Zavrieť

Porady

angličtina - skúsenosti s kurzami

Ahojte všetci,

chcela som sa Vás spýtať aké máte skúsenosti s kurzami angličtiny formou superlearningu v hladine alfa. Ja som večný začiatočník a angličtinu potrebujem pre svoju prácu, v kurzoch, ktoré su 2x do týždňa som sa nič nenaučila. Poraďte prosím, ďakujem za každú skúsenosť, ktorú mi napíšete.

emma
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jales je offline (nepripojený) jales

    jales
    Nie si sama, čo sa s tým morduješ. Ja už chodím po kurzoch 5 rokov. Teraz začínam 6 rok. Tri roky som chodila po kurzoch a potom som prešla do 3. ročníka štátnej jazykovej školy-rovno do 4. som nemala odvahu. Ako tak sa dohovorím - máme zahraničných majiteľov firmy. Ale nikdy to nie a asi ani nebude na takej úrovni ako moji kolegovia, ktorí prišli zo zahraničia. Anglinu sme mali už aj v práci. Na základe týchto mojich skúsenosti som presvedčená, že veľa závisí od lektora a od partie aká sa v kurze zíde. Ak si v jednom kurze so študentami, nie je to dobré, lebo kým Ty si niečo premyslíš oni to už povedia. Záleží aj na tom k čomu tu anglinu potrebuješ - či viac písať alebo hovoriť - podľa toho si vybrať kurz.
    Niekedy sa však stačí len prestať obávať, že niečo nepovieš gramaticky správne a skúšať. Ak použiješ správne slovíčko, aj keď v zlom čase, väčšinou výjdu z toho čo chceš povedať. A tie slovíčka sa jednoducho treba naučiť, bez nich to nejde.
    Veľa úspechov.

    Orim je offline (nepripojený) Orim

    Orim
    Ja som začínal ako samouk niekoľkokrát. Vždy sa tak dostanem po 5-6 lekciu ale keďže som na to sám po určitej dobe to vzdám. A za nejakú dobu ktorá sa dá niekedy vyjadriť aj v rokoch začnem znovu. U mňa je to také "perpetum mobile". Určite budem začínať znovu ale ešte neviem kedy?

    ajobs je offline (nepripojený) ajobs

    muž ajobs
    Ja už spolužijem s angličtinou niekoľko desiatok rokov (asi som starec ), ale toho učenia nikdy nie je dosť. Väčšinou som sa učil s lektormi - od slovenských, cez kanadských až k americkým - ale veľa naozaj závisí od skupiny (aby bola jazykovo vyvážená) a samozrejme od lektora-sú vynikajúci, ale aj úplne podpriemerní. Osobne som neabsolvoval superlearning v hladine alfa, ale poznám ľudí, ktorí to absolvovali (vo firmách Pragma Žilina a Andrea Fallows Poprad), a veľmi si to chválili. Ale boli aj takí, čo mali negatívnu skúsenosť. Takže, čo človek - to názor. Osobne si myslím, že treba skombinovať rôzne prístupy, venovať sa viac konverzačným kurzom (napr. v tej oblasti, v ktorej robíš alebo podnikáš), a hlavne absolvovať pobyt v anglickej jazykovej oblasti (pokiaľ možno aspoň 2-3 mesiace, ak to všem ide). V poslednom čase som počul dobré signály o učení angličtiny metódou Taxus Learning - nájdeš na webe.

    Orim je offline (nepripojený) Orim

    Orim
    No počul som ako to prebieha. Údajne je to na spôsob Komenského - škola hrou. Vštko záleží od lektora aký je, ak je dobrý je to v pohode. Ale v tom druhm prípade je to o ničom.
    Ide tam údajne o prekonanie strachu z hovorenia. Zásadne tam vraj nikomu nehovoria, že je niečo špatne, ale viac chvália.
    Sú tam rôzne situácie, ktoré naväzujú na seba. Po skončení kurzu je dobré ísť do zahraničia a hned si to tam vyskúšať.

    angličtina - skúsenosti s kurzami

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.