Zavrieť

Porady

faktura - korygujaca

ahojte v mesiaci 07/2010 sme si kupili tovar v polsku...bola nam vystavená faktura s datumom dodanie 27.07.2010...časť tovaru sme im však vrátili a oni až teraz po urgencii nám vystavili "fakturu -korygujaca", na ktorej je dátum vystavenie 16.11.2010 ale dátum dodanie 20.07.2010 a v nej odrátali časť sumy, ktorá je za tovar, ktorý sme vrátili....
ja teraz ale neviem či mám spraviť kvôli tomu dátumu dodania na opravnej fakture dodatočné DHP za mesiac 07/2010 alebo ju môžem kludne zaradiť aj do mesiaca 11/2010 - ked nám faktura prisla??
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

    a_je_to
    .... faktúru kľudne zaraď do mesiaca, kedy prišla. Viď § 25, ods. 3 ZoDPH :
    (3) Rozdiel medzi pôvodným základom dane a opraveným základom dane a rozdiel medzi pôvodnou daňou a opravenou daňou sa uvedie v daňovom priznaní za zdaňovacie obdobie, v ktorom sa vyhotovil doklad o oprave základu dane, a pri oprave základu dane pri nadobudnutí tovaru v tuzemsku z iného členského štátu alebo pri dodaní tovaru alebo služby, keď je povinný platiť daň nadobúdateľ tovaru alebo príjemca služby,rozdiel sa uvedie v daňovom priznaní za zdaňovacie obdobie, v ktorom nadobúdateľ tovaru alebo príjemca služby obdržal doklad o oprave základu dane.

    tinkas je offline (nepripojený) tinkas

    tinkas
    prosím Vás neviete mi povedať, ako mám postupovať ked nám zahraničný dodávatel pošle faktúru, v ktorej opravuje tu pôvodnu ale dátum dodanie je zo 07/2010 a dátum vystavenia je z 10.11?L
    Monika Kováčová
    tinkas Pozri príspevok
    prosím Vás neviete mi povedať, ako mám postupovať ked nám zahraničný dodávatel pošle faktúru, v ktorej opravuje tu pôvodnu ale dátum dodanie je zo 07/2010 a dátum vystavenia je z 10.11?L
    faktúra korygujúca znamená dobropis za tovar dodaný v 7/2010. Dátum dodania na faktúre korygujúcej je vlastne dátum dodania tovaru, ktorý je dobropisovaný napr. z titulu reklamácie. V podstate na dobropise nie je tento dátum dôležitý. Ide len o informáciu, k akému tovaru sa dobropis vzťahuje. Pre teba je dátum dodania (samozdanenie) v mesiaci, kedy ti dobropis bol doručený, ako píše vo svojom príspevku a_je_to.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.