Zavrieť

Porady

Magio - skúsenosti

Chcem sa spýtať, či niekto z poraďákov nemá skúsenosti s digitálnou televíziou Magio od T-comu. Zaujíma ma hlavne, či sa dá na ten router napojiť viacero PC v domácnosti - konkrétne notebook (cez Wifi) a stolný PC.
Usporiadat
csainz csainz

csainz je offline (nepripojený) csainz

existuje vôbec nejaká nádej, že sa to časom zmení? tipujem, že asi nie,,, pokiaľ nebudem mať optiku tak na to môžem asi rovno zabudnúť.... fakt ďakujem milý T-Com
0 0
salvosko salvosko

salvosko je offline (nepripojený) salvosko

S dnešným DSL nie. Buď optika alebo nové DSL, rýchlejšie, VDSL. Ale či pojdu na VDSL tak to netuším.
0 0
csainz csainz

csainz je offline (nepripojený) csainz

salvosko Pozri príspevok
S dnešným DSL nie. Buď optika alebo nové DSL, rýchlejšie, VDSL. Ale či pojdu na VDSL tak to netuším.
Tak optiku jedine že by som si sám vykopal.
Ďakujem za rady.
0 0
monika040 monika040

monika040 je offline (nepripojený) monika040

ahojte, dnes som si objednala magio internet, chcela by som sa spýtať ako dlho približne bude trvať kým ho budem mať doma? Ďakujem

Totiž maáme magio TV to trvalo asi týždeň, no a chceli sme další magio box a už prešli dva mesiace a neprišli ani zmluvy na podpis. na ten net sa už veľmi teším )) a nechce sa mi dlho čakať preto sa pýtam vás, že ako dlho ten net asi trval )
0 0
Lilka 1 Lilka 1

Lilka 1 je offline (nepripojený) Lilka 1

monika040 Pozri príspevok
ahojte, dnes som si objednala magio internet, chcela by som sa spýtať ako dlho približne bude trvať kým ho budem mať doma? Ďakujem

Totiž maáme magio TV to trvalo asi týždeň, no a chceli sme další magio box a už prešli dva mesiace a neprišli ani zmluvy na podpis. na ten net sa už veľmi teším )) a nechce sa mi dlho čakať preto sa pýtam vás, že ako dlho ten net asi trval )
Nám prišli zapojiť magio internet tak do 3 týždňov. Upozorňovali nás, že majú lehotu do 28 dní.
Naposledy upravil Lilka 1 : 20.02.10 at 09:15
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

monika040 Pozri príspevok
ahojte, dnes som si objednala magio internet, chcela by som sa spýtať ako dlho približne bude trvať kým ho budem mať doma? Ďakujem

Totiž maáme magio TV to trvalo asi týždeň, no a chceli sme další magio box a už prešli dva mesiace a neprišli ani zmluvy na podpis. na ten net sa už veľmi teším )) a nechce sa mi dlho čakať preto sa pýtam vás, že ako dlho ten net asi trval )
To, že Ti nedošla zmluva urguj napr. telefonicky.
Ťažko povedať, koľko im to bude trvať.
Ja mám zlé skúsenosti s lehotami od Tcomu.
1.krát som čakala na zavedenie Magio+internet 2,5 mesiaca (sľúbené bolo max.2-3 týždne)
Začiatkom januára 2010 som objednávala druhý magio box. Doteraz ho nemám, dnes som sa informovala-ani len nevedia kedy bude...
0 0
monika040 monika040

monika040 je offline (nepripojený) monika040

Prosím poradte. práve ám prišiel magio internet no je problém z prihlásením, cez CD to nechce ísť, keď som volala do T-Com, povedali, že heslo je správne a malo by to ísť. Na telefonickej poradni ohľadom správnosti pripojenia modemu mi povedali, že modem mám zapojený správne, tak teda neviem čo robiť. Tiež ma napadlo, že to možno ešte nie je potvrdené to heslo, alebo čo... len ja neviem či sa pripájam dobre, cez čo sa to pripája? Mam modem D-Link a zatial som to skúšala pripojiť cez CD.
0 0
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

monika040 Pozri príspevok
Prosím poradte. práve ám prišiel magio internet no je problém z prihlásením, cez CD to nechce ísť, keď som volala do T-Com, povedali, že heslo je správne a malo by to ísť. Na telefonickej poradni ohľadom správnosti pripojenia modemu mi povedali, že modem mám zapojený správne, tak teda neviem čo robiť. Tiež ma napadlo, že to možno ešte nie je potvrdené to heslo, alebo čo... len ja neviem či sa pripájam dobre, cez čo sa to pripája? Mam modem D-Link a zatial som to skúšala pripojiť cez CD.
Cez CD nie !

Cez IE , operu :

http://192.168.1.1/

meno : user

heslo : user

a si tam

Samozrejme spoj router s PC sieťovým káblom.
Naposledy upravil Vlado40 : 24.02.10 at 19:28
0 0
monika040 monika040

monika040 je offline (nepripojený) monika040

Ja mám pripojenia modemu správne, iba ak by sa malo v PC ešte niečo nastaviť... Tam ide o to, že sa nedá pripojiť na net ten net je ako keby nedostupný alebo čo Už som aj cez technika skúšala overiť nastavenia modemu a povedal, že to je správne, že tam bude problém z prihlasovacími údajmi no tie som 50x overila. Ja neviem už možno to zajtra ráno aktivujú a pôjde to, dúfam

No ´dakujem za odpoveď
0 0
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

Ak si sa dostala do routra , tak je tam

Nastavenie ADSL – Sprievodca nastavením

Ďalej je to jednoduché ak postupuješ podľa krokov.Iba zadáš prihlasovacie údaje , ktoré máš od T-Com , meno použivateľa a heslo a to je všetko , iba potvrdiť.Iba vyplniš časť nastavte si svoj účet.
Ostatné preskočiš.Potom uložiť.
Naposledy upravil Vlado40 : 24.02.10 at 20:49
1.jpg  
2.jpg  
1/1
0 0
monika040 monika040

monika040 je offline (nepripojený) monika040

Na PC nám to už ide, teraz je problém s notebookom, neviem to tam nastaviť Neviete ako na to? Ďakujem ))
0 0
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

monika040 Pozri príspevok
Na PC nám to už ide, teraz je problém s notebookom, neviem to tam nastaviť Neviete ako na to? Ďakujem ))
Chceš ho zapojiť cez wifi , kábel.Najprv sa pozri či na routri svieti wifi , ak cez wifi.Ak nie poradíme.
0 0
monika040 monika040

monika040 je offline (nepripojený) monika040

chcem zapojiť cez wifi ale žiadne wifi nesviete, ani nič také tam nemám, je tam len DSL- svieti, WLAN- nesvieti, LAN- svieti
Budem fakt rada ak mi poradíte
0 0
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

Veď je to v názve PORADA.sk

Nič iné sa tu nerobí.(dúfam)
0 0
monika040 monika040

monika040 je offline (nepripojený) monika040

Vlado40 Pozri príspevok
Veď je to v názve PORADA.sk

Nič iné sa tu nerobí.
a vieš mi poradiť?
0 0
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

monika040 Pozri príspevok
a vieš mi poradiť?

Prvá časť.Zatiaľ iba zapnutie wifi.

Vojdi do menu routra.V časti wifi nastav podľa obrázku.
1.Zapni bezdrôtovú sieť.

2.Názov bezdrotovej sieti si daj T-Com, aby si vedela keď sa táto sieť objaví na notebooku, že je to Tvoja sieť.

3.Použiť nastavenia

Na routri sa zapne wlan , notebook by mal zistiť bezdrôtovú sieť , ak je na ňom zapnuté wifi.
Naposledy upravil Vlado40 : 25.02.10 at 18:48
Wifi1.jpg  
0 0
monika040 monika040

monika040 je offline (nepripojený) monika040

Ide mi to Ďakujem, ďakujem. A ako si nastavím heslo, aby sa nik iný ako ja nemohol pripojiť?
0 0
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

monika040 Pozri príspevok
Ide mi to Ďakujem, ďakujem. A ako si nastavím heslo, aby sa nik iný ako ja nemohol pripojiť?
Počkaj časť 2
0 0
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

Takže v časti zabezpečenie si vyber , ak sa dá :

1. Režim zabezpečenie WPA2 , ak nie WPA personal

2.Režim WPA tiež WPA 2 , alebo to nechaj tak ako na obrázku

3.V časti kľúč si daj 8 , ak nezoberie , 13 ciferné číslo
to isté číslo daš potom na notebooku

4.Použiť nastavenie
wifi2.jpg  
0 0
monika040 monika040

monika040 je offline (nepripojený) monika040

Stále mi to píše, že Interval zmeny kľúčmi môže byť 0 až 67108863.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať