Zavrieť

Porady

Magio - skúsenosti

Chcem sa spýtať, či niekto z poraďákov nemá skúsenosti s digitálnou televíziou Magio od T-comu. Zaujíma ma hlavne, či sa dá na ten router napojiť viacero PC v domácnosti - konkrétne notebook (cez Wifi) a stolný PC.
Usporiadat
petovsan petovsan

petovsan je offline (nepripojený) petovsan

Renii, ďakujem veľmi pekne za vyčerpávajúce informácie, ak by pravidlá Porady dovoľovali v tejto téme rozdávať bodíkové ocenenia, určite by si ich už odo mňa mal aspoň päť.

... tak som sa teda rozhodla, že to s tým Magio-m na dva roky riskneme (keď už teda tomu väčšinu múch vychytali a Orange to istí ...)
Naposledy upravil petovsan : 09.11.07 at 22:41 Dôvod: tlačiar. škriatok
0 0
chlap chlap

chlap je offline (nepripojený) chlap

riadim firmu, ktorá prenajíma priestory ...viac
petovsan Pozri príspevok
Renii, ďakujem veľmi pekne za vyčerpávajúce informácie, ak by pravidlá Porady dovoľovali v tejto téme rozdávať bodíkové ocenenia, určite by si ich už odo mňa mal aspoň päť.

... tak som sa teda rozhodla, že to s tým Magio-m na dva roky riskneme (keď už teda tomu väčšinu múch vychytali a Orange to istí ...)
Ak by som sa mal dnes rozhodnúť, tak sa Magiu zďaleka vyhnem - včera mi vypadlo večer v hlavnom vysielacom čase na 1 hodinu, dnes poobede na 40 minút a teraz - zase v hlavnom vysielacom čase - nefunguje preistotu celoplošne - z linky technickej podpory sa ozvalo iba "Ľutujeme, služba Magio nie je dostupná. Na odstránení problému intenzívne pracujeme."

Oni pracujú a ja zase kôli nim neuvidím Superstar .

Mal som poslúchnuť svoj inštink a zostať pri klasickej káblovke a nie nechať si cez jeden kábel priviesť telefón, internet aj televíziu !!!
0 0
reniii reniii

reniii je offline (nepripojený) reniii

Ak by som sa mal dnes rozhodnúť, tak sa Magiu zďaleka vyhnem - včera mi vypadlo večer v hlavnom vysielacom čase na 1 hodinu, dnes poobede na 40 minút a teraz - zase v hlavnom vysielacom čase - nefunguje preistotu celoplošne - z linky technickej podpory sa ozvalo iba "Ľutujeme, služba Magio nie je dostupná. Na odstránení problému intenzívne pracujeme."

Oni pracujú a ja zase kôli nim neuvidím Superstar .

Mal som poslúchnuť svoj inštink a zostať pri klasickej káblovke a nie nechať si cez jeden kábel priviesť telefón, internet aj televíziu !!!
-----------------------------------
Odpoved:
Ahoj takze co sa tyka tvojho problemu tak na to iba asi je jasne ze sa hnevas ak sa nedovolas na 0800 123 777 tak skus cislo 12129 a nahlas poruchu linky tam a potom reklamuj...Druha vec ziadna sluzba nie je 100% a ruku na srdce mi nehovor ze kablovka nevypadne ver tomu ze velakrat v tom najlepsiom... Druha vec zaujimalo by ma kde byvas a preco nevyuzivas DVB-T tuner??? ak ti vypadne Magio ako take pouzi digitalny terestrialny tuner ktory v pripade vypadu zachrani tvoje superstar...
0 0
janrada janrada

janrada je offline (nepripojený) janrada

SZČO, nevolič SMER-u
reniii Pozri príspevok
Ahoj takze co sa tyka tvojho problemu tak na to iba asi je jasne ze sa hnevas ak sa nedovolas na 0800 123 777 tak skus cislo 12129 a nahlas poruchu linky tam a potom reklamuj...Druha vec ziadna sluzba nie je 100% a ruku na srdce mi nehovor ze kablovka nevypadne ver tomu ze velakrat v tom najlepsiom... Druha vec zaujimalo by ma kde byvas a preco nevyuzivas DVB-T tuner??? ak ti vypadne Magio ako take pouzi digitalny terestrialny tuner ktory v pripade vypadu zachrani tvoje superstar...
Co je, prosim, DVB-T tuner??? Dakujem
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
janrada Pozri príspevok
Co je, prosim, DVB-T tuner??? Dakujem
Digital Video Broadcast Terrestrial
A tuner? napr.:
http://www.alza.sk/dvb-t-set-top-box...t32-d70762.htm
http://www.alza.sk/technisat-digicor...-do-d59471.htm
0 0
opop opop

