Zavrieť

Porady

Magio - skúsenosti

Chcem sa spýtať, či niekto z poraďákov nemá skúsenosti s digitálnou televíziou Magio od T-comu. Zaujíma ma hlavne, či sa dá na ten router napojiť viacero PC v domácnosti - konkrétne notebook (cez Wifi) a stolný PC.
Usporiadat
Zuziana Zuziana

Zuziana je offline (nepripojený) Zuziana

Neviem ako pc, ale TV pripojíš len 1.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

Už som zistil, je možné pripojiť aj viacero PC, len treba spraviť wi-fi pripojenie.
0 0
Blonde Blonde

Blonde je offline (nepripojený) Blonde

Skús si pozrieť http://www.t-market.sk/ABNet.php?x=3...21&s=49&from=4
0 0
tinkertrain tinkertrain

tinkertrain je offline (nepripojený) tinkertrain

Recenziu s testom najdes tu http://www.zive.sk/h/TestCentrum/AR.asp?ARI=122158.
0 0
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

Chcem sa spýtať, či je technicky možné spojiť magio tv programy s pozemnými programami z normálneho rozvodu v bytovke.
0 0
bendži bendži

bendži je offline (nepripojený) bendži

Ahojte,

ja mam magio doma, pouzivam ho od maja tohto roku. Na magio sa da napojit len jeden televizor, resp. aj viacej televizorov, ale musia pozerat na vsetkych televizoroch rovnaky program, ktory je pusteny cez magio. Nakolko magio vnima televizor podobne ako externe pripojene video ci dvd, je mozne mat sucasne zapojene programy i z normalneho rozvodu v bytovke (mame to aj my). Co sa tyka pocitacov, samotne magio ma myslim 3 volne vystupy pre kablove pripojenie pocitacov, zaroven poskytuje aj wifi pripojenie, kde je ten pocet neobmedzeny.
0 0
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

díki za objasnenie, škoda nedá sa pridať bodík.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Braňo Pozri príspevok
Už som zistil, je možné pripojiť aj viacero PC, len treba spraviť wi-fi pripojenie.
Tiez som hned zaciatkom roka zistoval info o tom zazraku. Bol som v BA na SNP na obchodnom mieste T-comu. Samozrejme dievcata pri okienkach nevedia nic. Bol tam rozlozeny cely zazrak. Ten set-top box zn.kiss ma usb porty. No fajn, hadam by to slo napichnut na komp. Nejde, je to locknute cez firmware. Skusal to jeden vlastnik, ktoremu som poradil, nech si obstara taky USB specialny kabel na prepojenie 2 PC. Teraz by T-com ma ponukat set-top box Motorola a mal by mat HDD s kapacitou az 160 GB.
Pokial ten zazrak nenapojim dajako na komp, tak je to shit. Potrebujem si predsa filmy vypalit.
0 0
petovsan petovsan

petovsan je offline (nepripojený) petovsan

Uvažujeme s manželom nad zriadením TV MAGIO, momentálne fungujeme na DIGI TV ... prihodí sem niekto svoj názor alebo skúsenosť s Magio-m, prípadne porovnanie MAGIO a DIGI (hlavne čo sa kvality obrazu, hlučnosti prístroja, zamŕzania obrazu a pod. týka)?
0 0
patrikK patrikK

patrikK je offline (nepripojený) patrikK

rozdiel medzi DIGI a MAGIO je dosť veľký: mesačný poplatok, DIGI nemá internet a pevnú linku.DIGI je najrozumnejšie vyriešenie problémov so signálom hlavne mimo veľkých miest...
0 0
petovsan petovsan

petovsan je offline (nepripojený) petovsan

patrikK Pozri príspevok
rozdiel medzi DIGI a MAGIO je dosť veľký: mesačný poplatok, DIGI nemá internet a pevnú linku.DIGI je najrozumnejšie vyriešenie problémov so signálom hlavne mimo veľkých miest...
ďakujem za reakciu ... mam naštudované, čo všetko obsahuje ponuka Magio a Digi, som v obraze aj čo sa poplatkov týka ... mňa by iba zaujímal názor niekoho, kto má už TV Magio zavedenú dlhšiu dobu, ako je s ňou spokojný, prípadne aké má nedostatky (obraz, zvuk a pod.)
Pýtam sa, pretože mi o niekoľko dní končí viazanosť na internet (doteraz som mala cez ST a satelit od DIGI), len uvažujem nad možnosťou, či by nebolo výhodnejšie zobrať celý balík od Slovak Telecom, teraz majú dokonca akciu, že 1/2 polrok platím iba 1,- SK ... no váham, či sa na 2 roky zaviazať s TV Magio ...
0 0
chlap chlap

