Zavrieť

Porady

Vymáhanie pohľadávok

Chcela by som na zhromaždení vlastníkov dať odsúhlasiť exekučné vymáhanie pohľadávok vzniknutých neplatením za plnenia, príspevku do FO a poplatku za správu. Pretože vlastníci bytov - dlžníci - nesúhlasia so zverejnením mien bude pre exekútora lebo súd (vydanie platobného rozkazu) postačovať uznesenie prijaté na zhromaždení bez udania mena ? V uznesení bude uvedené len počet dlžníkov a dlžná suma.
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

Mária27
Tu asi nejde o ochranu osobných údajov, ale o ochranu majetku spoluvlastníkov. Keď vám je niekto niečo dlžný, máte právo vedieť, kto to je, aby ste sa svojich práv mohli domáhať. Vlastníci sú druhá strana v spore, nemá sa čo tajiť. A ak je niekto na vine, že sa mená dlžníkov prečítajú, sú to oni sami, lebo porušili zákon. V prípade, že by boli obvinení neprávom, určite si svoje mená obhája. U nás sa už mená dlžníkov aj sumy čítajú.

Ale dá sa to urobiť aj tak ako na družstve: je to v stanovách a už viac zhromaždenie nemusí nič schvaľovať, postupuje sa podľa schválených pravidiel a postupu.

Hlasovalo 5 pouzivatelov

Užitočné (5)
sito, verkaz, Deganova, terezamaria, Lubaba
5

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

Mária27
Zadefinujte si v Zmluve o spoločenstve alebo stanovách, za akých podmienok sa exekúcia začne a kto ako ju bude realizovať.

Hlasovalo 4 pouzivatelov

Užitočné (4)
Deganova, zdenka131, vieraaaa, lubica_02
4

lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

Strojár lubko6394
verkaz Pozri príspevok
Chcela by som na zhromaždení vlastníkov dať odsúhlasiť exekučné vymáhanie pohľadávok vzniknutých neplatením za plnenia, príspevku do FO a poplatku za správu. Pretože vlastníci bytov - dlžníci - nesúhlasia so zverejnením mien bude pre exekútora lebo súd (vydanie platobného rozkazu) postačovať uznesenie prijaté na zhromaždení bez udania mena ? V uznesení bude uvedené len počet dlžníkov a dlžná suma.
Či súhlasia alebo nie, to je jedno. Ale exekúcia alebo súd bez zadefinovania odporcu možná asi nie je. Vyber si exekútora, ktorý takéto prípady robil a jednaj s ním, ten Ti navrhne najlepší postup ( ved chce zarobiť a Ty mu dávaš šancu ) A najmä si zadokladuj všetky náklady spojená s týmto vymáhaním - o to sa tá exekúcia navýši.

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

verkaz
Všetky doklady mám (výmer, LV, Zmluvu o spoločenstve, upomienky, splátkový kalendár, upozornenie na nedodržanie splátkového kalendára) len tie mená v uznesení nebudem mať.

lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

Strojár lubko6394
verkaz Pozri príspevok
Všetky doklady mám (výmer, LV, Zmluvu o spoločenstve, upomienky, splátkový kalendár, upozornenie na nedodržanie splátkového kalendára) len tie mená v uznesení nebudem mať.
Bola si u exekútora ? Je Ti tu zbytočné písať, lebo nikto nevidí všetky dokumenty a to čo v nich je. Exekútor bude chcieť zarobiť a preto Ti rád pomôže a poradí a najmä sa vyzná v zákonech lepšie ako Ty a ja a náklady na neho zvýšia dlžnú čiastku dlžníkov, ale to si on už započíta.

IvanPK je offline (nepripojený) IvanPK

IvanPK
Už som tu niekde písal ako som to urobil. Oslovil som advokáta, ktorý vykonáva takéto vymáhania. odovzdal som mu potvrdenie od správcu o dlžobe a penáloch, zmluvu o SVB, LV....on napísal list dlžníkovi a ten na druhý deň všetko do poslednej koruny zaplatil a ešte aj tomu advokátovi zaplatil náklady ... všetko vybavené....pre SVB.....

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

verkaz
Ja som si robila návrhy na súd na vydanie platobného príkazu a následne exekútorovi sama podľa právnych vzorov. Len vtedy som mohla menovať dlžníka.
Teraz budem mať problém na zhromaždení aby mi odsúhlasili podanie bez toho, aby vedeli o koho sa jedná.
Ale dúfam, že sa mi väčšinu podarí presvedčiť.

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Llívia
Jeden myslel, zákonodarci nedomysleli - ochrana osobných údajov v tomto prípade je úplne smiešna, lebo každý vlastník má právo prísť, nazrieť do dokladov a zistiť, kto ako platí či neplatí.
V jednej téme bol návrh, ako zverejniť/nezverejniť mená dlžníkov asi v tom zmysle, aby predseda čítal dlžoby a niekto úplne cudzí vykrikoval mená dlžníkov, tak vraj nebude porušený zákon.

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

verkaz
Teraz pracujeme na dodatku k zmluve o spoločenstve, tak sa pokúsim zapracovať tam bod čo bude riešiť dlžníkov.

Vymáhanie pohľadávok

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.