Zavrieť

Porady

skúsenosti s Orange internetom

Poprosím Vás o Vašu radu a Vaše skúsenosti!

Mám internet od Orange 1 rok a dosiaľ som nemala problémy, snáď len rozčarovanie, lebo boli avízované oveľa vyššie rýchlosti no a to zamŕzanie...
No ale čo už, celkom to stačilo, trochu nervov...

Ale teraz mi vyvádza internet také kúsky, že ihneď po prihlásení do siete modem odosiela nejaké dáta (bliká kontrolka TX na modeme), čo doteraz nerobilo. Taktiež mám rozdiely v hodnotách odoslaných a prijatých bajtoch.
Napríklad pred časom boli hodnoty: odoslané: 100 kB
prijaté 1,8 MB
A teraz odoslané 4,4 MB
prijaté 1,8 MB

Ak máte nejaké podobné skúsenosti, alebo viete poradiť, tak vopred ďakujem.(aj teraz, hoci len píšem túto správu, podotýkam, už druhý-krát, lebo mi zmrzol internet!!!), tak kontrolka odosielanie bliká ako divá
Usporiadat
anto anto

anto je offline (nepripojený) anto

ekonóm
V počítači sa nachádza určite nejaký vírus, ktorý odosiela z Vášho počítača dáta kade - tade, ani o tom neviete. Odpojiť sa a najnovším antivírom pretestovať počítač.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Ivana Š Ivana Š

Ivana Š je offline (nepripojený) Ivana Š

Taký zúrivý smajlík ešte ani nie je vymyslený! tento dotaz vďaka zamŕzaniu internetu píšem už 4. krát!
(na druhej strane zúrivý smajlík - to sa úplne vylučuje)
Myslime pozitívne a dúfam, že na 4x sa mi podarí pridať odkaz do diskusie!
Takže, mám antivirák NOD 32. Nenachádza vírus. Mám program proti spyware. Niečo našlo, odstránilo, ale problém nevyriešilo.
Kamoš navrhol otestovať počítač v núdzovom režime na vírusy a spyware. Našlo 2 trójske kone, vyliečilo ich, nenašlo žiadne spyware.
Napriek tomu problém pretrváva. Čo s tým?

0 0
Ivana Š Ivana Š

Ivana Š je offline (nepripojený) Ivana Š

Ešte doplňujem, ten NOD 32 je riadna registrovaná verzia s pravidelnou aktualizáciou.
0 0
bryan bryan

bryan je offline (nepripojený) bryan

Ahoj,

Pomarancova aj Ruzova sluzba pripojenia na internet cez GPRS/EDGE je sluzba so sekundarnou prioritou. Inak povedane hlasove hovory maju prednost pred datovymi, ak sa teda lokalita kde si zaplni hlasovymi hovormi, tvoj kanal na data sa docasne zablokuje az do doby kedy sa zas kapacita uvolni.

Celkova dostupnost a spolahlivost GPRS/EDGE je teda zavisla na obsadenosti siete v danom mieste. Mne to vychadza v Bratislave asi tak, ze spravidla je sluzba nedostupna asi az tretinu casu, teda kludne aj 6-8 hodin denne-samozrejme kumulovane. Nie je zriedkavostou, ze sa modem odpoji sam. Pomerne slusne to napriklad fungovalo na horach kde bolo asi menej hovorov.

Rychlost prenosu je tiez rozna, mozno vsak mas aj zle nastaveny modem. Tiez zalezi aj od triedy EDGE modemu, Class 6 (vacsina USB modemov) je isto pomalsi ako Class 10, ale zit sa s tym da. Rychlost aj tak vacsinou ovplyvnuje vypadok dostupnosti ...

Zial iny, celoplosne mobilny sposob pripojenia zatial v porovnatelnej cene neexistuje. Urcite vylepsenie prinasa 3G siet oboch operatorov.

Co sa tyka tvojho problemu s narastom datoveho prenosu, okrem virusov je vela dalsich aj menej nebezpecnych dovodov. Moze to byt Spy ale aj ina sluzba systemu alebo programov na pozadi, napriklad uzitocne automaticke aktualizacie (urcite doporucujem zapnut a pouzivat) systemu, ktore sa stahuju priebezne. Takze mozno sa nedeje nic zle, ale mozno mas virus, ktory ti obsadzuje celu kapacitu spojenia. A mozno sa ta snazi niekto zhodit, haknut a podobne. ...uz sa bojis? Neboj, pokial sa pripajas bezne (ak nemas extra objednanu sluzbu "verejna IP adresa"), tak si spravidla este skovana za firewall operatora, takze hacking by to byt nemusel.

Kontrola:
To kam sa ti prave pripaja pocitac sa da zistit z prikazoveho riadku. Ak mas Windows chod na Start>Spustit/Run> a napis cmd a potvrd. V prikazovom riadku napis prikaz "netstat -a" (samozrejme bez uvodzoviek). Vypise ti vsetky aktualne pripojenia. Zaujimava je hlavne ta cast (stlpcek) Foreign Address - okrem nazvu tvojho pocitaca tam asi budu aj ine "vselijake" nazvy alebo IP adresy.

To ci mas verejnu alebo neverejnu (=chranenu firewallom operatora) IP adresu sa da zistit po pripojeni z prikazoveho riadku povelom "ipconfig". Napise ti to tvoju IP adresu, ktora ked sa zacina rozsahom "10.x.x.x" tak je neverejna.
Naposledy upravil bryan : 01.04.06 at 05:55
0 0
ala13 ala13

ala13 je offline (nepripojený) ala13

pehy na nose
bryan
Ahoj, ...
To ci mas verejnu alebo neverejnu (=chranenu firewallom operatora) IP adresu sa da zistit po pripojeni z prikazoveho riadku povelom "ipconfig". Napise ti to tvoju IP adresu, ktora ked sa zacina rozsahom "10.x.x.x" tak je neverejna.
Ahoj Bryan,

tvoja odpoved pomohla aj mne sa v tomto zorientovat, dakujem. Kedze mam 10.x.x.x a stale ine (to ma zas dost prekvapuje, ze po kazdom prihlaseni mi prideli ine ipecko), tak som sa trochu upokojila, inak som i ja zacala mat obavy, ci ma niekto "neodobera", teda skor moje data.
0 0
Ivana Š Ivana Š

Ivana Š je offline (nepripojený) Ivana Š

Skontrolovala so si IP adresu, začína na 10.x., takže to by mohlo byť v poriadku
Čo sa týka toho prvého, čo si mi radil, tak to píše:
protokol TCP cudzia adresa sú rôzne IP začínajúce na 10, napr
10.235.269.33:microsoft-ds, a za tým je SYN_SENT
další typ protokolu UDP a cudzia adresa je *:*
Nebudem sa tváriť, že tomu rozumiem, tak poprosím vysvetlenie.
Vďaka
0 0
miro_c miro_c

miro_c je offline (nepripojený) miro_c

Ja používam Orange EDGE tiež niečo cez rok. Mal som problém, že modem sa z času na čas "zakusol". Rozvietila sa TX kontrolka a spojenie stvrdlo . Podľa popisu predpokladám, že máš Zadacom modem.
Poradil by som Ti upgrade aj ovládačov pre USB-COM emuláciu, ktorú tento modem využíva:
Code:
http://www.ftdichip.com/Drivers/VCP.htm
Skús aj mrknúť priamo na diskusiu k modemu Zadacom:
Code:
http://www.zadako.sk/zadacom_sk/diskusia/
Mne to pomohlo a spojenie sa mi zdá omnoho stabilnejšie , ale žiaľ nie rýchlejšie .
0 0
ala13 ala13

ala13 je offline (nepripojený) ala13

pehy na nose
Len si vsetci dajte pozor na prekrocenie 2 giga!!!
Reklama k tomuto produktu totiz slubovala neobmedzene datove prenosy, avsak malymi pismenkami bolo dopisane, ze za dodrzania nejakych podmienok, a v tych podmienkach je, ze len do 2 giga mesacne. Nad tento limit je to 35,-/mego a to je 70000,- za dalsie 2 giga, to keby ste napr. v jednom mesiaci preniesli az 4 giga.
Velmi ma ta klamliva reklama nastvala, ale podla pravnikov je to vsetko v poriadku, lebo nie je dolezita reklama, ale co podpisujem. Preto su mi v t-mobile odvtedy sympatickejsi, rovno napisu mas 2 giga mesacne a nerobia z cloveka debila.
0 0
bryan bryan

