Zavrieť

Porady

preplatok z RZZP

Ahojte,SZČO končí živnosť ku 31.12.2010 mal preplatok z RZZP za rok 2009,ktorý mu poisťovňa vrátila na účet,už zdanený,no ale neposlala mu oznámenie/potvrdenie/o zrazení dane.Dostal už vôbec niekto takýto oznam vôbec?a ak nie tak si ho treba vyžiadat?nakoľko je potrebné ho doložiť do DP za rok 2010 Ďakujem !
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    nikula Pozri príspevok
    Ako správne zaúčtovať preplatok?
    1. možnosť: Keď mi príde na účet zdanený (banka P a PNZD zdanené), úrok z neho(VNZD). V DP mi nebude nič figurovať.
    2. možnosť: Alebo príjem musím účtovať ako POZD v čistom a interným dokladom tento príjem navýšim o sumu dane(aby som dostala hrubý preplatok), a ďalším interným dokladom zaúčtujem daň z preplatku VNZD. V tomto prípade by som tento príjem započítala ku príjmom zo živnosti a daň by som uviedla na r.99 a žiadala o prípadné vrátenie.
    Je to tak ako si myslím??? Ako to má byť správne?
    Tu som Vám dala odpoveď
    http://www.porada.sk/1652917-post112.html

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Vyžiadať, alebo neuvádzať v DP, ak sa jedná o zrážkovú daň (teda ak preplatok bol nižší ako 165,97 eur v hrubom).

    zuzanka222 je offline (nepripojený) zuzanka222

    zuzanka222
    Preplatok bol 98,53 Eu.,Takže potom to zaúčtovať ako ost.príjem? zákl.je 79,81 ,/daň 18,72/,ZP poslala 79,81 Eu.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Ja by som to zaevidoval ako príjem zdanený u zdroja zrážkovou daňou. A až na konic roka by som sa rozhodol či to dať alebo nedať do DP (nadväznosti na to či budem mať ten doklad z ZP alebo nie).

    alicacka je offline (nepripojený) alicacka

    alicacka
    Ja by som vyžiadala potvrdenie o zrazení dane - tým sa vyhnete koncoročnému zhonu, ak by ste sa prípadne rozhodli zahrnúť si túto sumu do DP a taktiež aj daň, doklad už budete mať po ruke.

    7lienka je offline (nepripojený) 7lienka

    7lienka
    ak mal daňový základ do odpočítateľnej položky, žiadala by zo ZP potvrdenie, aby mi vrátili daň

    zuzanka222 je offline (nepripojený) zuzanka222

    zuzanka222
    ďakujem za odpovede,budem si žiadať od ZP potvrdenie o zrazení dane,pretože SZČO už končí svoju živnosť.A prosím ešte o zodpovedanie jedneho probl.robím to prvýkrát.ako zaúčtovať/na aký účet/zálohový list od tel.spol.na telefón sme spol.s.r.o. ? Ďakujem

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    zuzanka222 Pozri príspevok
    ďakujem za odpovede,budem si žiadať od ZP potvrdenie o zrazení dane,pretože SZČO už končí svoju živnosť.A prosím ešte o zodpovedanie jedneho probl.robím to prvýkrát.ako zaúčtovať/na aký účet/zálohový list od tel.spol.na telefón sme spol.s.r.o. ? Ďakujem

    Čo je to zálohový list?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    zuzanka222 Pozri príspevok
    Preplatok bol 98,53 Eu.,Takže potom to zaúčtovať ako ost.príjem? zákl.je 79,81 ,/daň 18,72/,ZP poslala 79,81 Eu.
    Zuzanka, z ktorej poisťovne ? Lebo mám tiež preplatok z Dôvery, peniaze mi prišli na účet (dávno po termíne, v ktorom ich mali vrátiť-až na moju urgenciu, lebo nahratie RZZP mali "nedokončené"), ale žiadny doklad neposlali ....

    zuzanka222 je offline (nepripojený) zuzanka222

    zuzanka222
    Dobrý deň,ešte by som sa vrátila ku včerajšej téme,RZZP,odpoved na dotaz že v akej sme poist.tak je to /Dovera/ a v roku2008/RZZP za rok 2007/som si tiež musela pýtať doklad o zrazení dane z poisťovne.Ak by to niekomu pomohlo ,tak odpoveď nato ako zaúčtovať preplatok som včera našla v /Daňové výdavky A-Z 2010- str224/. TO RZZP sa týka JU-FO//A k tej mojej druhej otázke ,,obdržanie zálohového listu" tak,tiež moc tomu nerozumiem/sme s.r.o./stali sme sa zákaz.tel.spol.Telefonoica komp.a oni nám ešte pred riadnou fakt.poslali zálohový list-výzva k zaplateniu zálohy/je to nedaňový doklad .tak neviem či ho zaúčtovať ako preddavok/314/?Bola by som rada ak by mi niekto odpovedal. Ďakujem

    nikula je offline (nepripojený) nikula

    nikula
    Ako správne zaúčtovať preplatok?
    1. možnosť: Keď mi príde na účet zdanený (banka P a PNZD zdanené), úrok z neho(VNZD). V DP mi nebude nič figurovať.
    2. možnosť: Alebo príjem musím účtovať ako POZD v čistom a interným dokladom tento príjem navýšim o sumu dane(aby som dostala hrubý preplatok), a ďalším interným dokladom zaúčtujem daň z preplatku VNZD. V tomto prípade by som tento príjem započítala ku príjmom zo živnosti a daň by som uviedla na r.99 a žiadala o prípadné vrátenie.
    Je to tak ako si myslím??? Ako to má byť správne?

    nikula je offline (nepripojený) nikula

    nikula
    1. možnosť je ak vedie jednoduché účtovníctvo
    2. ak je paušalista, môže si vybrať

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.