Zavrieť

Porady

Kedy podáva rodičovské združenie daňové priznanie?

Dobrý deň,
prosím o radu.
Sme OZ - Rodičovské združenie pri materskej škole, sme registrovaní pod SRRZ.
V Stanovách SRRZ je uvedené, že RZ si vypracuje daňové priznanie, tak isto aj v štatúte MŠ je uvedené, že pokladník vypracuje ročnú účtovnú závierku a podá daňové priznanie...
Moje otázky znejú:
- musíme podať daňové priznanie, ak naše príjmy tvoria iba členské príspevky, suma z 2% z daní a vecné dary?
- ak by sa nám podarilo získať peniaze na projekt z eurofondov, je potrebné podať daňové priznanie?

ďakujem
Lienka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    MUŠKA je offline (nepripojený) MUŠKA

    MUŠKA
    Dobry vecer lienka, uz ste zistila, ci podat DP? Ja som v takej istej situacii a neviem, co dalej. Mozete sem pridat odpoved. Velmi by mi pomohla. Dakujem.

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    MUŠKA Pozri príspevok
    Dobry vecer lienka, uz ste zistila, ci podat DP? Ja som v takej istej situacii a neviem, co dalej. Mozete sem pridat odpoved. Velmi by mi pomohla. Dakujem.
    Podľa mňa nemusí.

    Daň právnickej osoby
    § 41
    Daňové priznanie a zdaňovacie obdobie

    (1) Daňové priznanie za predchádzajúce zdaňovacie obdobie je povinný podať daňovník v lehote podľa § 49. Daňovník, ktorý nie je založený alebo zriadený na podnikanie, Národná banka Slovenska a Fond národného majetku Slovenskej republiky nemusia podať daňové priznanie, ak majú iba príjmy, ktoré nie sú predmetom dane, a príjmy, z ktorých sa daň vyberá podľa § 43. Občianske združenia nemusia podať daňové priznanie, ak majú iba príjmy, ktoré nie sú predmetom dane, príjmy, z ktorých sa daň vyberá podľa § 43, a príjmy oslobodené od dane podľa § 13 ods. 2 písm. b). Rozpočtové organizácie a príspevkové organizácie nemusia podať daňové priznanie, ak majú okrem príjmov, z ktorých sa daň vyberá podľa § 43, len príjmy oslobodené od dane.
    TRETIA ČASŤ
    DAŇ PRÁVNICKEJ OSOBY

    § 12
    Predmet dane

    (7) Predmetom dane nie je

    a) príjem podľa § 50,
    b) príjem získaný darovaním4) alebo dedením, 5)
    c) podiel na zisku, vyrovnací podiel, podiel na likvidačnom zostatku alebo podiel na výsledku podnikania, ak nie sú predmetom dane podľa § 3 ods. 2 písm. c) a sú vyplácané právnickej osobe,
    d) príjem plynúci z dôvodu nadobudnutia nových akcií7) a podielov7a) ako aj príjem plynúci z dôvodu ich výmeny pri zrušení daňovníka bez likvidácie, a to aj vtedy, ak súčasťou splynutia, zlúčenia alebo rozdelenia spoločnosti je aj majetok spoločnosti so sídlom v členských štátoch Európskej únie.
    § 13
    Oslobodenie od dane

    (2) Od dane sú oslobodené aj

    a) výnosy z kostolných zbierok, cirkevných úkonov a príspevky plynúce registrovaným cirkvám a náboženským spoločnostiam,
    b) členské príspevky podľa stanov, štatútu, zriaďovacích listín alebo zakladateľských listín prijaté záujmovými združeniami právnických osôb, profesijnými komorami, občianskymi združeniami vrátane odborových organizácií, politickými stranami a politickými hnutiami,
    Naposledy upravil marjankaj : 28.03.11 at 00:09

    Kedy podáva rodičovské združenie daňové priznanie?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.