Zavrieť

Porady

účtovanie zásob

Obchodná firma s. r. o. obchoduje so sanitárnou keramikou. Účtuje spôsobom A, má povinný audit. V roku 2010 prešla na nový program, kde má problémy so skladom. Audítor povedal, že môže účtovať nákupy tovaru priamo do spotreby, na konci roka urobiť inventúru a tú zaúčtovať. Je to možné? V predchádzajúcich rokoch mi vytýkal, že PHM a kancelárske potreby dávame priamo do nákladov.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Alena Šimová
    ondrejvla Pozri príspevok
    Áno, vytvor si na tento účet analytiku a nezabudni na smernicu o účtovaní zásob priložiť k smernici o vedení účtovníctva.
    podľa mňa je to ale porušenie postupov účtovania, kde sa jasne hovorí, že spôsob B môžu používať iba firmy, ktoré nemajú povinný audit.

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Alena Šimová Pozri príspevok
    Obchodná firma s. r. o. obchoduje so sanitárnou keramikou. Účtuje spôsobom A, má povinný audit. V roku 2010 prešla na nový program, kde má problémy so skladom. Audítor povedal, že môže účtovať nákupy tovaru priamo do spotreby, na konci roka urobiť inventúru a tú zaúčtovať. Je to možné? V predchádzajúcich rokoch mi vytýkal, že PHM a kancelárske potreby dávame priamo do nákladov.

    Správne ti povedal auditor, odporúčam vyhotoviť Smernicu o vedení účtovníctva (myslím, ba som presvedčená, že ju máš) a v nej zdôrazniť, že
    PHM a kancelárske potreby budú účtované priamo do nákladov a na analytický účet zásob bude účtovaný len tovar, ktorý bude na konci roku zinventovaný.
    Naposledy upravil ondrejvla : 23.11.10 at 11:05

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Klikni si na tento link, máš tu odpoveď:
    http://www.porada.sk/t99844-interna-...nie-zasob.html

    Ono treba trošku hľadať, na to je vyhľadávač a nájdeš tu všetky problémy a ich riešenia...
    Alena Šimová
    ondrejvla Pozri príspevok
    Správne ti povedal auditor, odporúčam vyhotoviť Smernicu o vedení účtovníctva ( myslím, ba som presvedčená, že ju máš) a v nej zdôrazniť, že
    PHM a kancelárske potreby budú účtované priamo do nákladov a na analytický účet zásob bude účtovaný len tovar, ktorý bude na konci roku zinventovaný.
    Teda v priebehu roka môžem účtovať nákup tovaru priamo na 504?

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Alena Šimová Pozri príspevok
    Teda v priebehu roka môžem účtovať nákup tovaru priamo na 504?
    Áno, vytvor si na tento účet analytiku a nezabudni na smernicu o účtovaní zásob priložiť k smernici o vedení účtovníctva.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Alena Šimová Pozri príspevok
    podľa mňa je to ale porušenie postupov účtovania, kde sa jasne hovorí, že spôsob B môžu používať iba firmy, ktoré nemajú povinný audit.
    Presne toto som sa chcel aj ja spýtať. Auditovaná spoločnosť má povinnosť viesť sklady spôsobom A, teda cez obstarávacie účty a nie priamo do spotreby.

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Alena Šimová Pozri príspevok
    podľa mňa je to ale porušenie postupov účtovania, kde sa jasne hovorí, že spôsob B môžu používať iba firmy, ktoré nemajú povinný audit.
    Aha, ale to som si nevšimla, že má povinný audit, vtedy určite cez skladové karty a účet 132.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.