Zavrieť

Porady

Kontrolka činnosti HD

erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Prajem pekný deň. Viete mi poradiť? Na počítači mi stále svieti kontrolka činnosti HDD, akonáhle zapnem PC, akoby stále pracoval pevný disk.. Radili mi že je to iba zle prepojené. Skúšal som to poprepájať a stále svieti. Aj som si nainštaloval Ad aware, vraj to odstráni problém a nič. Čo je za tým? Viete? Ďakujem
Naposledy upravil erzet : 22.11.10 at 12:05
Usporiadat
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

Zelená kontrolka signalizuje zapnutie PC ,červená kontrolka činnosť HDD.Ak to je na doske zle zapojené tak červená svieti stále a pritom nesignalizuje HDD ale zapnutie PC a zelená činnosť HDD,mala by poblikovať.Vlastne na tom ako sú zapojené ani nevadí ,jedna svieti druhá poblikáva.
Naposledy upravil Vlado40 : 22.11.10 at 11:23
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Svieti stabilne zelená aj červená. Píšem, že som to skúšal poprepínať, na doske, všetkými možnými variantami a nič.
0 0
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

A nic si nemenil ? Na kazdej doske mas konektory, z ktorych su vyvedene signalizacne LED diody na frontpanel. (ak nie na MB, tak v manualy MB musis mat presne naznacene, ze ktory konektor je na co)
0 0
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

Treba skúsiť zapnúť núdzový režim ,vtedy nebeží toľko procesov či to funguje ako má.Niekedy zvykne na pozadí bežať antivýrovi program ,alebo niečo iné a preto kontrolka HDD stále svieti.
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Fero11 Pozri príspevok
A nic si nemenil ? Na kazdej doske mas konektory, z ktorych su vyvedene signalizacne LED diody na frontpanel. (ak nie na MB, tak v manualy MB musis mat presne naznacene, ze ktory konektor je na co)
Nič iné, nikde inde som nič neprepájal iba na doske kde je zapojená zelená a červená ledka.
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Vlado40 Pozri príspevok
Treba skúsiť zapnúť núdzový režim ,vtedy nebeží toľko procesov či to funguje ako má.Niekedy zvykne na pozadí bežať antivýrovi program ,alebo niečo iné a preto kontrolka HDD stále svieti.
Skúsim ten núdzový
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
erzet Pozri príspevok
Skúsim ten núdzový
No a čo mi to povie ak mi v núdzovom režime prestane červená svietiť? Ako zistím čo mi to spôsobuje?
0 0
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

Tak vo windows si pozri ktoré procesy bežia.Zvykne napr.AVG automatický kontrolovať PC , treba to zmeniť v nastaveniach.Možno že to beží nejaký program na spyware a pod.
0 0
Stevo5 Stevo5

Stevo5 je offline (nepripojený) Stevo5

erzet Pozri príspevok
No a čo mi to povie ak mi v núdzovom režime prestane červená svietiť? Ako zistím čo mi to spôsobuje?
Vlado ti tým chcel povedať, že tie programy ktoré sa spúšťajú pri štarte PC (Antivírová kontrola; defragmentácia a pod... ) vyťažujú harddisk, preto sa to javí že trvalo svieti.
V núdzovom režime sa tieto programy nespúšťajú, teda ak je problém v tom, dióda vtedy nebude svietiť.
Ak to tak bude, potom budeme riešiť programy ktoré by ti to mohli spôsobovať.
Naposledy upravil Stevo5 : 22.11.10 at 15:58
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Pri núdzovom režime sa nič nezmenilo. Nie je žiadne vysoké zaťaženie PC
Naposledy upravil erzet : 22.11.10 at 21:06
IMG_4808.jpg  
0 0
Stevo5 Stevo5

Stevo5 je offline (nepripojený) Stevo5

Z toho obrázku sa to nedá. Chyba bude asi len v nesprávnom pripojení káblika od LED.
Ale v knižke od základnej dosky si nájdi kam na doske sa pripája kontrolná LED harddisku. Býva to tam pekne vykreslené.
Potom si nájdi ktoré káble sú od tej LED-ky a pripoj ich tam. Mohlo by sa stať že ich pripojíš obrátene (sú len dva), vtedy sa nič nestane, len nebude dióda svietiť.
Skontroluj si podľa návodu aj pripojenie ostatných vodičov z predného panela.
Ak si s tým sám nevieš poradiť, zavolaj si známeho s väčšími skúsenosťami s PC.
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Stevo5 Pozri príspevok
Z toho obrázku sa to nedá. Chyba bude asi len v nesprávnom pripojení káblika od LED.
Ale v knižke od základnej dosky si nájdi kam na doske sa pripája kontrolná LED harddisku. Býva to tam pekne vykreslené.
Potom si nájdi ktoré káble sú od tej LED-ky a pripoj ich tam. Mohlo by sa stať že ich pripojíš obrátene (sú len dva), vtedy sa nič nestane, len nebude dióda svietiť.
Skontroluj si podľa návodu aj pripojenie ostatných vodičov z predného panela.
Ak si s tým sám nevieš poradiť, zavolaj si známeho s väčšími skúsenosťami s PC.
knižku síce nemám, ale toto všetko som robil. Tých káblikov je tam šesť
0 0
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

Veď určite si to zapájal podľa manuálu ,ktorý je k základnej doske.Označenie P Led+ a P Led- patria k led zapnutie PC a IDE Led+ a IDE Led- k činnosti HDD.Na niektorých doskách je to označené ako HDD+ a HDD-.Ak prehodíš naopak +a- tak jednoducho ti ledky nesvietia pretože sú to diódy a polarita musí byť dodržaná.
0 0
rickman rickman

rickman je offline (nepripojený) rickman

Sa vykašli na to, sú to len diodky .
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Vlado40 Pozri príspevok
Veď určite si to zapájal podľa manuálu ,ktorý je k základnej doske.Označenie P Led+ a P Led- patria k led zapnutie PC a IDE Led+ a IDE Led- k činnosti HDD.Na niektorých doskách je to označené ako HDD+ a HDD-.Ak prehodíš naopak +a- tak jednoducho ti ledky nesvietia pretože sú to diódy a polarita musí byť dodržaná.
Ale ja som to nezapájal. Mne to začalo svietiť, ani už neviem odkedy, ani neviem prečo. Ja som to skúšal už iba poprepájať, rôzne, ako mi bolo poradené. Raz nesvietila ani zelená, potom nie červená, potom to svietilo opačne, tak som to dal do pôvodného stavu.
Mám známeho, je veľmi šikovný, ale má iba jednu ruku a s každou blbosťou mu musím pc niesť dva km. Auto nemám. pohľadám druhého, aj v práci máme, tiež je šikovný, ale... radšej by som si to urobil sám, keby som vedel ako a to je ten problém.
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
rickman Pozri príspevok
Sa vykašli na to, sú to len diodky .
napr. spustím Firefox a neviem - nepočujem - nevidím či pracuje, kliknem druhý krát a po dlhšom čase sa mi otvoria dve okná.
0 0
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

Aj na doske je to označené , aj na tých káblikoch je to označené.Tak sa pozri ,nie je to veda.Ak máš manuál k základnej doske ,tak sa pozri na časť Systém panel connector.
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
nemám manuál, brat mi nedal, on mi ho dával do kopy a ten býva v Pezinku a ja v Dubnici. Mám tam dve závady a neviem ich odstrániť.
0 0
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

Akú máš základnu dosku .Nájdeme manuál.
0 0
rickman rickman

rickman je offline (nepripojený) rickman

erzet Pozri príspevok
napr. spustím Firefox a neviem - nepočujem - nevidím či pracuje, kliknem druhý krát a po dlhšom čase sa mi otvoria dve okná.
A keď pozrieš na diodku tak vidíš čo sa deje? Hmm Nie vždy to takto funguje. Ale už len kvoli nejakému malému skratu by som to skúsil dohľadať, aby to bolo zapojené správne. Možno bude potrebné prepnúť nejaký prepínač..
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať