Zavrieť

Porady

k danovemu priznaniu SZCO

ahojte,

po urcitom obdobi idem robit kamaratovi danove priznanie a chcem si len ujasnit s vami nejake veci.

SZCO, vyuziva svoje sukrone auto na sluzobne cesty. za 1 mesiac ma napr. 5 ciest a 3 bločky s tankovaním. Na výpočet cest. vydavkov možem spriemerovať cenu nafty z tých troch bločkov a použiť tento priemer na vypočet cest.vydavkov vsetkych 5 ciest?

robim v alfe a ma fakturu za mobil, ktoru plati postou poukazkou, ako zauctovat ten polplatok za postove sluzby? /dam vydaj z pokladne, naparujem platbu s fakturov, ale ako zuctujem 0,40€ za post. sluzbu?/

zatial vdaka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    brikina Pozri príspevok
    ahojte,

    po urcitom obdobi idem robit kamaratovi danove priznanie a chcem si len ujasnit s vami nejake veci.

    SZCO, vyuziva svoje sukrone auto na sluzobne cesty. za 1 mesiac ma napr. 5 ciest a 3 bločky s tankovaním. Na výpočet cest. vydavkov možem spriemerovať cenu nafty z tých troch bločkov a použiť tento priemer na vypočet cest.vydavkov vsetkych 5 ciest?


    zatial vdaka
    Je to súkromné auto, tak by si mohol uplatniť paušálne výdavky.
    Predpokladám, že nahlásil na DÚ používanie auta na služobné účely a do konca januára 2011 aj poda daňové priznanie k dani z motorových vozidiel.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    brikina Pozri príspevok
    ahojte,

    po urcitom obdobi idem robit kamaratovi danove priznanie a chcem si len ujasnit s vami nejake veci.

    SZCO, vyuziva svoje sukrone auto na sluzobne cesty. za 1 mesiac ma napr. 5 ciest a 3 bločky s tankovaním. Na výpočet cest. vydavkov možem spriemerovať cenu nafty z tých troch bločkov a použiť tento priemer na vypočet cest.vydavkov vsetkych 5 ciest? Auto má v majetku firmy, alebo si uplatňuje paušálne náhrady ?

    robim v alfe a ma fakturu za mobil, ktoru plati postou poukazkou, ako zauctovat ten polplatok za postove sluzby? /dam vydaj z pokladne, naparujem platbu s fakturov, ale ako zuctujem 0,40€ za post. sluzbu?/Musíš zadať 2 položky (2 samostatné výdavkové doklady) - úhrada faktúry + poštovné
    zatial vdaka
    odpoveď v texte

    brikina je offline (nepripojený) brikina

    brikina
    dievcata, auto nema v majetku a dal oznam na DU, ze ho vyuziva na podnikatelsku cinnost. a budem robit klasicke cestaky, len som chcela vediet, ci mozem v jendom mesiaci pouzit priemernu cenu nafty zo vsetkych bločkov.

    a k tomu druhemu bodu... takze v penaznom denniku budem mat dva vydajove pokl. doklady. Napr.:
    V01 - uhrada FAKTURY
    V02 - poštovné
    ale podklad pre oba pokl. doklady bude len jeden ustrzok z pošty, ano?

    vdaka

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    brikina Pozri príspevok
    ..........................
    a k tomu druhemu bodu... takze v penaznom denniku budem mat dva vydajove pokl. doklady. Napr.:
    V01 - uhrada FAKTURY
    V02 - poštovné
    ale podklad pre oba pokl. doklady bude len jeden ustrzok z pošty, ano?

    vdaka
    je to jeden ústrižok=jeden výdavok. Ak ti to soft dovolí, tak jedna suma v peňažnom denníku ako výdaj z pokladnice ale rozpíšeš do dvoch stlpcov, ak to teda rozlišuješ, lebo podľa mňa je to stále prevádzková réžia.

    brikina je offline (nepripojený) brikina

    brikina
    a viete mi este odpovedat na toto?

    dievcata, auto nema v majetku a dal oznam na DU, ze ho vyuziva na podnikatelsku cinnost. a budem robit klasicke cestaky, len som chcela vediet, ci mozem v jendom mesiaci pouzit priemernu cenu nafty zo vsetkych bločkov.

    vdaka

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    brikina Pozri príspevok
    a viete mi este odpovedat na toto?

    dievcata, auto nema v majetku a dal oznam na DU, ze ho vyuziva na podnikatelsku cinnost. a budem robit klasicke cestaky, len som chcela vediet, ci mozem v jendom mesiaci pouzit priemernu cenu nafty zo vsetkych bločkov.

    vdaka
    robíš evidenciu jázd cez účtovný SW ALFA ?

    JajaFabša je offline (nepripojený) JajaFabša

    JajaFabša
    Dnes na školení v TN nám lektorka Ing. Strählová doporučila spriemerovať ceny z bločkov mesačne. Musia byť samozrejme k dispozícii doklady o kúpe PHM a navyše musí si viesť evidenciu jázd, ktoré uskutočnil v rámci podnikania.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    SW ALFA počíta náhradu z aktuálnej ceny. Zadáva sa jednotková cena a počet litrov.

    brikina je offline (nepripojený) brikina

    brikina
    veronikasad...
    ani nie, pravdu povediac som to neskusala v alfe. podnikatel mi donesie v tabulke vypísane jazdy kedy siel, kde a kam, kolko kilometrov a vsetky bločky tankovania za mesiac. cenu spriemerujem a pouzijem pri výpocte nákladav. /spolu s amortizáciou/

    a preco je v alfe treba zadat mnozstvo litrov natankovaných?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.