opop je offline (nepripojený) opop

uvazujem o objednani sluzby MAGIO, chcem vsak mat router a mbox v inych viestnostiach (obyvacka-izba), Tcom spoplatnuje kabelez medzi nimi nad 7 metrov na 1200SK, spoplatit vie aj to ak si kabelaz pripravite (podla cenika ROZLICNE MIESTNOSTI)

co poradite
0 0
chlap chlap

chlap je offline (nepripojený) chlap

riadim firmu, ktorá prenajíma priestory ...viac
opop Pozri príspevok
uvazujem o objednani sluzby MAGIO, chcem vsak mat router a mbox v inych viestnostiach (obyvacka-izba), Tcom spoplatnuje kabelez medzi nimi nad 7 metrov na 1200SK, spoplatit vie aj to ak si kabelaz pripravite (podla cenika ROZLICNE MIESTNOSTI)

co poradite
Nechaj si to nainštalovať do jednej miestnosti a potom si už len kúp sieťový kábel (ak nebude dosť dlhý, tak aj spojku na prepojenie dvoch sieťových káblov) a prenes si to sám. A nedaj sa oblbnúť, že čím dlhší sieťový kábel, tým horšia kvalita signálu - pri tienenom kábli výrobca garantuje prenos signálu bez výraznejších strát na vzdialenosť 100 metrov.

Bežne dostaneš v počítačových obchodoch hotový 10 m alebo 15 m sieťový kábel.
0 0
JForgi JForgi

JForgi je offline (nepripojený) JForgi

Digi Tv Je satelitná TV ,Ktorá je zapojená cez Digi tuner.Tiež sa stane že buď sa tuner zablokuje a treba ho reštartovať alebo v prenose ,keď sa príjmač updatuje tiež sem tam zamrzne.Je závisli od podmienok signálu v danej lokalite (vlastné skúsenosti) a pri zhoršení počasia sa môže stať (sneženie a vietor) že signal spadne a lebo ho zatlmí a digi klakne.(tiež vlastné skúsenosti.
Pri produkte Magio od T-comu ,klde je signál vedení po kabli je zamrzanie dané vzdialenosťou od ústredne T-comu.Čím väčšia tým je možnosť zamrzania väčšia.V T-centre Vám povedia možnosti pripojenia .V terajšiej dobe sa zamrzanie obmedzuje použitím kvalitnejšieho setup boxu Motorola ale bohužial ten tiež sem tam 1x-2 za dva týždne zamrzne ale hned sa reštartne a potom to ide.
Mám doma všetky tieto produkty a musím povedať že-pokial je dnes digi vysielanie tzv v plienkach treba kombinovať kombinovať .Nič nie je 100%.
0 0
opop opop

opop je offline (nepripojený) opop

ako mate rieseny kabel od ST?
vedia pouzit listy pokial budem vyzadovat?
0 0
Jano23 Jano23

Jano23 je offline (nepripojený) Jano23

Mám otázku.Digitálnu televízia Mágio nie je zatiaľ možné mať vo všetkých povedzme okresných mestách, alebo nieˇ? Je ich tam asi 10 miest na Slovensku. Máte nejaké informácie či sa to rozširuje po všetkých mestách na Slovensku?
0 0
Kathryn Kathryn

Kathryn je offline (nepripojený) Kathryn

My sme z menšieho mesta a máme už asi dva mesiace Magio. Zatiaľ sme spokojní, výpadok bol len raz, ale opravili to veľmi rýchlo. My sme nemali veľmi na výber, UPC tu pri našom dome nie je a satelit sme nechceli kvôli komplikovanej inštalácii na streche. Na internetovej stránke telekomunikácii je možné si preveriť, či je Magio dostupné aj vo Vašom meste.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Neviem aku politiku robi T-Com, lebo v BA je vela sidlisk, kde Magio nie je dostupne (Krasňany, pri Pekne ceste).
0 0
Katabaticky Katabaticky

Katabaticky je offline (nepripojený) Katabaticky

Neviem ako je to v inych mestach ale co sa tyka trnavy nepocul som na Magio ziadne pozitivne slovo... resp ak nespravite bordel tak to jednoducho nepojde

T com ma aspon u nas jeden strasny problem... uz asi 2 az 3 roky mala byt kabelaz v zemi a mali sa rozsirovat linky avssak nejak sa k tomu nedostali a preto ich skvele marketingove tahy s vysokorychlostnym internetom VoIP Digitalnou televiziou... su prepadaky jeden za druhym... linky nestihaju a preto prichadza k castym porucham vypadkom ...

Rusenie obrazu , vypadavanie zvuku, trhanie zamrzanie obrazu... toto je skutocnost a zakaznik je na to upozornovani v zmluve kde je klauzula ze sa oboznamil s technologiou a uzivatelskou priruckou ktora je niekde na stranke t com u vraj zverejnena...

Nehovoriac o tom ze internet v magio baliku ma velmi kolisavu rychlost...



K prepojeniu magia do inej miestnosti dal by som si pozor na aku to ide vzdialenost a aky kabel pouzijete pretoze uz pri 10m moze byt velka impedancia ktora nieje ziadana ani pri televizii ani pri internetovom pripojeni...

K pripojitelnosti PC... malo portov konkretne 2 pre klasicky PC kablovy (do noveho firmware vam neodporucam ist pretoze ak nemate poruke niekoho kto sa vyzna a je ochotny sa pohrat potom s muskami tak to nebude sranda )
tieto 2 porty sa daju rozsirit pomocou switchu pripadne dalsieho routra

Na Wifi sa da pripojit 253 zariadeni nieje to neobmedzene ako som si tu niekde vsimol :-)

Motorola je vraj velmi kazova a povodne zariadenie ktore k tomu bolo davane to lacnejsie nieje dostatocne vykonne... tak si vyberte

Zaverom
Nepoznam ziadneho uzivatela Magia v trnave kto by s nim bol spokojny a nemal obejektivny dovot k nespokojnosti... to boli prakticke skusenosti z mesta Trnava zatial zdravim
0 0
Tenny Tenny

Tenny je offline (nepripojený) Tenny

Chceme si kúpiť LCD uhl.102 a máme zapojenú Digi TV. Počula som, že na príjem dobrého obrazu je lepšie Magio? aké máte skúsenosti?
0 0
STRELEC STRELEC

STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

Skús to s hľadaním. Je tam dosť skúseností na jednu i druhú službu.
Názov témy nie je originálny.


http://www.porada.sk/t26003-www-digi...ighlight=Magio

Mrzelo ma moje dosť striktné vyjadrenie, hoci na jeho podstate asi nie je čo meniť. Prilepil som pár linkov na tému, ktorá Ťa zaujíma.
Naposledy upravil Chobot : 30.01.08 at 09:43
0 0
najag najag

najag je offline (nepripojený) najag

Na zlepsenie prijmu DigiTV staci vymenit povodnu parabolu za vacsiu-120 cm a vymenit konvertor za kvalitnejsi, s nizsim sumovym cislom. Investicia za 1200,-Sk maximalne.Ale otazka takto urcite nestoji, pretoze je potrebne porovnat ponukane programy v zavislosti od ceny sluzby.
0 0
Gabhus Gabhus

Gabhus je offline (nepripojený) Gabhus

Čaute, Magio sme si objednali dosť dávno. Na inštaláciu sme čakali cca 3 mesiace, televízia a internet šli v pohode, na telefón sme čakali ďalšie asi 2 týždne. TV obraz v pohode - čo sa týka kvality. internet pomerne rýchly, dostupný na PC aj na notebooku. Ale: občasné výpadky pochopím - aj TV keď začínala (myslím ešte prvú, čiernobielu) na obrazovke sem tam zasvietilo že "Prepáčte poruchu". Lenže výpadok na viac ako 24 hodín? Vypadlo to 28. 1. večer a 29. 1. večer ešte výpadok trval. TV program mi až tak nevadí, bez toho sa dá. Ale internet potrebujem nutne. Dovolať sa na centrum zákazníckej podpory je nemožné a aj tak by asi ťažko pomohli. Celkový dojem - viac sklamanie ako radosť. Ešte že je 6 mesiacov za korunu či za koľko.
0 0
tutiss tutiss

tutiss je offline (nepripojený) tutiss

tak ako mnoho ludi som sa dal zlakat reklamou,a objednal som si MAGIO mam novy lcd televizor 94 cm full hd !som feinsmacker na dobry obraz no teraz som sklamany,vraj digitalna kvalita ?!vhs!!!(zodrata kazeta)ato neratam ze kludne mozem v obyvacke aj cez tu najvacsiu zimu vypnut radiator!!!
0 0
vyr skalny vyr skalny

vyr skalny je offline (nepripojený) vyr skalny

Ludia si pri kupe tv myslia ze cim vacsia obrazovka, tym krajsi bude obraz co je samozrejme omyl. S rastucou uhloprieckou stupa aj optimalna pozorovacia vzdialenost, pri pozerani z napr. dvoch metrov je pochopitelne obraz skaredy, aj ked je digitalny. To ze je full HD je uplne jedno kedze HD obraz vznikne len vtedy ked je HD signal. Kedze ponuka HD programov je zatial velmi chudobna a velmi draha, tak HD ready televizory ktore sa u nas predavaju ako teple rozky ostanu este velmi dlho nevyuzite.
0 0
Kathryn Kathryn

Kathryn je offline (nepripojený) Kathryn

Máte na Magiu nový program Trojku. Neviem ho tam nájsť ?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať