Zavrieť

Porady

vzdialenosť trativodu od studne

ahojte
sused ci postavil COV-ku a k nej centralny trativod (z betonovych skruzi), kam ma zvedenu precistenu vodu z COV-ky a tiez dazdovu vodu ... cca 10 od ohoto trativodu mam ja na svojom pozemku studnu (v zemi urobena betonova sachta s cerpadlom, nadobou, tlakovym spinacom, atd, atd ...) ... je nejaky predpis, alebo norma, aka je minimalna vzdialenost zdroja znecistenia spodnych vod od zdroja pitnej vody ? ... viem, ze su na to nejake STN, ale zatial som sa k nicomu nedopatral
realne - je moznost, ze by sa mi mohla voda v studni tymto trativodom znehodnotit ? .. zatial je ta voda v studni pitna ...pouzivam ju v celom dome, aj v zahrade ...
dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

    TomasHC
    Spodna voda je v inej vrstve ako povrchova voda, kam vodu odvadza trativod. Ale nejake 2-3 metre by som odporucal.

    ROMBOR je offline (nepripojený) ROMBOR

    obycajny chlap so vsetkymi chlapskymi slabostami a starostami, milujuci svoju rodinu a vaziaci si svojich priatelov ... co viac dodat ...viac ROMBOR
    TomasHC Pozri príspevok
    Spodna voda je v inej vrstve ako povrchova voda, kam vodu odvadza trativod. Ale nejake 2-3 metre by som odporucal.
    trativod je zapusteny do hlbky cca 3,5 (od hornej urovne terenu)... ja mam studnu vrtanu do hlbky 14m (od hornej urovne terenu) ... len doplnujuce info ...

    vzdialenosť trativodu od studne

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.