Zavrieť

Porady

Magio - skúsenosti

Chcem sa spýtať, či niekto z poraďákov nemá skúsenosti s digitálnou televíziou Magio od T-comu. Zaujíma ma hlavne, či sa dá na ten router napojiť viacero PC v domácnosti - konkrétne notebook (cez Wifi) a stolný PC.
Usporiadat
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

monika040 Pozri príspevok
Ahojte, máme doma Magio sat- cez satelit, chceme si dať druhý magio box, na nete som videla, že sa to pripája na satelit k dvom Koaxiálnym kábelom sa pridá ešte jeden a ten ide do nového magio boxu, je to skutočne tak?? lebo teta na telefóne nám tvrdila, že od magio boxu dáme kábel k ďalšiemu mágio boxu. Tá jej možnosť sa mi moc nepáči, lebo nechcem cez izby ťahať káble Myslíte, že by som si to magio pripojila aj sama, k satelitu sa dostanem ľahko a dieru niekto prevŕta a ostatok by som sama urobila?
Myslím, že to pripojenie zvládneš, nie je to zložité. Tiež som to inštalovala sama-podľa priloženého návodu. ( nie som žiaden technický talent )
Inak, s tým káblom je to hrozné! Musí sa prepojiť od hlavného MB k druhému .
Tiež ho máme cez stred izby (alebo zbalený, ked nepoužívame ), lebo nemáme inú možnosť.
Inak som dosť sklamaná tým druhým MB.Jediná výhoda je iba to, že mám viac programov, ako pôvodne. Iné funkcie ako na prvom MB nefungujú (zastavenie programu, nahrávanie, vrátenie späť a pod.)
A tiež ma štve, že je úplne iný ovládač,ako na prvom. Takže to dosť mýli ...
0 0
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

monika040 Pozri príspevok
Ahojte, máme doma Magio sat- cez satelit, chceme si dať druhý magio box, na nete som videla, že sa to pripája na satelit k dvom Koaxiálnym kábelom sa pridá ešte jeden a ten ide do nového magio boxu, je to skutočne tak?? lebo teta na telefóne nám tvrdila, že od magio boxu dáme kábel k ďalšiemu mágio boxu. Tá jej možnosť sa mi moc nepáči, lebo nechcem cez izby ťahať káble Myslíte, že by som si to magio pripojila aj sama, k satelitu sa dostanem ľahko a dieru niekto prevŕta a ostatok by som sama urobila?
Nevidel som magio box, ale vo vseobecnosti:
Magio box (a aj vacsina sat. boxov) by mal mat vzadu DVB-S2 tuner s 2 konektormi jeden z nich je LNB in (tam pripajas kabel s LNB (paraboly)) a druhy je LNB out (to je tzv. LOOP z ktoreho tahas kabel do duheho boxu).
Tu je komplet ponuka sluzby magio sat http://www.lyngsat.com/packages/magio.html
Je vidiet, ze programy su na roznych frekvenciach a na roznych polarizaciach. Ak boxy prepojis cez LOOP, tak si obmedzena polarizaciou a pasmom.
Napr. na jednom boxe pozeras program z 10806 V STV3 a na druhom boxe budes chciet pozerat Eurosport, tak ti to jednoducho nepojde, lebo su tam rozdielne polarizacie.
Tak isto je obmedzene pasmom. Je horne a dolne pasmo (teraz presne neviem rozmedzie, ale cca do 10800 je dolne pasmo a od 10800 je horne (tie cisla ale niesu presne)).
Idealnym riesenim by bolo kupi twin LNB z ktoreho ku kazdemu boxu ide zvlast kabel napr take nieco

Interstar_Twin_LNB.jpg  
0 0
thambu thambu

thambu je offline (nepripojený) thambu

Máme Magio od októbra minulého roka. Kvalita obrazu výborná, hlučnosť ani nevnímaš, obraz nezamŕza (len výnimočne, asi tak 1x do mesiaca, a to len na pár sekúnd ).
Jednoznačne doporučujem.
0 0
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

Ahojte, prosím Vás (hlavne odborníkov) o radu - v septembri mi končí viazanosť na Magio (cez tel.linku) a rozhodujem sa, či pokračovať, či si nahodiť Magio SAT, UPC alebo Skylink. LCD mám Sony Bravia 82 cm a vstup cez HDMI. Prosím poraďte, čo sa týka kvality (zaujímajú ma predovšetkým HD kanály) a dokumentárne (Spectrum, Discovery, History...).
0 0
deko deko

deko je offline (nepripojený) deko

Vie mi niekto odpisat, ci sa niekomu podarilo vyreklamovat sekanie obrazu pri magiu optika. Jedna sa o sekanie hlavne pri HD kanaloch. Dve pisomne odpovede na moju pisomnu reklamciu s odpovedou ze na ich strane nie je problem a mam si prekontrolovat moje zariadenie. Mam aj nahravky, neviem ako dalej postupovat. Viem, ze sa jedna o vacsi datovy tok a zavisi to od pocte pripojeni na ustrenu, ale toto ma nezaujima, chcem vyreklamovat to ze to seka.
STV3 je vecer nepozeratelne. Platim za optiku nie za slabsi prenos. Dakujem
0 0
Ynot-design Ynot-design

Ynot-design je offline (nepripojený) Ynot-design

Cez router od t-comu je možné pripojiť vždy len jeden reciever, teda magio box a 257 počítačov. Čiže jediný port pre magio je obsadený káblom ktorý do neho vedie. väčšinou žltý, alebo červený a dva porty pre LAN sú volne k dispozícii takže káblom je možné prvotne pripojiť len dva PC. Wifi má možnosť implicitne spojiť s routerom až 255 PC alebo aj notebookov. Avšak samozrejme že rýchlosť sa adekvátne delí medzi všetky spustené a pripojenoé PC. Pokiaľ by sme chceli pripojiť ešte viac ako 255 pc stačí na to zariadenie s názvom switch ktoré dokáže z jedného portu na routeri rozbočovať na ďalších 8-12 (v závislosti od typu) a ak obsahuje aj wifi anténu môže rozbočovať ďalších 255 ip adries a takto sa dá vytvoriť pavučina ktorá môže obsahovať desiatky switchova routerov zapojenách za jedným zariadením od T-com. Takže odpoveď znie: "ˇano je možné na jeden router zapojiť aj viacero PC, pokiaľ je zariadenie na to stavané".
0 0
Ynot-design Ynot-design

Ynot-design je offline (nepripojený) Ynot-design

Ako sa to vezme. jediné čo by sa dalo považovať za spojenie je to že v tvojom TV je zapojený aj kábel z magia cez napr SCART, alebo HDMI a káblovka je pripojená cez koaxiálny analógový kábel. 4iže obe vysielania sú spojené v TV. Ale ak chceš posielať TV signál tak že by si magio spojil káblami s káblovýmn rozbodom v bytovke, tak to nerob, môže to skončiť skratom a poškodením mágio boxu. A ak chceš na jednom zariadení prijímať aj magio signál a aj klasickú káblovku, tak odporúčam si kúpiť PC monitor s TV tunerom a máš vystarané. bežne tie monitory obsahujú, SCART a HDMI pre magio. Obsahujú aj RF konektor pre káblovku (teda koaxiál) a ešte S-video, kompozitný signál, a môžeš naä pripojiť aj 4 rôzne zariadenia vrátane DVD prehrávača, vieda, magio boxu, digi TV. stačia ti len správne káble.
0 0
Ynot-design Ynot-design

Ynot-design je offline (nepripojený) Ynot-design

Osobne ti odporúčam zostať pri káblovom magiu. Ja som si dal pripojiť Sat magio a som sklamaný, pretože je asi 20 % celkového vysielania maďarsky. reklamy na zahraničných sú maďarsky, Cartoon network je maďarsky, AXN kompletne. Ale kvalita obrazu je o kúsok lepšia(samozrejme záleží od zapojenia. Takže ak ti môžemn poradiť, zostaň pri káblovom magiiu ak si ho chvceš nechať. A myslím že sa ti oplatí, pretože budeš mať určite nejakú vernostnú zľavu.
0 0
Laik2 Laik2

Laik2 je offline (nepripojený) Laik2

Braňo Pozri príspevok
Ahojte, prosím Vás (hlavne odborníkov) o radu - v septembri mi končí viazanosť na Magio (cez tel.linku) a rozhodujem sa, či pokračovať, či si nahodiť Magio SAT, UPC alebo Skylink. LCD mám Sony Bravia 82 cm a vstup cez HDMI. Prosím poraďte, čo sa týka kvality (zaujímajú ma predovšetkým HD kanály) a dokumentárne (Spectrum, Discovery, History...).
Mám podobnú otázku. Končí mi viazanosť v T-come a rozhodol som sa zrušiť pevnú linku, internet aj Magio. Potrebujem samozrejme vyriešiť čo ďalej. V T-come nechcem zostať, po 6 rokoch mi stačilo a problémy mám stále. Potrebujem si teda zriadiť internet a namiesto magia aj digitálnu televíziu. Aké máte skúsenosti, kto z operátorov na internet a televíziu je najlepší (aj cenovo aj kvalitou?). Ak máte skúsenosti, rád ich privítam. Ďakujem
0 0
sthruska sthruska

sthruska je offline (nepripojený) sthruska

Nie žeby som podrýval či bol zvedavý, ale kde bývaš? Podľa toho dostaneš odpovede.
0 0
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

Ak nemas moznost optiky, tak IPTV si ani nedavaj, odporucil by som DVB-T, alebo v zavislosti od toho ake chces kanaly, tak satelit
Co sa tyka netu, tak tiez najlepsie optiku, ak nieje, tak zisti co je v okoly
0 0
Laik2 Laik2

Laik2 je offline (nepripojený) Laik2

sthruska Pozri príspevok
Nie žeby som podrýval či bol zvedavý, ale kde bývaš? Podľa toho dostaneš odpovede.
Prečo? TN a okolie.
0 0
kergulaan kergulaan

kergulaan je offline (nepripojený) kergulaan

Laik2 Pozri príspevok
Prečo? TN a okolie.
Ta tvoja odpoved pomoze pri odpovedi ako mrtvemu zimnik proti chladu.
Ako ti mozeme nieco doporucit, ked nevieme, ci dany poskytovatel ma natiahnutu siet tam kde byvas. Ved dokonca ani sidliska v mestach nie su vzdy pokryte vsetkymi velkymi poskytovatelmi /UPC, Orange, T-com/.
Ako je uz v tejto teme pisane, mas tam stranku porovnania i-netu, zadaj si tam svoju adresu a zistis, kto ti moze co poskytnut. Potom hod sem moznosti co mas a nasledne sa ti da poradit.
0 0
Laik2 Laik2

Laik2 je offline (nepripojený) Laik2

Nevyznám sa v tom, nevedel som, čo je potrebné k tomu, patrím k tým, ktorý o tomto nemajú šajn. Urobil som to porovnanie a našlo mi nasledovné:
Slovanet, Swan, GTS Slovakia, T-Com, Mag net. Ešte niečo k tomu mám zadať? Ale to len čo sa týka internetu.
0 0
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

No a este pozri kto ake ponuka (programy) rychlosti, prip. viazanosti a ceny a mas hotovo
0 0
Laik2 Laik2

Laik2 je offline (nepripojený) Laik2

Fero11 Pozri príspevok
No a este pozri kto ake ponuka (programy) rychlosti, prip. viazanosti a ceny a mas hotovo
No to som si pozrel, len skôr som chcel skúsenosti s týmito poskytovateľmi alebo službami. Lebo nie vždy platí, že najvýhodnejšia cena je aj najkvalitnejší produkt. Čo sa týka internetu, chcem hlavne časovo i dátovo neobmedzený a samozrejme aj rýchly (dlhé načítavanie stránok ma rozčuľuje). No a čo sa týka televízie, keďže zruším Mágio, tak potrebujem digitálnu televíziu ja neviem od Sky link alebo niečo podobné. Neviem, naozaj sa v tomto nevyznám, tak ak tu píšem nejaké blbosti, ospravedlňujem sa a ďakujem za trpezlivosť.
0 0
bubkoch bubkoch

bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

Laik2 Pozri príspevok
Mám podobnú otázku. Končí mi viazanosť v T-come a rozhodol som sa zrušiť pevnú linku, internet aj Magio. Potrebujem samozrejme vyriešiť čo ďalej. V T-come nechcem zostať, po 6 rokoch mi stačilo a problémy mám stále. Potrebujem si teda zriadiť internet a namiesto magia aj digitálnu televíziu. Aké máte skúsenosti, kto z operátorov na internet a televíziu je najlepší (aj cenovo aj kvalitou?). Ak máte skúsenosti, rád ich privítam. Ďakujem
mal som magio, UPC, orange, Antik ...
z toho vsetkeho mi vyslo ze najlepsie je Magio (na optike) ... najlepsie aj cenovo aj kvalitou, aj obsahovo (TV), aj uživatelsky
0 0
Laik2 Laik2

Laik2 je offline (nepripojený) Laik2

bubkoch Pozri príspevok
mal som magio, UPC, orange, Antik ...
z toho vsetkeho mi vyslo ze najlepsie je Magio (na optike) ... najlepsie aj cenovo aj kvalitou, aj obsahovo (TV), aj uživatelsky
Niečo o optike v súvislosti s T-com zisťoval náš sused, robil prieskum u ľudí, ale ani neviem, ako to dopadlo, či to vôbec u nás je možné. Ja mám zatiaľ všetko cez pevnú linku a tú chcem tiež zrušiť.
0 0
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

Ja mam t-com asi od roku 2000 (u nas vlastne ani ine linky niesu) zacalo to dial upom atd ... az som sa dostal na Turbo4. Optiku bohuzial nebudem mat, kedze som z malickeho mesta, ale musim sa uspokojit aj s 12/0,5 Mbps. Co sa tyka stability, tak u mna to je super, vypadky samozrejme boli aj dlhsie ako den, ale to len raz, ked im niekto prekopal optiku (takze to museli opravovat). Pocitam vypadky tak asi 0,5-1% cize je to celkom v pohode. Samozrejme nie vo vsetkych oblastiach to je take stabilne. Ak si zadas tu http://www.t-com.sk/Default.aspx?CatID=2762 adresu, tak zistis ci mas moznost optiky.
Pokial vsak nebyvas vo velkom meste a na velkom sidlisku, tak optiku mat nebudes
1 0
Laik2 Laik2

Laik2 je offline (nepripojený) Laik2

Fero11 Pozri príspevok
Ja mam t-com asi od roku 2000 (u nas vlastne ani ine linky niesu) zacalo to dial upom atd ... az som sa dostal na Turbo4. Optiku bohuzial nebudem mat, kedze som z malickeho mesta, ale musim sa uspokojit aj s 12/0,5 Mbps. Co sa tyka stability, tak u mna to je super, vypadky samozrejme boli aj dlhsie ako den, ale to len raz, ked im niekto prekopal optiku (takze to museli opravovat). Pocitam vypadky tak asi 0,5-1% cize je to celkom v pohode. Samozrejme nie vo vsetkych oblastiach to je take stabilne. Ak si zadas tu http://www.t-com.sk/Default.aspx?CatID=2762 adresu, tak zistis ci mas moznost optiky.
Pokial vsak nebyvas vo velkom meste a na velkom sidlisku, tak optiku mat nebudes
Ďakujem za reakciu aj tip.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať