Zavrieť

Porady

solárne panely

Dobrý deň,
neviete či je u nás nejaká štátna dotácia na solárne panely na strechu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    msa je offline (nepripojený) msa

    msa
    áno je, čítala som o tom a dokonca už väčšina firiem, ktoré s tým robia, ti ju vedia vybaviť.

    Jack_spk je offline (nepripojený) Jack_spk

    Jack_spk
    Je - ale celé solárne panely sú strašne neefektívna investícia. Pokiaľ nie ste 10-členná rodina tak to naozaj nemá zmysel.

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    Kdesi som citala, ze dotacia je 12.000 Sk /na stare peniaze/ a cely system, pokial ma fungovat, stoji cca 100.000. Zda sa mi to velmi neefektivna investicia.

    maxxpu je offline (nepripojený) maxxpu

    maxxpu
    Naša investícia 1900 eur. Mali sme akumulačnú nádrž, takže sme niečo na investícii ušetrili. Ale treba hľadať zlatú strednú cestu. Ak je to viac ako 3000, tak je to fakt dosť, ale ak je to menej ako 1500, tak je to nezmysel, čo sa musí na zimu vypúšťať a divím sa, že si to vôbec niekto namontuje. Tá trasa kým sa dostane teplá voda zo strechy do umývadla je predsa obrovská a spôsobuje straty. No a náš systém hreje aj v zime a tie vypúšťacie len 7 mesiacov. Nuž vrele odporúčam hľadať aj v CZ. My sme sa dostali na kontakt z firmy Tempner zo Vsetína. Investícia sa jednoznačne vráti skôr, ako za 6 rokov.

    canbo je offline (nepripojený) canbo

    canbo
    Kolektory mám čerstvo namontované , podanú žiadosť na dotáciu a čakám, vraj 3-4 mesiace.

    pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

    pavol54
    maxxpu Pozri príspevok
    Naša investícia 1900 eur. Mali sme akumulačnú nádrž, takže sme niečo na investícii ušetrili. Ale treba hľadať zlatú strednú cestu. Ak je to viac ako 3000, tak je to fakt dosť, ale ak je to menej ako 1500, tak je to nezmysel, čo sa musí na zimu vypúšťať a divím sa, že si to vôbec niekto namontuje. Tá trasa kým sa dostane teplá voda zo strechy do umývadla je predsa obrovská a spôsobuje straty. No a náš systém hreje aj v zime a tie vypúšťacie len 7 mesiacov. Nuž vrele odporúčam hľadať aj v CZ. My sme sa dostali na kontakt z firmy Tempner zo Vsetína. Investícia sa jednoznačne vráti skôr, ako za 6 rokov.
    Ale asi nemáš systém s certifikáciou, certifikované sú využiteľné celý rok je v nich nemrzka v intervale činnosti od + 180oC do asi - 30oC

    msa je offline (nepripojený) msa

    msa
    canbo Pozri príspevok
    Kolektory mám čerstvo namontované , podanú žiadosť na dotáciu a čakám, vraj 3-4 mesiace.
    ahoj, koľko ťa to vyšlo na chalupu a koľko z toho je dotácia? ak sa smiem spýtať? a na akú veľkú chalupu si to dával? budem rada za odpoveď.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.