Zavrieť

Porady

Počítačová gramotnosť

Ahojte, moje znalosti práce s počítačom sú biedne. Hanbím sa za to. Ako si zvýšiť svoju počítačovú gramotnosť?
Usporiadat
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Ak si zvládla založiť novú tému a napísať príspevok - až také zlé to asi nebude ...
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
sheida Pozri príspevok
Ahojte, moje znalosti práce s počítačom sú biedne. Hanbím sa za to. Ako si zvýšiť svoju počítačovú gramotnosť?
Lenin povedal :

Učiť sa učiť sa učiť sa......


























Múdrejší si však spraví ťahák..
0 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
sheida Pozri príspevok
Ahojte, moje znalosti práce s počítačom sú biedne. Hanbím sa za to. Ako si zvýšiť svoju počítačovú gramotnosť?
Buď si nájdi dobrú kámošku alebo kámoša, čo Ti bude s počítačom pomáhať, aby si sa naučila nové veci alebo skúšaj sama.

Ďaľšia možnosť je si zaplatiť počítačový kurz alebo ÚPSV a R taktiež robí rekvalifikácie " Práca s počítačom". Ale to môžu využiť len nezamestnaní.
3 0
xxxpower2 xxxpower2

xxxpower2 je offline (nepripojený) xxxpower2

Skus toto: http://anp.zive.sk/

A samozrejme sa musis tomu venovat,hrabat a skusat
1 0
Bernadet Bernadet

Bernadet je offline (nepripojený) Bernadet

No ja osobne si myslým o sebe, že som dosť gramotná s PC a ako som to dosiahla v všetkom som sa obrátila na "Google" a klikať a čítať a skúšať dookola a hlavne ťa PC musí baviť aby si nezatratila trpezlivosť. Ako samouka to chce hodiny a hodiny strávených na pc a nebáť sa púšťať do nových vecí.
0 0
KoxXxo KoxXxo

KoxXxo je offline (nepripojený) KoxXxo

Zožeň si príručku k Tvojmu operačnému systému, uvidíš, aká budeš múdra.
0 0
Lianka Lianka

Lianka je offline (nepripojený) Lianka

žena, matka, samoživiteľka... ...viac
sheida Pozri príspevok
Ahojte, moje znalosti práce s počítačom sú biedne. Hanbím sa za to. Ako si zvýšiť svoju počítačovú gramotnosť?
Hanbit sa za to je dovodom a najma motivaciou pre riesenie tohto "problemu". Suhlasim o predchadzajucimi prispevkami. Dnes je vela moznosti, treba si len vybrat. Je aj dostatok literatury, od strucnych brozurok az po velke hrube a podrobne knihy - verim, ze si najdes. Skusaj aj sama, klikaj, citaj, co ti sa ti na monitore zobrazi. Vacsina pouzivatelskych programov je dnes uz aj v slovencine.

Nevieme, co pri praci s pc najvaic potrebujes - email, vyhladavanie, pracu s textom alebo tabulkami, prezatanciami? Orientuj sa najma na to, co potrebujes a postupne rozsiruj a dalsie oblasti.
1 0
sheida sheida

sheida je offline (nepripojený) sheida

Ďakujem za rady. Potrebujem hlavne prácu s textom, s tabuľkami, tvorbu prezentácii, sťahovanie z internetu. Od manžela som dostala notebook, takže skúšať mám na čom, len neviem, kde začať. Napríklad prezentáciu neviem urobiť, lebo netuším, ako začať. Zajtra idem do vedeckej knižnice po odbornú literatúru a podľa toho budem postupovať
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
..každý z programov. WORD, POWER POINT EXCEL a iné ponúkajú na svojich domovských stránkach návody na naučenie..sú jednoduché a zrozumiteľné...Word má napr. taký otázniček v pravom hornom rohu, klikni a je tam postup práce...a naučíš sa raz-dva...
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

sheida
Ahojte, moje znalosti práce s počítačom sú biedne. Hanbím sa za to.
Až také biedne nie sú. Základy máš, vieš už notebook zapnúť, vieš sa dostať na Poradu, vieš zadať tému, vieš napísať odpoveď - už si v druhom ročníku!!!
Na to, že si ho dostala (asi nedávno), pekný postup!

A hanbiť sa nemáš za čo, každý raz začínal a nik učený z neba nespadol.
0 0
sheida sheida

sheida je offline (nepripojený) sheida

Bola som v knižnici a vypožičala som si príručky pre začiatočníkov a mierne pokročilých.
Včera som si písala jednu prácu, vyskúšala som si s ňou potom niečo urbiť, upraviť, dať na kľúč...
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Opakovanie = matka múdrosti. Tak si to len opakuj a opakuj a potom to bude pre Teba úplná malina.
0 0
PotPalo PotPalo

PotPalo je offline (nepripojený) PotPalo

posledný svojho druhu
Netreba žiadne knihy, stačí použiť metódu "pokus-omyl". A hlavne sa toho nebáť.


sekretárka: nejde mi počítač, len mi stále vypisuje "stlačte ENTER pre pokračovanie", čo mám robiť?
IT technik: a stlačili ste?
sekretárka: to ma nenapadlo.
0 0
daniela554 daniela554

daniela554 je offline (nepripojený) daniela554

Nemôžem otvoriť súbory s príponou pdf. Poradťe ako a odkiaľ si nainštalujem voľne širiteľný Adobe Reader.
0 0
Stevo5 Stevo5

Stevo5 je offline (nepripojený) Stevo5

Daniela
napríklad ak by si ten AR chcela v slovenčine, tak aj stadiaľto:
http://www.softmania.sk/Adobe-Reader.html

Nainštaluješ ho poklikaním na stiahnutý súbor, potom sa riaď pokynmi na obrazovke.
1 0
daniela554 daniela554

daniela554 je offline (nepripojený) daniela554

Števo,
nainštalovala som, spustila a nejde to. Hodilo mi to hlášku "Inštalačný balíček nelze otevřit...". Pôvodne som mala nainštalovanú verziu 7,0 (Mám tú starú verziu odstrániť a potom inštalovať novú?) Vďaka
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
daniela554 Pozri príspevok
Števo,
nainštalovala som, spustila a nejde to. Hodilo mi to hlášku "Inštalačný balíček nelze otevřit...". Pôvodne som mala nainštalovanú verziu 7,0 (Mám tú starú verziu odstrániť a potom inštalovať novú?) Vďaka
Môžeš...nemusíš ...

Nová verzia by sa mala automaticky aktualizovať ...
0 0
KoxXxo KoxXxo

KoxXxo je offline (nepripojený) KoxXxo

Zabudni na Adobe, daj si Foxit.
0 0
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

daniela554 Pozri príspevok
Nemôžem otvoriť súbory s príponou pdf. Poradťe ako a odkiaľ si nainštalujem voľne širiteľný Adobe Reader.
Napr.aj :

http://tahaj.sme.sk/software/164
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať