Zavrieť

Porady

Magio - skúsenosti

Chcem sa spýtať, či niekto z poraďákov nemá skúsenosti s digitálnou televíziou Magio od T-comu. Zaujíma ma hlavne, či sa dá na ten router napojiť viacero PC v domácnosti - konkrétne notebook (cez Wifi) a stolný PC.
Usporiadat
csainz csainz

csainz je offline (nepripojený) csainz

informovať ma neinformovali, takže je to moja chyba, že som si to nezistil
teraz mi bolo povedané, že to nie je len môj problém ale problém aj ostatných ľudí,,,ako keby mi to malo pomôcť... no človek sa učí na vlastných chybách
0 0
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

Podla mna je to dost hovadina, ked to dokaze poslat 2x stream, tak by to malo aj 2x nahrat. Nedavam za chybu tebe, ze ti to nenahrava, o takychto zakladnych veciach by ta mali hned informavat.
To akokeby si prisiel domov, vybalil by si box, pozapajal ho a ono by ti to neslo. A ak by si volal na hot line, tak by ti povadali, ze si sa mal dopredu informovat ci to je vobec funkcne
(samozrejme je to obrazne napisane)
Ale ak ponukaju aj druhy box, mal by byt plnohodnotny
0 0
csainz csainz

csainz je offline (nepripojený) csainz

Fero11 Pozri príspevok
Podla mna je to dost hovadina, ked to dokaze poslat 2x stream, tak by to malo aj 2x nahrat. Nedavam za chybu tebe, ze ti to nenahrava, o takychto zakladnych veciach by ta mali hned informavat.
To akokeby si prisiel domov, vybalil by si box, pozapajal ho a ono by ti to neslo. A ak by si volal na hot line, tak by ti povadali, ze si sa mal dopredu informovat ci to je vobec funkcne
(samozrejme je to obrazne napisane)
Ale ak ponukaju aj druhy box, mal by byt plnohodnotny
Bohužiaľ po mojom včerajšom rozhovore s operátorom som zistil len toto - - -prvý box dokáže nahrávať len v takýchto prípadoch (príklad):
1. na prvom boxe je pustená STV1, na druhom boxe je pustená STV1
2. na prvom boxe je pustená STV1, druhý box je vypnutý
3. na prvom boxe je pustená STV1, na druhom boxe je pustená Markíza - na prvom boxe sa dá nahrávať LEN STV1

funkcia nahrávania v ďalšom prípade zanikla a to v najdôležitejšom:
4. na prvom boxe je pustená STV1, na druhom boxe je pustená Markíza - prvý box nahráva akýkoľvek ďalší program
...
0 0
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

t-com robi z ludi idiotov, pri kazdej fakture je pribaleny letak aby som si objednal magio a nedokazu zabezpecit aby sa s dvoma boxamy dali nahravat 2 programy.
Ved to je uplna hamba.
To ako keby som si kupil 2 plazmy a iba na jednej by som mohol sledovat jeden program, alebo sucastne na oboch ten isty program.
O COM TO JE ??
Mne je to teda osobne jedno ja mam DVB-S a tam si mozem nahravat aj cely stream
Ide hlavne o to, ze t-com robi z ludi idiotov. Hardwarovo to box urcite zvladne ...
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

csainz Pozri príspevok
Bohužiaľ po mojom včerajšom rozhovore s operátorom som zistil len toto - - -prvý box dokáže nahrávať len v takýchto prípadoch (príklad):
1. na prvom boxe je pustená STV1, na druhom boxe je pustená STV1
2. na prvom boxe je pustená STV1, druhý box je vypnutý
3. na prvom boxe je pustená STV1, na druhom boxe je pustená Markíza - na prvom boxe sa dá nahrávať LEN STV1

funkcia nahrávania v ďalšom prípade zanikla a to v najdôležitejšom:
4. na prvom boxe je pustená STV1, na druhom boxe je pustená Markíza - prvý box nahráva akýkoľvek ďalší program
...
to zas TCOM vymyslel dobrý oblbovák. V minulej akcii bol box k druhému TV za 6500 sk, tak som ho neobjednala.
Teraz som si ho priobjednala, lebo urobili výhodnejšiu ponuku...ale ešte ho nemám , vraj nemajú skladom.
Nemala som možnosť to zatiaľ vyskúšať, ale funkciu nahrávania využívam dosť, takže toto ma fakt nahnevalo.
Vyskúšam a asi to zruším a vrátim im to späť. Načo mi je nefunkčný box, ktorý ešte aj obmedzuje prvý?
0 0
mecky mecky

mecky je offline (nepripojený) mecky

nuz ono to trosku suvisi s kapacitou dsl linky, teoreticky by zvladla aj viac ako 2 streamy, ale pri dsl to nieje vzdy mozne, niektorym ludom este donedavna 3 fungovali, len zda sa ze tcom si povedal ze vsetkym rovnako

na optike idu 4 streamy
0 0
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

Neviem ako to ma poriesene t-com, ci inet zvlast a magio tiez (ale asi hej) inak ak by si cez magio pozeral tv (pri turbo2, tak by si sa z inetom mohol rozlucit (a pri full hd by pri kompresii H264/MPEG-4 AVC je tok aspon 8Mbps tak hahahaha s magiom mozu pocitat hlavne pri optike ala na metalike u dsl asi tazko .....)

Uz som x krat pisal, ze na sledovanie TV je lepsie DVB-S/S2 ako IPTV
I ked co sa tyka netu, mam radsej kabel ako bezdrotove pripojenie (Wifi), tak pri TV mam zase radsej bezdrat (DVB) ako kabel
0 0
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

T-Com ponúka magio na klasickej pevnej linke spolu internetom max. Turbo2.Turbo 3 už spolu s magiom nie je možné .
0 0
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

Moj osobny nazor je, ze pri DSL s magiom iba zatazuju linku
0 0
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

To ano preto max.Turbo2.Aj to je zrejme na hrane možnosti.
0 0
Mária27 Mária27

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

csainz Pozri príspevok
Chcem Vás poprosiť o radu.
Kúpil som druhý magio box, aby som mohol sledovať na dvoch TV rôzne programy, ibaže mi vznikol problém, že teraz keď sú zapnuté oba magio boxy, tak nie je možné nahrávanie žiadneho programu, pretože ten pôvodný magio box to berie tak ako keby sa už niečo nahrávalo a ďalší program už nechce nahrať ..... neviete mi poradiť akým spôsobom by sa to dalo vyriešiť? Nahrávanie mi stačí len na pôvodnom boxe, ale s týmto problémom som vážne nerátal. ďakujem za rady!

Musí to byť porucha, ja taký problém nemám.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Mária27 Pozri príspevok
Musí to byť porucha, ja taký problém nemám.
Dobrá správa Majka, dík.
takže môžeš pozerať oba TV a pritom aj nahrávať niečo iné, ako pozerané 2 stanice?
0 0
csainz csainz

csainz je offline (nepripojený) csainz

Mária27 Pozri príspevok
Musí to byť porucha, ja taký problém nemám.
žiadny problém nemáš s nahrávaním keď sleduješ na druhom boxe niečo iné?
to sa mi nejak nechce veriť, pretože keď som volal do t-comu tak mi bolo povedané, že to bohužiaľ DSL linka nezvládne, 2 streamy a dosť, tak potom neviem kde by mohla byť chyba
0 0
MajaV MajaV

MajaV je offline (nepripojený) MajaV

csainz Pozri príspevok
žiadny problém nemáš s nahrávaním keď sleduješ na druhom boxe niečo iné?
to sa mi nejak nechce veriť, pretože keď som volal do t-comu tak mi bolo povedané, že to bohužiaľ DSL linka nezvládne, 2 streamy a dosť, tak potom neviem kde by mohla byť chyba
Je to tak ako píšeš, tiež mám Magio na DSL linke a mám len 2 streamy. Na optike je to lepšie. Takže počet stremov je:
1. metalika: 1 SD/ 1 HD.
2. opticke vlakno : 2 SD / 2 HD.
0 0
Mária27 Mária27

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

Nahrávanie sa dá nadstaviť aj vopred. Ani o tom neviem, ani či či sa nahráva, ani či pozerajú vedľa. Nikdy mi nič neraplovalo (vyše roka).
0 0
csainz csainz

csainz je offline (nepripojený) csainz

Mária27 Pozri príspevok
Nahrávanie sa dá nadstaviť aj vopred. Ani o tom neviem, ani či či sa nahráva, ani či pozerajú vedľa. Nikdy mi nič neraplovalo (vyše roka).
To je jedno či sa nastaví nahrávanie vopred alebo nie.... ak je nastavené nahrávanie vopred a v tom momente sa pozerá na oboch boxoch niečo iné, tak ten druhý box okamžite vypne a vypíše chybu. Ja vážne neviem ako je možné, že mne to nefunguje a tebe áno
0 0
slavoslav77 slavoslav77

slavoslav77 je offline (nepripojený) slavoslav77

csainz Pozri príspevok
To je jedno či sa nastaví nahrávanie vopred alebo nie.... ak je nastavené nahrávanie vopred a v tom momente sa pozerá na oboch boxoch niečo iné, tak ten druhý box okamžite vypne a vypíše chybu. Ja vážne neviem ako je možné, že mne to nefunguje a tebe áno
Tebe to funguje prave tak ako ma. Maria27 ma zrejme magio po optike kde to kapacitne obmedzenie nie je...
0 0
slavoslav77 slavoslav77

slavoslav77 je offline (nepripojený) slavoslav77

Fero11 Pozri príspevok
t-com robi z ludi idiotov, pri kazdej fakture je pribaleny letak aby som si objednal magio a nedokazu zabezpecit aby sa s dvoma boxamy dali nahravat 2 programy.
Ved to je uplna hamba.
To ako keby som si kupil 2 plazmy a iba na jednej by som mohol sledovat jeden program, alebo sucastne na oboch ten isty program.
O COM TO JE ??
Mne je to teda osobne jedno ja mam DVB-S a tam si mozem nahravat aj cely stream
Ide hlavne o to, ze t-com robi z ludi idiotov. Hardwarovo to box urcite zvladne ...
Clovece. Cela retaz je tak slaba ako najslabsie ohnivko. V tomto pripade to nie je o tom ci to zvladne STB ale tie medene dratiky ktore k nemu vedu (presnejsie po splitter)... Proste prenesies po nich len 2 streamy v danej kvalite. Ako s nimi nalozis je uz na tebe (bud sucasne pozeras 2 rozne kanaly alebo pozeras len jeden a druhy nahravas na HDD. Samozrejme to iste co prave pozeras mozes popri tom sucasne aj nahravat - je to stale len jeden a ten isty stream, v takom pripade zasa na druhom TV mozes pozerat iny stream (kanal) a sucasne aj ten isty stream aj nahrat na HDD druheho STB - v takom pripade si celkovo stale len na 2 streamoch).
0 0
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

Neboj sa kamo, ja tomu trocha rozumiem
Len neviem naco vobec t-com pcha na ADSL (metaliku) magio, ked nedokaze uspokojit zakaznika z 2-3 sledovanymi programami .
Hardwarovo je to mozne aj na jednom STB
Priklad. Ty si na PC mozes zapnut aj 10 on line TV a ak to stiha linka, tak vsetky ti sucasne budu hrat
0 0
salvosko salvosko

salvosko je offline (nepripojený) salvosko

Fero11 Pozri príspevok
Neboj sa kamo, ja tomu trocha rozumiem
Len neviem naco vobec t-com pcha na ADSL (metaliku) magio, ked nedokaze uspokojit zakaznika z 2-3 sledovanymi programami .
Hardwarovo je to mozne aj na jednom STB
Priklad. Ty si na PC mozes zapnut aj 10 on line TV a ak to stiha linka, tak vsetky ti sucasne budu hrat
No ale ich linky to nestihaju tak aby nemali problemy tak to obmedzili na 2.
Preto sa mne paci napriklad DVB-C ze tam idu vsetky kanaly naraz a mas doma vzdy vsetko co sa vysiela.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať