Zavrieť

Porady

Magio - skúsenosti

Chcem sa spýtať, či niekto z poraďákov nemá skúsenosti s digitálnou televíziou Magio od T-comu. Zaujíma ma hlavne, či sa dá na ten router napojiť viacero PC v domácnosti - konkrétne notebook (cez Wifi) a stolný PC.
Usporiadat
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

Lubk0 Pozri príspevok
A este k tomu, ako pri plnom stahovania MAGIO nestiha. Pokial si teda odbornik, a problematike sa rozumies, tak my teda vysvetli toto.

MAGIO podobne ako TURBO 4, funguje na DSL Technologii s oznacenim ADSL2+. Ta je realne s kazdeho schopneho kablu, ktory ma vodivost vytiahnut 12Mbit za sekundu. Aby si si nemyslel, ze rychlosti si vymyslam, staci si pozret, co ponuka Turbo 4. 12Mbit za drahu cenu, ale rychlost 12Mbit tam je. Tato technologia, pri dobrych podmnienkach dokaze vytiahnut s metaliky 18 Mbit. Na tom, pracuju ludia zo SIEMENSU, aby 18 Mbit bol standard ...
No zase nieco zkonstatujem:
ADSL2+ dokaze az 24mbps (to len tak na okraj), ja mam sice turbo3 a este pred zvysovanim rychlosti, ked bol turbo3 3024kbps som volal 3x technika, ze co s tym je !!!! platim Turbo3 a rychlost mam 1500kbps a ty co mali Turbo2, tak hovorili, ze kludne namerali aj 2000-2500kbps. A prisiel technik masinu mal za pol melona a povedal vsetko je v poriadku, ukazoval my somariny, ping a co je schopna tato linka spravit. Ja som mu povedal ping mam OK, ale realny rychlost je 1500 namiesto 3024kbps. Povedal som ak sa to neupravi, tak to ide na reklamaciu, potom som este 2-3 krat volal na support, ze restartuju okruh, ale nepomohlo. Myslim, ze v tej dobe sa menili aj DSLamy a od vtedy to ide musim povedat super.. na 97% som spokojny.

Lubk0 Pozri príspevok
Magio, ako digitalna televizia, bere z 12 Mbitovej linky maximalne 5,5 Mbitu, pri plnom zatazeni vratane nahravania. Internet ma rychlost 2 Mbit. Myslim, ze 0.5 Mbitu je vyhradene nejakym rusenia. Vratme sa na zakladnu skolu, a skusme teda trocha pocitat. 5,5 + 2 + 0,5 je 8Mbit ... Uff. Ked ma teda napadlo, ze ADSL 2 + ponuka 12 Mbit, neni tam nahodou este 4 Mbit rezerva ??
Nemam magio, ale predpokladam, ze STV3 v HD berie podstatne viac ako 5,5mbps a ak nie tak je to len nejaky odrb pre ludi, ze je to HD....
Ja som davnejsie skusal nahravat HD kanal, uz neviem presne aky, ale tok sa pohyboval cca 19-20mbps, takze za sekundu som mal na HDD 3MB, takze na CD sa zmestilo cca 4 min. videa.
btw (mozem skusit nahrat trocha STV3 (samozrejme s Astra 23.5E) potom to nahras cez magio a porovname)....
btw2 je uplne jedno ci nahravas vysielanie, alebo nie, nema to vpliv na linku. ak nahravas pip, tak to uz je ina vec..
A na posledy... v DVB-S mozes nahravat cely transportny stream, cize ked tam vysiela 10 programov, tak nahras 10 a cudoval by si sa aky je tam bitrate

==>FOREVER DVB-S/DVB-S2<==
0 0
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

A k BRANOVI, nic v zlom, ale pokial nemas povedat co k teme, je trapne upozornovat niekoho na gramatiku. A mozno by ti tiez prospelo, vratit sa na zakladnu, kde si podobnými recami bol stredobodom pozornosti ...[/QUOTE]

Hmm, túto tému som založil ja. Takže k téme mám čo povedať a aj som povedal. Ja sa vracať na základnú nepotrebujem a v prípade, že nájdeš v príspevkoch odomňa také hrúbky, budem rád, keď ma upozorníš na ne. Ja som to v zlom nemyslel. Myslím, že písomný prejav dosť odráža a vyjadruje mienku o človeku. My určite nezamestnávame ľudí s pravopisnými chybami v životopise.Zopakovať si vybrané slová nie je nič zlé, pokiaľ ich niekto neovláda.
0 0
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

Fero11 Pozri príspevok
co sa tyka gramatiky, tak kaslem na viiiiiiiiibrane slova aj tak som mal na SS zo SJ znamku 4 a to len tak tak. V slovencine nevidim zmysel
Pokiaľ v slovenčine nevidíš zmysel, v poriadku, možno máš talent na iné jazyky. Kľudne môžeš pokračovať v témach "anglický jazyk" a "nemecký jazyk", ktoré som naplnil. Je tam toho dosť, avšak Tvoje príspevky som tam nezaznamenal.
0 0
Lubk0 Lubk0

Lubk0 je offline (nepripojený) Lubk0

Prijmac = zariadenie, ktore prijma signal = takze SetUpBox som tym asi nemyslel Priznavam, ze vetu som troska prehnal, ale viem, ze digi bude mat problemy, tak ako ich ma konieckoncom vzdycky ...

Ale to je debata, o nicom. Nechajme sa prekvapit, tym prechodom.

A Este posledna vec. Co stale trepes o DVOJ LINKACH ? A este k tomu s hnitych ??? Po byt ti ide klasicky ethernetovy 4 zilovy kabel, s priepustnostou do 100 Mbit za sekundu ... Az v dome, ty ide od neho dvojlinka, routeru. A neviem, aky je s tym problem, ked ze 8 malich kablikov moze prejst 100 MBit, tak 2 uplne stacia ....

Neviem ktory stanok magia myslis. Pokial myslis predajnu na hlavnej ulici, tak by si sa mozno cudoval Kabel, ktory tam vedie je z 1956 roku. Vtedy sa o ethernete any neslichalo. Bohuzial, kabel sa vymenit neda, lebo vedie k ustredni ktora je v erohacku (ROH) co je rovno na namesti. Cely cas ide pod zemmou, a mesto nedovoli kvoli par kablom rozkopavku historickej casti mesta...

A dalsia vec, i tak sa tam dal pozerat ten obraz slusne, az na to, ze polka zakaznikov este rozladila obraz na tej SONY BRAVIA (co podla mna neni televizor ), a tak to asi aj vyzera. Tie baby to tazko nastavia, chalani to maju vies kde ...

V Arkadii, ked bolo este Magio,tak tam bol signal uz normalny Mohol si sa ist pozret tam ...

ADSL 2+ ako take moze prepustit 24 MBPS, ale to by vsetko okolo muselo byt nove ... Prave preto, prepusti len 12, a pracuje sa na tom aby to bolo 18 Mbps.

A este k vyrovi ... kolko mas okolo seba tych znamich co maju to MAGIO ??? Ked uz to teda hodnotis na percenta ??? Ja som tich zakaznikov videl stovky.

A v januari bol zistovanie spokojnosti. Kazdemu, kto mal magio, a platny kontakt bol zadany v systeme, volala pipka, a informovala sa ci je magio dobre, ci im sluzi a podobne.

A ver ze na celom slovensku 78 percent ludi povedalo, ze su s magiom spokojny. Sice, 22 percent nespokojnych zakaznikov je velke percento, ale zlepsuje sa to ...

Je to debata uz o nicom.

Kto ma dobru dostupnost, a signal v 1 tke, magio vrelo odporucam. Tim co byvaju na sidliskach, tak odporucam sa informovat u susedov, co magio maju, ale tam skor nie ako ano ...
0 0
Lubk0 Lubk0

Lubk0 je offline (nepripojený) Lubk0

No vies, chodim aj na ine fora, a viem, ze medzi tymi starsimi, a inteligentnimi, sa uz moc na gramatiku nepozera. Predsa sa bavime o niecom, napriklad o magiu, nie o gramatike. Pokial ty robi problem si ten prispevok precitat, tak si ho necitaj. A pokial zbadas prispevky odomna, tak ich rovno preskoc, aby si nemusel pozerat na tie hrubky.

A kto hovoril o tom, ze k vam chcem ist pracovat ? Pokial chcem napisat gramaticky nieco spravne, tak to aj napisem. Zivotopis ty spravi profesia, a mail ty skontroluje klasicky, podciarknute slova si len pozrem.

Ale sem, pisat gramiticky spravne nepotrebujem. Predstav si, ze moj byvali kolega, zarabal 45 000SK a slovo robil bezne napisal "robyl" , a ??? Nejde o gramatiku, pokial ju v zivote nepotrebujem, a nepotrebujem ju zatial any externe na vysokej skole, tak sa s nou nebudem zatazovat.

A ked hodnotis cloveka podla gramatiky, tak ta zacinam uprimne lutovat ... Tiez to nemyslim zle. ..
0 0
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11


Braňo Pozri príspevok
Pokiaľ v slovenčine nevidíš zmysel, v poriadku, možno máš talent na iné jazyky. Kľudne môžeš pokračovať v témach "anglický jazyk" a "nemecký jazyk", ktoré som naplnil. Je tam toho dosť, avšak Tvoje príspevky som tam nezaznamenal.
Brano............ ked ti poviem slovo, nie napisem, ale poviem, kde sa nachadza pismeno "i,y" ake tam pocujes "i,y" makke, alebo tvrde ? Ja osobne pocujem stale len jedno, ci je to makke, alebo tvrde.
Kaslime uz na gramatiku, btw preco sa gramatika pise z makkym, ked t je tvrda spoluhlaska ??? Samozrejme, ze preto, lebo je to cudzie slovo, alebo je to nejaka vynimka, alebo co ja viem co..... ja mam tiez svoje vynimky
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
Najprv som chcel dať tabulku, že "mimo témy", ale rozmyslel som si to, lebo predsa to len nie je mimo témy.

Súhlasím s tým, že sú i iné fóra, kde chodíme, a tam je "iná" úroveň. Ale že Porada.sk je taká aká je, a že má práve takú úroveň akú má, je práve preto, že tu existuje určité spoluregulovanie - a to v dobrom slova zmysle.

Ja chápem Poradu ako (parafrázujem) chodenie do kostola. Keď sa tam vyberiem, tak tam nepôjdem špinavý, v montérkach a budem dodržiať predpisy a očakávania, ktoré sú pre ten ktorý kostol dané...

Ak prispievam do porady, tak sa snažím sformulovať svoje odpovede tak, aby boli čo najviac spisovné (aj keď každý chybu spraví), aby to bolo sformátované (a nie preformátované), zbytočne sa neopakovať, vyjadrovať k veci, atď. ....

Verte mi, pekne napísaný príspevok sa ľahšie číta, ako keď treba lúštiť slová a ich význam. Sústreďovať sa na "obal" ide na úkor podstaty problému, a to je škoda.

Tento príspevok a celá diskusia je veľmi zaujímavá, myslím si, že k nej možno veľa čo ešte povedať. Neskĺznime preto na úroveň tých príspevkov, ktoré bolo treba zamknúť - škoda by bolo nepokračovať v téme. Ale keď už píšem ten príspevok, tak potom najmä na zreteli aj to, že to nerobíme samoúčelne pre seba, ale aby to čítali aj iní, resp. aby sa k nemu vyjadrili. Ak sa dám trocha záležať na svojom prejave, prejavím zároveň aj úctu voči tomu, kto to bude čítať. ...
0 0
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

Tu som nahral par sekund STV3 HD sirene cez DVB-S http://www.zshare.net/download/1744716585452df7/ (mne to nestihalo, CPU P4 1,7GHz) s masinamy nad 2-2,5 GHz by to aj celkom mohlo ist, tu je aj kodek http://download395.mediafire.com/lun...n+v1.6.5.0.rar tak porovnajte
0 0
Lubk0 Lubk0

Lubk0 je offline (nepripojený) Lubk0

Stefan 2005

Pokial chces od ludi, aby sa tu kazdy spraval podla pravidiel, to ako keby si chcel, aby vsetci vodici na slovensku zacali chodit podla predpisov, a dodrziavali rychlostne limity.

To, sa proste neda.

Vzdy, bude urcita skupina, pocetna skupina ludi, ktory predpisi dodrziavat nebudu. Lenze netreba ich hadzat vsetkych , do jedneho vreca. Pretoze niektory predpisi nedodrzuju, ale jazdia so zdravim rozumom, a nikomu neublizia. Tym zrychlia dopravu, a usetria ostatnym vodicom, nejaky ten cas. Ale niektory predpisy nedodrzuju, a su pre svoje okolie nebezpecny. Buraju, sposobuju dopravne nehody.

Takze predpokladam, ze i napriek kvoli tomu, ze nepisem gramaticky spravne, mam pravo vyjadrit niekde svoj nazor, bez toho, aby ma niekto zacal dirigovat, co je a nie je gramaticky spravne.

Bohuzial, som nikdy nemal ku gramatike blizko, bavia a zivia ma ine veci. Preto gramatika, nie je premna prioritna.

Ja sa k tebe tiez nepostavim, a nezacnem do teba rypat, ze nevies sam vymenit predny hnaci hridel na aute, ze nevies vymenit silentblok nad ramenom alebo len obycajnu tycku stabilizatora. I ked su to veci, ktore keby si sa snazil, a nieco precital, tak by si ich zvladol.

Vsetci, co sem chodime, sme iny. Kazdy vie, nieco ine. Ty vies dobre gramatiku, a ine veci. No, ja ju dobre neviem. V skole som jej nedaval velku pozornost. A mozem povedat, ze mne, osobne v zivote nechyba. Zamestnat sa nemam problem, prace mam povedal by som slusne, na vysokej tiez na mna nikto nic nehovori. A vidis, zvladol som to bez dobrej gramitky.

Nesmies kategorizovat, podla drobnosti. Jeden byvali zakaznik, ma titul ING. Skolu mal celu zaplatenu, a gramaticky nevie spravne napisat, asi nic. Po napisani textu, ho posle svojej sekretarke, ktora po nom opravuje chyby. A predsa, ma kamionovu dopravu, jednu s najvecsich v Trnave, ked nie najvecsiu.

To som sa len snazil naznacit, ze gramatika neni tak k zivotu potrebna, ako to tu vsetci naznacujete. Ver , ze i ostatne fora, ktore navstevujem, svoju uroven maju. Dokonca maju aj voleneho predsedu, clenov rady, platia prispevky, prispievaju a organizuju zrazy zo sutazami. A nikto, mi tam na gramatiku, nic nepovie.

A nakoniec posledny dodatok, neviem, co to musi byt za cloveka, ked musi rozmyslat dlhsie nad "obalom" len kvoli tomu, ze je tam namiesto ypsilonu i .

Ako povedal fero. "Pôjdem sa biť" a "Pôjdem sa byť" je sice rozdielne. Vyraz z ypsilonom je sice gramaticky nespravny, ale nic to nemeni na tom, že to prečitam uplne rovnako. Takže v hovorenom slove, to znie rovnako. Pokial niekomu, robi toto problem, tak už potom neviem. Asi mu len prejaviť lútosť.

Nehovorim o pisani X namiesto CH atd atd. Ale ci i alebo y, to je podla mna fuk...
0 0
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

Vôbec nekategorizujem ani nekritizujem. Chápem, že nie každý ma talent na gramatiku a pravopis, avšak nezaznamenal som u Vás oboch snahu o zlepšenie. Prijatie pozitívnej kritiky posúva človeka a robí ho kvalitnejším. Avšak tým, že nemáš záujem - tým rozhodne nezlepšíš Tvoj písomný prejav.
Ešte raz hovorím, že som to nemyslel v zlom. Zmyslom porady je radiť a pomáhať a myslím, že v tejto oblasti potrebujete pomoc.Nebudem však zbytočne mrhať energiou.
0 0
Lubk0 Lubk0

Lubk0 je offline (nepripojený) Lubk0

Jasne, porada je na to, aby sa tu radilo. Lenze len vtedy, ked polozi niekto otazku.

Ja by som o magiu nazacal pisat, keby tu nebola polozena otazka. Ta bola, a snazil som sa co najobsirnejsie na nu odpovedat.

Lenze nikde nevidi, ze by som sa pytal na to, ako gramaticky spravne pisat. V poriadku, ze si to nemyslel zle, ale staci napomenut raz. Pokial vydis, ze nemam zaujem, netreba vnucovat vas nazor o tom, ze gramatika je nevyhnutna a o niecom svedci.

Ako by to vyzeralo, keby som kazdeho poucoval a napominal za to, ze nieco nevie ?

To by sme sa stale za nieco napominaly. Takisto ani ty si urcite nepametas vsetko zo zakladnej skoly. Urcite si nespominas na vsetky uciva s prirodopisu, dejepisu, vlastivedy, zemepisu , biologie ci chcemie. A pri tom si sa to ucil na zakladnej.

Kazdy zabudne to, co nepouziva. Ja gramatiku nepouzivam, diktat som naposledy pisal na zakladnej skole, co bolo davno...

Na strednej ci na vysokej ju odomna nikto nevyzadoval, v praci ju za mna skontroluje word. Tak si ju hod nepametam.

Ale dost uz o pisany gramatiky. Jedine co som tym naznacoval, ze nemal by si kazdeho poucovat o spravnosti alebo nespravnosti, pokial sa ta na to nepytal alebo pokial sa to priamo nedotyka temy.

A ano, snahu na zlepsenie si nevidel, lebo sa ani ziadna nekonala. Radsej si namiesto vybranych slov otvorim knizku LINUX Server, ktora pre mna spravi viacej osohu, ako vybrane slova...
0 0
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

Určite si pamätám učivo základnej školy. Avšak to považujem iba za všeobecný prehľad, nie ako vedomosti, na ktoré by som upozorňoval. Mrzí ma len, ako s vysokou školu môžeš napísať "pri písaný" s tvrdým y, veď to neviem ani vysloviť tvrdo. Iné perly ako "vydieť" nebudem už komentovať.... Určite pred čítaním knižky o Linuxe by si mal vedieť vybrané slová....
Naposledy upravil Braňo : 25.08.08 at 13:25
0 0
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

No myslim si, ze ku gramatike v tomto topicu bolo dost. Ked sem niekto pride a bude si chciet nieco precitat o magiu, tak zisti, ze polovica nesuvisi s magiom a ze cita zbytocne.
0 0
daja106 daja106

daja106 je offline (nepripojený) daja106

centrum T-com mám rovno pred panelákom cez cestu
0 0
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

daja106 Pozri príspevok
centrum T-com mám rovno pred panelákom cez cestu
Mozno by bolo dobre keby si quotoval prispevok na ktory reagujes, lebo poslednych 10 prispevkov to urcite nieje
0 0
insania insania

insania je offline (nepripojený) insania

Lubk0

a mozes napisat kolko tych UBAM stanic ma Tcom,,,?

popr ich umiestnenie?
0 0
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

Co je to UBAM ?? To myslis ustrednu ??
0 0
insania insania

insania je offline (nepripojený) insania

ano mysliim tie UBAm ustredne.,,

konkretne mi ide o Zahorsku bystricu,, patri to k bratislave ale jeto mala dedinka. je to pre mojjich rodicov a tak im nechcem poradit zle.

ale staci ak zavolam do T-comu a oni mi povedia ci mam signal 1 alebo 2 tak ako pisal Lubk0 ??

dikes za info,,


ja mam chelo digital na jeden tv,, a vsetky ostatne su analog, co sa celkom daa, len s tymi set top boxami to je stale zle navrhnute
0 0
Lubk0 Lubk0

Lubk0 je offline (nepripojený) Lubk0

Brano, teba uz komentovat nebudem. Nakolko som ta uz prosil o to, aby si gramatiku, neriesil. Ked ty nemozes pochopit, ako to tam ja mozem napisat, ja neviem pochopit preco si jak opakovaci papagaj ktory si stale mele a mele len to svoje a nic naokolo nepocuva.
Mal by si ist robit na zakladnu skolu slovencinara. Tam sme mali s takych tipov ako ty obrovsku srandu ...
Fero ano, ustredne su u nas v podstate dve a maju nazvy DSLAMove a UBAMove.
DSLAM - ADSL technologia, tj iba net
UBAM - ADSL 2+ technologia, tj aj magio.
A ustredne ty nepoviem kde su Sam to neviem, i ked da sa to zistit, ale nemoze sa to hovorit
To ci mas 1 dostupnost alebo nie ty povedia len ked mas pevnu linku. V tedy tam mas nieco existujuco zriadene, a signal sa da odmerat. Ked tam nic nemas, nie je mozne signal odmerat, nakolko ho nemame k comu odmerat.
Odmerat ho moze iba technik, on ma na to pristroje
Podla adresy sa da zistit dostupnost signalu, ale nie jeho velkost. V predajni, ktora ma vas okres na starosti budu vediet. Navyse ked mas T-Centrum oproti, tak sa chod tam pozret. Maju tam prezentacne vystavene MAGIO, a pozri si aky je obraz, opytaj sa ako im to tam ide a podobne. Ty to budes mat rovnake ako oni
0 0
bobino38 bobino38

bobino38 je offline (nepripojený) bobino38

Ako to je s pripojením a nastavovaním Magia a internetu ked preinštalujem Windows?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať