Zavrieť

Porady

navysenie materskej

prosim vas, poradte mi niekto,
momentalne som v siedmom mesiaci tehotenstva. aj na priek tomu, ze sme babatko planovali a papiere na pripoistenie sme si vozili v aute od januara, tak som sa pripoistit nestihla. kedze pracujem tri roky vo firme, ktora mi dava na paske minimalnu mzdu a vyplaca plat pomimo, chcela by som sa informovat o tom ako sa da zvysit materska. docitala som sa, ze sa to da, ak ukoncim pracovny pomer vo firme a nasledne ma zamestna niekto iny, co i len na jeden tyzden s tym, ze mi da plat, z ktoreho sa bude vypocitavat materska. ja ale neviem, ci toto vsetko je este vobec mozne, kedze nam na to stat prisiel a chysta sa novy zakon. na matersku by som mala nastupit 14. januara. chcela by som vediet, ci toto vsetko ma este zmysel a ak ano, ci to treba spachat este v starom roku, alebo staci az v novom roku. a ci prerusenie prace musi byt registrovane na urade prace, alebo mozem prejst plynule, z prace do prace.
prosim poradte mi niekto. dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.