Zavrieť

Porady

Sme rodičovské združenie pri ZŠ, sme poberateľmi 2% dane

Sme rodičovské združenie pri základnej škole, sme poberateľmi 2% dane. Vie mi niekto poradiť, či nákup a montáž žalúzií môžme z týchto prostriedkov zaplatiť? V zápisnici máme uvedené, že daň môžme použiť na podporu a rozvoj vzdelávania žiakov, na ochranu a tvorbu živ. prostredia. Mohlo by to spadať pod tvorbu živ. prostredia? Ďalej potrebujem vedieť, aké účtovníctvo treba viesť a aké doklady, príp. účt. knihy. Kto vykonáva kontrolu 2% dane-notári alebo daňový úrad a čo kontrolujú? Ďakujem a píšte čím skôr.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ropy je offline (nepripojený) ropy

    ropy
    fungovala som na MŠ 4 roky, kontrola nikdy nebola, ja som sa radila s SRRZ, nalepšie ti poradia oni, no a podla mna žalúzie by nemal byť problém, veď skvalitníte prostredie pre vzdelávanie. Over si to www.srrz.sk, veľa šťastia

    utrápená je offline (nepripojený) utrápená

    utrápená
    To si myslím aj ja, ale stránku SRRZ nesledujem, lebo sme odtiaľ vystúpili. čo s tým účtovníctvom?

    Sme rodičovské združenie pri ZŠ, sme poberateľmi 2% dane

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.