bryan je offline (nepripojený) bryan

Ivana Š
Čo sa týka toho prvého, čo si mi radil, tak to píše:
protokol TCP cudzia adresa sú rôzne IP začínajúce na 10, napr
10.235.269.33:microsoft-ds, a za tým je SYN_SENT
další typ protokolu UDP a cudzia adresa je *:*
Nebudem sa tváriť, že tomu rozumiem, tak poprosím vysvetlenie.
Vďaka
To je OK. Bez obav.
0 0
bryan bryan

bryan je offline (nepripojený) bryan

ala13
Len si vsetci dajte pozor na prekrocenie 2 giga!!!
Reklama k tomuto produktu totiz slubovala neobmedzene datove prenosy, avsak malymi pismenkami bolo dopisane, ze za dodrzania nejakych podmienok, a v tych podmienkach je, ze len do 2 giga mesacne. Nad tento limit je to 35,-/mego a to je 70000,- za dalsie 2 giga, to keby ste napr. v jednom mesiaci preniesli az 4 giga.
Velmi ma ta klamliva reklama nastvala, ale podla pravnikov je to vsetko v poriadku, lebo nie je dolezita reklama, ale co podpisujem. Preto su mi v t-mobile odvtedy sympatickejsi, rovno napisu mas 2 giga mesacne a nerobia z cloveka debila.
Obaja operatori maju postup nasledovny:
- po vyraznom prekroceni limitu pride najskor upozornenie
- az po opakovanom poruseni podminky "fair use" pristupuju k sankcii - teda poplatkom.
Nerob paniku. Orange na to rovnako upozornuje a T-mob. rovnako zamlcuje. Nie je medzi nimi rozdiel ... ale to je uz mimo temy.
0 0
Socha Socha

Socha je offline (nepripojený) Socha

Ja som mala v práci podobný problém s tým množstvom odosielaných údajov. Aj keď nešlo o Orange, máme klasické pripojenie cez Euroweb, ale tiež mi odosielalo veľa údajov. Skúšala som kadejaké antiviry, ale na hlavnom serveri ma stále zablokovali, že odo mňa stále odchádza množstvo nevyžiadaných mailov. Tak mi nakoniec nič iné nepomohlo, len preinštalovať celý počítač. Asi som tam mala zašitého nejakého červíka, ktorého sa nie a nie zbaviť. Tiež som tam najprv mala nejakého trójskeho koňa, ktorého som zmazala a potom mi ho tam už antivir nenašiel, ale jednoducho tam stále niečo bolo, čo odo mňa odosielalo údaje. Tak po dvoch týždňoch neustáleho testovania počítača rôznymi antivirmi a anitispamami mi neostávalo nič iné, len reinštalácia. A už je to v poriadku.
0 0
bryan bryan

bryan je offline (nepripojený) bryan

Socha
Tak po dvoch týždňoch neustáleho testovania počítača rôznymi antivirmi a anitispamami mi neostávalo nič iné, len reinštalácia. A už je to v poriadku.
To je krajne riesenie. Casto jednoduchsie.
0 0
LubenaK LubenaK

LubenaK je offline (nepripojený) LubenaK

Ja mám tiež Orange internet a trochu ma hnevala tá ryýchlosť, al zvykla som si. Čo sa týka objemu 2 GB, ak človek nesťahuje firmy a pod, tak sa do limitu v pohode zmestí. Raz sme so synom celý večer sedeli nad Maps Google a limit sme neprešvihli.
0 0
Ivana Š Ivana Š

Ivana Š je offline (nepripojený) Ivana Š

2 GB nie je problém, pri aktuálnej rýchlosti a aktuálnej stabilite spojenia nie je možné sťahovanie väčších súborov ako 15 MB

Ale problém máme vyriešený, kúpili sme nový disk, nainštalovali Windows,antivír, všetky ovládače, a internet je síce pomalý ako predtým. ale zato tá kontrolka odosielania TX je už OK - to znamená načíta sa stránka, a kontrolka prestane blikať. Dali sme ešte otestovať známemu disk - ten starý problémový, dám vedieť
0 0
Soňurka Soňurka

Soňurka je offline (nepripojený) Soňurka

začiatočník v účtovníctve, amatér, nadšenec PORADY ...viac
A čo hovoríte na reklamu T-mobilu na rýchly internet. Keď som pozerala informáciu na internete, tak pokrytie je minimálne!!!??
0 0
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

Ja som ho skúšal /to môže každý zadarmo na 1 týždeň/ a je to super bombová vec,reálne otestovaná rýchlosť 980 kbps
0 0
Ivana Š Ivana Š

Ivana Š je offline (nepripojený) Ivana Š

Dúfam, že to nezakríknem, teraz to funguje, rýchlosť je síce stále o ničom
Známy na tom starom disku našiel dva podozrivé súbory, ktoré boli pravdepodobne zdrojom problémov. A známy nemá ani antivirák, ani antispyware, vraj nemá žiadne problémy. Len minule som sa pobavila, priniesol mi na USB kľúči súbor, keď sme ho zapojili, NOD hneď avizoval súbor s vírusom. Ani sme to neotvárali.
0 0
noel.g noel.g

noel.g je offline (nepripojený) noel.g

ahojte... ja tiež používam asi rok edge modem, ale došli mi nervy, jednoducho stačilo a najlepšie na tom všetkom je to, že vlastne, keď som sa nechal nahovoriť na modem predajcom, garantoval mi 100 - 200 kbps, čo je blud prvej triedy, maximálnu rýchlosť keď dosiahne 12,5 kbps, tak môžem byť šťastný... práve dnes som bol službu reklamovať, odmietam tým zdieračom platiť mesačne 100 % a modem využívam maximálne na 10% pretože nie je dobrý na nič okrem prezerania stránok, ak mám poslať e-mail s prílohou, či nebodaj niečo stiahnúť, môžem ísť s kámošmi, na pivo, alebo do roboty a keď prídem domov ešte stále pracuje. Je pravda, že Exploreri sa to dá nastaviť a rýchlosť sa zvýši, ale tak biedne, že je to takmer nepostrehnuteľné, skúsil som aj DSL speed program, ktorý optimalizuje systém ale nedosiahol som tým úplne nič.

snažil som sa informovať sa na rýchlosti, pretože vyzerá to tak, že T-com je ďaleko pred ujom orangeom, a vyzerá to tak, že s tým ani robiť nič nebudú, čiže zdierajú zákazníkov a hlavne zavádzajú, už len samostatný modem vypisuje po vytočení maximálnu rýchlosť 230 kbps, ale to je tak na oblbnutie amatérov, ktorí nevidia do problematiky hlbšie.

a to mi treba ešte rok platiť niečo, čo mi je na dve veci...

už to niekto vyskúšal? zreklamovali Vám to? či ste si odkrútili dva roky a modem putoval do smetiaku?
0 0
Ivana Š Ivana Š

Ivana Š je offline (nepripojený) Ivana Š

reklamovali sme to dva krát, 1. raz bol modem skontrolovaný a vrátený s tým, že je v poriadku
2. krát nám dali novší typ modemu - s takou krátkou anténkou, ale rýchlosť sa nezmenila
tak nás vybavili tým, že naša dedina ešte nie je pokrytá EDGE signálom, ide to len cez GPRS - a už je odvtedy rok a pol a stále to pokrytie nie je
tak škrípeme zubami, platíme - našťastie už len štyri mesiace
0 0
noel.g noel.g

noel.g je offline (nepripojený) noel.g

ja maám edge modem a nespĺňa moje predstavy o pohodlnom pripojení na net, považujem to zo strany orangeu za zavádzanie, pretiže ako som spomínal, prezentovali mi to zamestnanci ako vysokorýchlostný net s technológiou edge, čiže ja osobne ako zákazník sa cítim by´t podvedený a hľadám istú satisfakciu, pretože za dva roky toho nie je málo, čo im zaplatím a za tie peniaze je to úbohé...

dokonca aj dnes v jednom z denníkov som čítal porovnávanie internetových pripojení oboch operátorov a orange je sto rokov za opicami a hnevá ma to neskutočne...

uvidím ako dopadne reklamácia, pretože ja som konkrétne nereklamoval modem ale službu, čo sa týka prenosovej rýchlosti a ak nič zbalím ho pekne do krabičky a hodím ho do predajne ako tehlu aj cez zatvorené okno ak bude treba a nedám im už ani korunu....

najhoršie na tom je to, že sa tam každý na kažsého vyhovára, keď sa chcem dovolať pravdy...nuž čo..... :-)))
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať