Zavrieť

Porady

úver - leasing na vozidlo - ako ho správne účtovať.

Dobrý deň, chcem sa spýtať, manžel prevzal vozidlo v rámci Tatra leasingu - ale na spl. kalendári je napísané splátka úveru. Od pôvodného majiteľa má faktúru na celú sumu vozidla - teda z nej som uplatnila celú dph, len neviem ako mám účtovať tieto splátky úveru leas. spoločnosti ako VNZD??? A celkovú výšku nahodiť ako záväzok?
Neviem si s tým rady a takisto odpis? Urobiť rovnomerne na 4 roky, alebo podľa splátk. kalendára - ale ten je len na 1 a pol roka?
Prosím o radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    IvoM je offline (nepripojený) IvoM

    IvoM
    Najskôr si zisti či ide o leasing alebo úver, podľa mňa je to úver, a teda sa bude účtovať ako úver, splátka úveru sa skladá z istiny /nedaňový výdaj/ a úroku /daňový výdaj/.

    polis1 je offline (nepripojený) polis1

    polis1
    podľa mňa je to úver ale treba zisťiť ako píše IvoM. Inak ak by to bol leasing tak by tam bol splatkový kaledár leasingovej zmluvy a bolo by tam vyčisléné aj dph atd..u úveru dph nie je

    úver - leasing na vozidlo - ako ho správne účtovať.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.