chlap je offline (nepripojený) chlap

riadim firmu, ktorá prenajíma priestory ...viac
petovsan Pozri príspevok
ďakujem za reakciu ... mam naštudované, čo všetko obsahuje ponuka Magio a Digi, som v obraze aj čo sa poplatkov týka ... mňa by iba zaujímal názor niekoho, kto má už TV Magio zavedenú dlhšiu dobu, ako je s ňou spokojný, prípadne aké má nedostatky (obraz, zvuk a pod.)
Ja si bijem hlavu o stenu, že som si ho zobral a na dva roky uviazal na krk. Na začiatku to fičalo fajn. Ale posledný mesiac mi takmer 2x týždenne vypadáva zvuk na 1-2 sekundy v pravidelných 10 sekundových intervaloch - mám pocit, že sú preťažené linky a kapacitne to už nestíha. Alebo môže byť chyba aj v prijímači (mám tú Motorolu s HDD na nahrávanie), pretože keď tú skrinku natvrdo resetujem (vytiahnem zo zásuvky) tak to prestane ---- len chyba je v tom, že kým to potom nabehne, čakám 3-5 min. (tá skrinka beží na Windows Media Center). ...... mockrát by som nepovedal, že práve ten Windows je koreňom zla .

Minule mi dokonca chodili po spodnej polovici obrazovky strieborné pruhy - ako zrnenie na starších televízoroch.

Dnes mi dokonca spadol celý systém a musel som resetovať aj router aj MagioBox. A potom ma dokonca žena vytiahla zo stretnutia domov, lebo chcela pozerať Superstar a nešla jej telka ! A keď som prišiel domov, tak zrazu už išla - sama od seba.

Ale už sa chystám na reklamáciu. Otvorene priznávam, že by som to najradšej vrátil a prešiel na Orange Home Box - mám ho natiahnutý pred dverami - tam asi problém s kapacitou linky nebude . Alebo by som sa vrátil k UPC.

A musím skonštatovať, že najlepšie bolo analógové UPC - nepotreboval som žiadny ďalší dialkový ovládač navyše a nahrávať som si mohol aj na kazetu alebo DVD. Ale nechal som sa zlákať tým, že si jednoducho naprogramujem nahrávanie programov, budem mať televízny program na dva týždne vopred priamo v telke a budem mať možnosť hľadať program cez PIP funkciu ..... to je asi tak všetko, čo som získal navyše.
0 0
Maňaska Maňaska

Maňaska je offline (nepripojený) Maňaska

Polyhistor-diletant
Ja mám Magio od T-comu asi 3 mesiace.

1 - Chcela by som pripomenúť to zamrzanie programu. V priručke je napísané, že to je normálna vec (o normálnej veci som sa dozvedela až po zavedení, keď technik odišiel a ja som začala čítať príručku) pri digitálnom prenose, ale sú dni, keď to poriadne lezie na nervy. Obraz aj zvuk sa môže zasekávať aj každých 10 sekúnd!!

2 - Mám časový posun cca o 10 minút medzi ohlasovaným programov v prehliadači a skutočným vysielaním.
0 0
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

Maňaska Pozri príspevok
Ja mám Magio od T-comu asi 3 mesiace.

1 - Chcela by som pripomenúť to zamrzanie programu. V priručke je napísané, že to je normálna vec (o normálnej veci som sa dozvedela až po zavedení, keď technik odišiel a ja som začala čítať príručku) pri digitálnom prenose, ale sú dni, keď to poriadne lezie na nervy. Obraz aj zvuk sa môže zasekávať aj každých 10 sekúnd!!

2 - Mám časový posun cca o 10 minút medzi ohlasovaným programov v prehliadači a skutočným vysielaním.
Časový posun spôsobený reklamou je niečo iné. Ak začína program o 20.00 v skutočnosti začne 20.10 pretože je tam reklama.
0 0
Maňaska Maňaska

Maňaska je offline (nepripojený) Maňaska

Polyhistor-diletant
Braňo Pozri príspevok
Časový posun spôsobený reklamou je niečo iné. Ak začína program o 20.00 v skutočnosti začne 20.10 pretože je tam reklama.
To môže byť, len výsledok nahrávania je potom taký, že mám dojem, že nahrávam samé reklamy. :-)). Reklama pred, reklama počas, reklama aj po, keď nechcem prísť o koniec nahrávky a musím nahrávanie posunúť o nejaké minuty.
:-))
0 0
petovsan petovsan

petovsan je offline (nepripojený) petovsan

Srdečne ďakujem všetkým za Vaše názory ... avšak teraz som pri rozhodovaní DAŤ či NEDAŤ na tom ešte horšie ako predtým... fakt neviem... najhoršie na tom je, že manžel by radšej zostal pri DIGI (tú už máme predsa len nejaký ten rok) a obávam sa toho, aby som nemusela nasledujúce 2 roky počúvať, koho to bol taký skvelý nápad, obstarať si MAGIO.
Nájde sa na PORADE aj nejaký pozitívny ohlas ???
Naposledy upravil petovsan : 06.11.07 at 21:09
0 0
petovsan petovsan

petovsan je offline (nepripojený) petovsan

... posúvam ... (o 10 dní mi končí viazanosť na internet, musím sa už nejako rozhodnúť) ... prihodí sem ešte niekto svoju skúsenosť, prosím?
0 0
reniii reniii

reniii je offline (nepripojený) reniii

S tym routerom je to po novom tak ze ma 2x RJ45 porty prednastavene na Magio sluzbu a 2 RJ45 na internet samozrejme nie problem ten 3 prekonfigurovat normalne ak by niekomu nestacilo staci kupit za 400 SK switch napr. 5portovy a rozsirit o dalsich 5PC Co sa tyka set-boxu ma USB port zablokovany od T-comu samozrejme upgradom firmwaru sa da dosiahnut jeho funkcnost no treba potom doladit par parametrov aby to chodilo korektne. Dalsou vyhodou noveho set-boxu vnimam 120GB kapacitu disku co dost pomoze a hlavne zrychli pracu ked je plne napratany vystupi nasledujuce 2x SCART Konektor S-VHS konektor S-Composit,HDMI,klasicky antenny KOAX, prijimac ma aj DVB-T tuner aj prepojku a vsetky potrebne kable na prepojenie ktoreho kolvek spominaneho vystupu.Co sa tyka Audio vystupov je tu moznost aj plnej digitalnej formy v prevedeni optickeho vystupu najlepsie do domaceho kina HDD sa zmenil a tak okrem vacsej kapacity ma aj nizsiu hlucnost stacilo zmenit vyrobcu HDD na to asi vyrobca set-boxu prisiel. Dokonca sa aj objavil aj kvalitny tieneny FTP kabel na prepojenie routera a set-boxu co vedie k zvyseniu kvality prenasanych paketov co samozrejme u 100Mbitoch nema prakticky vyznam ale v poolingu(oneskorenia) ano, skoda ze technik to pomotal a poprepajal opacne ale to je uz o inom to na skoleniach v t-come asi nedotiahli alebo ten co ich to ucil neprikladal tomu vyznam Tak isto som sa docital ze set-box je mozne od routera zdialit na max 7 metrov neviem ako na take cislo prisli ale je pravda ze to ide aj na vacsiu zdialenost a bez problemov mozno vyrobca sa chrani v praxi otestovane cez tieneny FTP kabel 25m. Robim prakticke pokusi so set-boxom co sa da z toho vytlacit ak na nieco rozumne pridem pripadne sa mi podari uspesne pozmenit firmware dam vediet... ale neni to az tak strasne ako vsetci popisuju samozrejme je to skor zavisle od rychlosti a kvality samotnej metalickej linky pred routerom... vseobecne cim dalej od Deslamu tym horsia kvalita linky tym vacsie opravy packetov viac mrznutia obrazu...
0 0
Maňaska Maňaska

Maňaska je offline (nepripojený) Maňaska

Polyhistor-diletant
[ ale neni to az tak strasne ako vsetci popisuju samozrejme je to skor zavisle od rychlosti a kvality samotnej metalickej linky pred routerom... vseobecne cim dalej od Deslamu tym horsia kvalita linky tym vacsie opravy packetov viac mrznutia obrazu... [/quote]


toto vedieť skôr........tiež by sa mi ľahko pridávalo...
Naposledy upravil Maňaska : 08.11.07 at 07:24
0 0
reniii reniii

reniii je offline (nepripojený) reniii

K technickym uskaliam sluzby by som mohol napisat viac ale to neni predmetom temy...Mam firmu kde som sice Autorizovany partner T-comu a sedavam obcas aj s technikmi od tcomu vecer na pivku a poviem k tomu iba asi tolko je to nove a na zaciatku sa chyby ladili za chodu ked sa nieco nove nasadi je to proste tak ze sa objavi nieco s cim sa neratalo alebo pred tym to nebolo (tych problemov bolo v pozadi omnoho viac) i ked je pravda ze sa toho mohlo viac vychytat v pilote alebo dat ludom ktory s tym mali problem zlavu co samozrejme ide. No zial malo kto vie, ze u tcomu je reklamaciu potrebne poslat vyslovene pisomne a po presetreni je uznana samozrejme okrem listovej podoby je potrebne kontaktovat poruchy alebo linku technickej podpory, aby bolo mozne overit, ze problem naozaj bol a ako dlho trval.Este mozno jedna zaujimava informacia tcom meni svoje trasy medzi uzlami za optiku a dokonca roka 2008 ma plan prekryt takto kazde vacsie okresne mesto co by malo pomoct ku kvalite sluzby Magio prispiet a aj kopu inym. Orange taha optiku po slovensku vo velkom cim sa stane v pokryti optiku 1. na trhu a tym mu vznikne povinnost prenajimat opticke siete konkurencii z coho logicky vypliva ze kde sa raz optika dotiahne bude teoreticky pristupna a dostupna pre vsetkych poskytovatelov datovych sluzieb...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať