Zavrieť

Porady

TV od Mágio

Poprosím vás o radu,mame dnes volali že či nechce cez pevnú linku zaviesť TV Mágio,má len širokopásmovú anténu na 4 programi,analógové vysielanie končí,ale počul som že Mágio nie je serijózny poskytovateľ služieb,má si ho dať zaviesť? Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tamila je offline (nepripojený) Tamila

    Tamila
    Mágio televíziu cez pevnú linku mám už tri roky a nedám na ňu dopustiť. Sme spokojní.

    knoflikar je offline (nepripojený) knoflikar

    knoflikar
    Analogove vysielanie sice konci, ale bude (ciastocne uz je) nahradene digitalnym ktore si platime z nasich penazi, to znamena pre ludi ktori doteraz pozerali tych par nasich programov a staci im to je uplne zbytocne nejake magio - netreba hned podlahnut tlakom z ich strany! Staci si kupit DVB-T box za cca 25-35eur a budete mat to co ste mali aj doteraz (casom aj viac) a bez mesacnych poplatkov. Treba sa informovat v predajni tv-sat techniky kde vam urcite poradia aj niekoho co vam to namontuje a aj s pripadnymi upravami na antennom systeme (ak to bud nutne) vas to nevyjde viac ako cca 60-80eur.

    Vzhladom k tomu ze prevadzkovanie digitalneho tv vysielania na Slovensku vyhrala za podivnych okolnosti firma ktora prevadzkuje aj platene vysielanie tak to tak aj vyzera - peniaze urcene na informacnu kampan k prechodu na dvb-t boli rozdane kamaratom tak ako je to na slovensku bezne a ludia (povacsine starsi) vobec nevedia o co ide a lahko podlahnu ponukam firiem ktore sa snazia situaciu zneuzit vo svoj prospech.

    fachman je offline (nepripojený) fachman

    fachman
    Mama sa rozhodla,nebude Mágio,8 eur základný balík a 2 uurá za prenájom seto boxu.

    mahony1 je offline (nepripojený) mahony1

    mahony1
    Suhlasim s tym, co napisal knoflikar. Poslednych par mesiacov som sa v tom dost hrabal a ziskal pomerne slusny prehlad v tejto oblasti. Pre ludi, ktorym doteraz stacili a aj budu stacit 4 programy, nema zmysel zaviazat sa platit mesacne poplatky.

    Uplne staci kupit si niektory DVB-T tuner w ww.datart.sk/katalog/dvb-t-prijimace.html (vymaz medzeru medzi w ww) a ziskate nasledovne funkcie:
    - pozerat digitalne programy
    - elektronicky programovy sprievodca (moznost zobrazit si na obrazovke informaciu o vysielanych programoch aj na tyzden dopredu zhruba v podobnom formate ako to je v magiu a oznacit si vopred, ktore chcete nahrat)
    - moznost pozastavit program tak ako v magiu
    - moznost nahrat program cez USB port (na DVB-T tuneri) na externy USB disk (ak chcete nahravat, musite napojit externy USB disk s kapacitou aspon 2 GB)
    - moznost prehravat filmy / MP3 ci fotky z externeho USB disku
    - v pripade, ze si kupite masinku s dvoma DVB-T tunermi, tak mozete jeden program sledovat a sucasne druhy iny program nahravat napr. w ww.datart.sk/katalog/Prijimac-DVB-T-EVOLVE-DT-2025-USB-2x-tuner.html (vymaz medzeru medzi w ww)

    Instalacia je uplne jednoducha. Staci vytiahnut sucasnu antenu z TV a pichnut ju do tej masinky. Potom tahat kabel z masinky do TV (tam, kde bola predtym antena). To je vsetko.

    mpca je offline (nepripojený) mpca

    bla bla.. koho to zaujíma? mpca
    Mal by som dotaz či má niekto skúsenosti z dvomi magio boxmi.. Všimol som si že poniektorí predávajú svoje STB napr MOTOROLA VIP1216,, Otázka je nasledovná ak mám už jeden STB na jednej TV a pripojil by som druhý STB na druhú TV, fungovalo by to bez problémov? Jednoducho či tcom nekontroluje koľko STB mám pripojených na jednej linke..

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Jednoducho či tcom nekontroluje koľko STB mám pripojených na jednej linke..
    A ako by ti to skontrolovali, keď ich dnu nepustíš? Nijako.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.