Zavrieť

Porady

Magio - skúsenosti

Chcem sa spýtať, či niekto z poraďákov nemá skúsenosti s digitálnou televíziou Magio od T-comu. Zaujíma ma hlavne, či sa dá na ten router napojiť viacero PC v domácnosti - konkrétne notebook (cez Wifi) a stolný PC.
Usporiadat
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

No magio neni ani terestrial a ani satelit, ale IPTV, takze aky bitrate budu pustat do siete v zavislosti od zdroja signalu (t.j. STV, markiza, joj atd........) je ich vec. Ak budu napr v STV pouzivat HD kamery a t-com bude vysielat ich BR, tak si mozes kupit aj 2m uhlopriecku, ale ak nejake discovery bude vysielat 1-1,5Mbps tak si na 2m toho moc neuzijes.
Ale v principe je to podobne ako v DVB-T a DVB-S vsetci sa na transponder (respektive multiplex) snazia natlacit co najviac programov na ukor kvality a tak to potom aj vyzera. Preto stale pouzivame doma klasicku telku CRT.
Cize, dnes si kupis velku telku a povies fuuuuj aky nekvalitny obraz, same stvorceky, ale o 2-3 roky ked zvysi t-com bitrate, tak na tej telke bude obraz super. Lenze telka sa nekupuje na 2-3 roky, ale min. na 5-7 rokov.
Ak mas 94cm ja osobne by som viac nekupoval
0 0
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

Chcel by som sa spýtať znalcov, že či je možné vymeniť diaľkové ovládanie k Magiu za univerzálne napr. Logitech Harmony One alebo Logitech Harmony 880?
0 0
jaki jaki

jaki je offline (nepripojený) jaki

Realita:Posledného januára mi zavolala pani XY z T-comu,ponúkla Mágio,sladké reči,žiaden problém...Službu som si objednala a čo sa dialo?Nič.Po 8.týždňoch nemám zmluvu(aj napriek dvom urgenciám),pani XY vždy keď volám na t.č.0800 123 456 je nezastihnuteľná.Magio box a Router už mám doma,všetko je zapojené,ale telku sledovať nemôžem,lebo obraz a zvuk je zamrznutý.Opäť nasledovalo množstvo telefonátov,urgencií a vždy jedna odpoveď: čakajte.Chcete MÁGIO?Pripravte si nervy zo železa a zložte ružové okuliare.T-com sú klamari,klamári a ešte raz klamári!!!
0 0
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

Navstivil by som na tvojom mieste, najblizsie T-centrum (taketo vybavovanie cez telefon je naprd).
ja uz cakam 2 tyzdne na Turbo4 (2 krat som bol v t-centre a ak mi neposlu do piatku login password idem tam znova)
0 0
Tony26 Tony26

Tony26 je offline (nepripojený) Tony26

Ja by som sa rád spítal, či je postačujúce iba "Ethernetové" pripojenie router s magio set topbox - tj 2-páry vodičov. V dome mám urobený rozvod a firma ma presvedčila že to mi musí stačiť.
0 0
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

teoreticky na ethernet stacia 2 pary, len spravne mali by byt krutene. Nikdy som neskusal na ethernet zapajat iny kabel ako utp/ftp, takze potvrdit to nemozem
Vseobecne su zapojene len 2 pary a to oranzovy a zeleny, na pinoch 1,2,3,6, ostatne su rezervi, respektive sa pouzivali v minulosti na telefon.
Ak mas tie 2 pari krutene, tak na 95% to bude ok
0 0
bobino38 bobino38

bobino38 je offline (nepripojený) bobino38

Od 15.7. T-com v Mágiu konečne spustí až 2 kanály v HD kvalite, čo vy na to??:-)
0 0
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

ako vieme, tak pre adsl2+ je strop 24mbps do 1,5 km (adsl2/2+ spojenim liniek az do 50mbps), cize ak je niekto od dslamu dalej, tak .....
Myslim si ze zbytocne zatazuju linku, na sledovanie TV nech sa vyuziva to co sa vyuzivat ma a to DVB-T alebo DVB-S a nie ADSL (pri optike nic nevycitam, ale ja jednoducho by som nevedel prist na chut pozerat TV po kably).
0 0
janamirka2 janamirka2

janamirka2 je offline (nepripojený) janamirka2

Dobrý, chcem si dať zapojiť Magio internet aj televíziu, nemá niekto s tým skúsenosť? Poraďte. Dik
0 0
bobino38 bobino38

bobino38 je offline (nepripojený) bobino38

...ja s tým mám len dobré skusenosti...
0 0
maca.tt maca.tt

maca.tt je offline (nepripojený) maca.tt

verná čitatelka príspevkov porady 46 ročná ...viac
my máme magio už druhý rok,je to super vec,viac-menej bez problémov
0 0
silviaz silviaz

silviaz je offline (nepripojený) silviaz

Magio je fajn vec. Co sa týka problemovosti vsetko zavisi od pokrytia. Teda od toho kde bývaš a aká je tam natiahnutá sieť. V niektorych castiach napr bratislavy mal T com na zaciatku problem lebo aj ked boli vysielace dobre museli dotahat optiku aby to nepadalo a nemrzlo. Staci ak sa informujes na ich infolinke a vsetko ohladne pripojenia ti vysvetlia.
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

Ja mám Magio s internetom skoro dva roky. Som s tým veľmi spokojná, nikdy sme nemali nijaký problém.
0 0
kanianka kanianka

kanianka je offline (nepripojený) kanianka

ahoj, napíš, odkiaľ si, ja mám Magio TV, Magiointernet aj pevnú linku, som celkom spokojná mám známeho, ktorý to robí okolie Prievidza, Bánovce...
0 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

Zdravím, ja rozmýšľam nad Fibernet, Antik, Magio. To všetko s TV a telefónom. Poraďte, ak viete ktoré je lepšie a hlavne lacnejšie. Čakám len na vianočnú akciu. Ďakujem.
0 0
janamirka2 janamirka2

janamirka2 je offline (nepripojený) janamirka2

ja som z okresu Snina, tak to asi nepôjde. Ale dik.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

kanianka Pozri príspevok
ahoj, napíš, odkiaľ si, ja mám Magio TV, Magiointernet aj pevnú linku, som celkom spokojná mám známeho, ktorý to robí okolie Prievidza, Bánovce...
A načo k tomu potrebuješ známosti???
Stačí zájsť do najbližšieho T comu...
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Prosím o radu tých, ktorí majú Magio dlhšiu dobu...
Dáva Tcom k routru ( Vigor 2700 ) aj inštalačné CD ?
V akcii pred 2mi rokmi tcom k akcii dával routre za 1 sk, len nemám Cd. Neviem , či omylom, alebo či nedostal nikto.
Dík za odpoved
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať