Zavrieť

Porady

Zmluvné pokuty, poplatky z omeškania a úroky z omeškania zakon o DzP?

Prepáčne, že otvaram tuto temu ale môže mi niekto prosím poslať znenie konkretneho § zo zakona o DzP kde sa pojednáva o zmluvných pokutách a úrokoch z omeškania?
Prečítala som si zákon o DzP § 19 z 30.9. ale akosi to tam nemôžem nasť. Štyri oči a niekedy nie je vidno to čo je viditeľné.

Ďakujem za pomoc.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

    Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac Martin Mocko
    §17
    (19) Zmluvné pokuty, poplatky z omeškania a úroky z omeškania79) okrem úrokov z omeškania z úverov platených bankám a prijatých bankami a úrokov v prípade vzniku nepovoleného debetného zostatku na bežnom účte platených bankám a prijatých bankami, sa zahrnú do základu dane u veriteľa po prijatí úhrady alebo u dlžníka po ich zaplatení.

    truch je offline (nepripojený) truch

    truch
    ja keď naň kliknem mám Pokuty a penále a základ dane z príjmov pri úrokoch z omeškania, ak to nepôjde prilepím článok

    Zmluvné pokuty, poplatky z omeškania a úroky z omeškania zakon o DzP?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.