Zavrieť

Porady

nedodaný tovar,platba vopred

Objednal som si pneumatiky z internetu
Objednávku som poslal a po doručení fakturačných údajov som 7. 11. zaplatil, pri platbe vopred ponúkajú 3% zľavu.
Tovar mali doručiť v utorok, 9. 11. Keďže som tovar nedostal tak som volal na uvedené číslo, pán mi povedal že to asi nestihnú, že po ceste prespia a že prídu v stredu. No žiaľ. Telefón neberie a na mail zareagoval iba raz, že oni nikoho neoje...i, že on vyvodí dôsledky a podobné rozprávky. No už je piatok 14 hodín a nič.
Vyriešené!!!
Naposledy upravil arizona : 21.11.10 at 21:06 Dôvod: vyriešené.
Usporiadat
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Nechcem ich obhajovať, nepoznám ich...

Možno majú naozaj nával a nestíhajú.Aj ked ich to samozrejme neospravedlňuje .

Ale verejne oznámiť že sú to podvodníci sa mi nezdá zatiaľ férové , možno naozaj nestíhajú...veď 3 dni nie je zas tak veľa
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
neveriť nikomu. Zverejňovať.
Seriozny partner sa ospravedlní, určí náhradný termín, vysvetlí,......
a to aj vopred, bez toho, aby zákazník naháňal.
=========
príkladom je vsl.firma so svietidlami BONTRADE.....
kúpila som svietidlá, prišiel nepodarok-chýbal šroub, tak som reklamovala. Objednali druhu lampu a šroubiky mi poslali - nemusela som vrátiť tovar.
Druhý raz som si zasa objednala, zo štyroch sklíčok jeden ks chýbal. Zasa reklamácia, poslali mi chýbajúci kus poštou.
Tiežobchodník by riešil, že som mohla sklo rozbiť neodbornou manipuláciou, chcel by poslať nazad tovar,...... nič také.
Bodaj by všetci boli takí seriozni.
prepáčte, že mimotémy.....len ako príklad.
4 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

Tiež som platila vopred, nie pneumatiky, ale krmivo pre psov. Prvýkrát bolo všetko v poriadku, 2x krmivo nedošlo načas, vraj sa im vrátilo, slušne sa ospravedlnili a dali mi kupón na zľavu pri ďaľšej objednávke. Občas sa niečo také stane, treba len chvíľu vydržať a dúfať, že to dopadne dobre
2 0
deane7 deane7

deane7 je offline (nepripojený) deane7

Akože nestíhajú keď mi v utorok oznámil že tovar vezú a telefóny stále neberú? Aká je to firma keď majú zrazu oznam že v stredu aj štvrtok sú na zahraničnej prac. ceste? Ja som prišiel o peniaze. Jasne mi povedal že tovar dostanem v utorok, potom že v stredu atď. Ak by Teba ktosi oklamal tak sa ich zastaneš?
Naposledy upravil deane7 : 19.11.10 at 17:57
0 0
linko1 linko1

linko1 je offline (nepripojený) linko1

:-)
všeličo sa môže prihodiť... možno majú toho naozaj veľa, pripadne nejaká nečakaná udalosť...
tiež mám e-shop, a môžem povedať, že z roka na rok sú zakazníci nedočkavejší aj ked vedia že napríklad slovenská pošta ma už teraz sklz 2. triedy cca 7 dní...
takže treba počkať... a zavolať v pondelok...
0 0
deane7 deane7

deane7 je offline (nepripojený) deane7

Ale to nešlo cez poštu ale ich vlastným kuriérom, teda údajne. No ak to ich kuriér nepriviezol od utorka tak ... a prečo neberú telefóny, nereagujú na maily? Však skús vytočiť niektoré ich číslo. Je ich tam viac. Už nenaletím na nejakú zľavu pri platbe vopred. Nejde o 10€, ale o 163,93€!!!
0 0
deane7 deane7

deane7 je offline (nepripojený) deane7

Takže asi takto. Na maily nereagovali, telefóny nebrali, no ako som to takto zverejnil, zatiaľ na 3 fórach, tak som hneď dostal odpoveď. Vraj mi pošle peniaze na účet (zatiaľ neposlal) a že sa na to pozrie ich právnik. (myslím že žiadneho nemajú, on je celý menežment). Tak uvidím. Pýtam sa prečo nereagoval pokiaľ som nič nezverejnil? Teraz chvíľu počkám či prídu peniaze.
1 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

deane7 Pozri príspevok
Akože nestíhajú keď mi v utorok oznámil že tovar vezú a telefóny stále neberú? Aká je to firma keď majú zrazu oznam že v stredu aj štvrtok sú na zahraničnej prac. ceste? Ja som prišiel o peniaze. Jasne mi povedal že tovar dostanem v utorok, potom že v stredu atď. Ak by Teba ktosi oklamal tak sa ich zastaneš?
http://www.najautoshop.eu/najautoshop/2-Kontakty
Nie, ja som hned napísala, že sa ich nechcem zastávať.
Súhlasím s Tebou, že sa hneváš, že nedodržali to,čo ti ústne sľúbili.
Tiež by mi bolo milšie ak by mi dodávateľ na rovinu povedal " prepáčte nestíhame,dovezieme neskôr",akoby ma mal oblázňovať nejakými planými sľubmi...

Pozrela som ich obch.podmienky tam majú napísané :

4. DODACIE PODMIENKY
Termín dodania oznámi predávajúci kupujúcemu elektronickou poštou pri potvrdení objednávky. Tovar je spravidla odosielaný kupujúcemu do 3 pracovných dní odo dňa prijatia objednávky. Predávajúci splní túto povinnosť odovzdaním tovaru do rúk prepravcu.

Takže je ešte stále v "norme",ak tovar odovzdal do 3 dní prepravcovi
Prepravca tiež neuteká s každou zásielkou osobitne,ale čaká pokým vyťaží auto na jeden smer.
Držím palce, aby si ten tovar ozaj dostal,aj ked s miernym omeškaním.

PS: vieš koľko ja poznám takých firiem, kde na ich web stránke píšu, že u nich pracuje tým vyučených, zaškolených a neviem akých odborníkov a pritom viem, že je to jeden človek, ktorý robí od upratovačky, cez šoféra až riaditeľa?
0 0
vulxy vulxy

vulxy je offline (nepripojený) vulxy

deane7 Pozri príspevok
Ale to nešlo cez poštu ale ich vlastným kuriérom, teda údajne. No ak to ich kuriér nepriviezol od utorka tak ... a prečo neberú telefóny, nereagujú na maily? Však skús vytočiť niektoré ich číslo. Je ich tam viac. Už nenaletím na nejakú zľavu pri platbe vopred. Nejde o 10€, ale o 163,93€!!!
usetril si 5€ ,neviem ci je to dobry napad, osobne vela veci si objednavam z e-shopov ale v zivote ma nenapadlo zaplatit vopred jedine ked si daco objednavam z ebay-u alebo z honkongu ale to je o inom.
Naposledy upravil vulxy : 12.11.10 at 15:48
0 0
deane7 deane7

deane7 je offline (nepripojený) deane7

Ale to nebolo ústne sľúbené, to mailom. A kuriér údajne v utorok s tovarom odišiel. Ich vlastný kuriér. Tak mi teraz napísal že si ten kuriér nesplnil povinnosť a že ho prepustil. No ja teraz počkám či sa mi peniaze objavia na účte. Keby mi bol tovar odoslaný poštou alebo nejakou kuriérskou službou tak by som čakal. No ak povedal že auto odišlo a potom že prespí v Bratislave a príde na druhý deň. No nemal som sa ulakomiť na nejakú zľavu pri platbe vopred.
0 0
MarcelkaT MarcelkaT

MarcelkaT je offline (nepripojený) MarcelkaT

My sme objednáli letné pneumatiky a donieli nám ich osobne do práce rovno pred auto. Len sme preložili z auta do auta, až po preložení sme im zaplatili. Nespomínam si aka to bola firma, ale boli férovi.
Inakšie nerada objednávam veci, kde je platba vopred. Lebo čert nikdy nespí.
1 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

MarcelkaT to jasne naznačila - pokiaľ nepoznáš firmu, nikdy neplať vopred. Ak už však urobíš obchody s touto firmou viackrát a k tvojej spokojnosti (máš to overené), potom už môžeš použiť aj platbu vopred.
Aspoň ja to tak praktizujem - až po 5-tich obchodoch (overených a 100% splnených) pristupujem na platbu vopred.
0 0
bikam bikam

bikam je offline (nepripojený) bikam

Možno trošku . Tiež som sa poučila - objednali sme si v e-shope PC monitor, platba vopred a monitor nechodil. Počkala som 3 dni, na mail odpísali, že ho nemajú na sklade. Počkala som týždeň, osobne som tam zavolala - pán mi povedal že sa na to pozrie, a hneď nato som dostala mail, že objednávka bola stornovaná, peniaze posielajú späť. A peniaze na druhý deň prišli na účet. Moje poučenie - vopred sa presvedčiť o dostupnosti tovaru. A chválim daný e-shop za korektný prístup.
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Niektoré e-shopy majú priamo pri výrobkoch uvedenú informáciu o ich dostupnosti, príp. ak tovar nie je práve k dispozícii, tak kedy bude.
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

misoft Pozri príspevok
MarcelkaT to jasne naznačila - pokiaľ nepoznáš firmu, nikdy neplať vopred. Ak už však urobíš obchody s touto firmou viackrát a k tvojej spokojnosti (máš to overené), potom už môžeš použiť aj platbu vopred.
Aspoň ja to tak praktizujem - až po 5-tich obchodoch (overených a 100% splnených) pristupujem na platbu vopred.
Platila som vopred aj neovereným firmám a nikdy sa nestalo, že by som prišla o peniaze, alebo až na jednu malú výnimku, že by bol problém s dodaním tovaru (tá jedna výnimka bol nákup športového oblečenia, kedy mi neposlali čiapku, až po urgencii, že čiapka tam nebola, to začali nejako riešiť a vyriešili, že mi poslali peniaze - no na konci zimy mi už čiapka bola nanič ).
Takže ja mám len pozitívne skúsenosti - aj pri platení, aj pri "servise". Dokonca sa mi stalo, že som objednávala nejaké veci pre škrečkov, chcela som drevený domček a WC-ká, ktoré e-shop v ponuke nemal, ale mal iné výrobky od toho istého výrobcu, oslovila som ich, či to neuvažujú zaviesť do ponuky, odpovedali mi, že áno, že chcú rozšíriť ponuku, len nestíhajú pridať tovar do e-shopu, ale tieto dve veci tam pridali, aby som si ich mohla objednať. Len nakoniec zo 4 domčekov bol len jeden alebo dva - pán z e-shopu mi volala pred odoslaním tovaru a ospravedlňoval sa, že im prišlo 10 domčekov a 8 alebo 9 bolo rozbitých, takže ich zaslali päť na reklamáciu.
0 0
deane7 deane7

deane7 je offline (nepripojený) deane7

Takže v sobotu sľúbil že peniaze ešte v sobotu pošle. Doteraz neposlal. Takže zajtra idem konať.
0 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

deane7 Pozri príspevok
Takže v sobotu sľúbil že peniaze ešte v sobotu pošle. Doteraz neposlal. Takže zajtra idem konať.
ako vies, ze neposlal?
ak zadal prikaz v sobotu, tak z banky odisiel tak ci tak az dnes - v prvy prac. den.
Ak ak ma ucet v inej banke ako ty, tak prist mozu az v stredu.
0 0
deane7 deane7

deane7 je offline (nepripojený) deane7

A to kto dnes chodí do banky? Ja už ani neviem ako to v banke vyzerá.
0 0
Emilia Buganova Emilia Buganova

Emilia Buganova je offline (nepripojený) Emilia Buganova

Dobry den,kto mi odpovie??,pozna niektoFi Beck reisen...ja mam s nou velmi zle skusenosti.Bola som na ich prezentacii a sprosto klamu zakaznikov.Vraj som mala vyhrat 400E ale v podobe tovaru teraz si to splacam ale je to tovar zo100% rabatom.Pozor na nich!!!!
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Emilia Buganova Pozri príspevok
Dobry den,kto mi odpovie??,pozna niektoFi Beck reisen...ja mam s nou velmi zle skusenosti.Bola som na ich prezentacii a sprosto klamu zakaznikov.Vraj som mala vyhrat 400E ale v podobe tovaru teraz si to splacam ale je to tovar zo100% rabatom.Pozor na nich!!!!
http://www.porada.sk/t143400-vyhra.html
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať