Zavrieť

Porady

Aka farba do interieru

Ahojte,

pomaly sa s bytom chystame pokrocit do faze malovanie. Aku interierovu farbu odporucate? Niekde tu na porade som sa docital, ze primalex nie je ziadna vyhra. V Hornbachu miesaju farby podla vyberu, su tieto farby vhodnou alternativou? Alebo po akach farbach a penetracnych nateroch pod tieto farby sa poobzerat?

DAKUJEM!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Nefe je offline (nepripojený) Nefe

    Nefe
    Pre nás jednoznačne fínska farba Tikkurila. Máme s ňou vymaľovaný celý byt. Je to super kvalita, absolútne stála aj po rokoch.
    Ona je síce dosť drahá, ale spotrebuje sa jej o dosť menej.
    Takže keď my budeme na budúci rok vyberať farbu na vymaľovanie interiéru v našom novom dome, budeme vyberať len správny odtieň.
    Že to bude farba Tikkurila, v tom máme aj s mužom jasno.

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Nielen základná farba je dôležitá ale aj farbivo ktorým sa prifarbuje.

    lover je offline (nepripojený) lover

    lover
    Ahojte,

    dakujem za reakcie! Precital som si aj tie starsie prispevky...

    Neviete niekto ake farby miesa Hornbach a ci sa jedna o kvalitne farby?
    Aky penetrak pouzit na penetrovanie stierky Stemal?

    Neviete, kde v BA kupit kvalitnu farbu a penetrak za rozumnu cenu? Zatial sme presli obchodne centra ako Baumax a Hornach. V Baumaxe nemiesaju. Hornbach ponuka siroku paletu farieb, avsak nenasiel som nikde recenziu na ich produkt, ak je teda ich...

    DAKUJEM!

    lover je offline (nepripojený) lover

    lover
    lover Pozri príspevok
    Neviete niekto ake farby miesa Hornbach a ci sa jedna o kvalitne farby?
    Aky penetrak pouzit na penetrovanie stierky Stemal?
    Ahojte, nepozna niekto z Vas tie miesane farby z Hornbachu?

    Dakujem!

    lover je offline (nepripojený) lover

    lover
    lover Pozri príspevok
    Ahojte, nepozna niekto z Vas tie miesane farby z Hornbachu?

    Dakujem!
    Okrem tohto ma zaujima:
    1. Je potrebne penetrovat sadrokartonove stropy? (cim?)
    2. Je rozdiel v penetracii bieleho a zeleneho SDK?
    3. Je mozne natierat zeleny a klasicky SDK a sadrove stierky tym istym penetrakom a farbami, alebo je nutne toto odlisovat a taktiez pouzit na SDK nejaky specialny nater v kupelni?

    DAKUJEM!

    mahony1 je offline (nepripojený) mahony1

    mahony1
    lover Pozri príspevok
    Ahojte, nepozna niekto z Vas tie miesane farby z Hornbachu? Dakujem!
    My sme kupili z Hornbachu uz viacero farieb, mame s nimi natretu obyvackovu stenu a po 3 rokoch nevidim ziaden problem. Super vec je to, ze ked si odlozis kod danej farby, kedykolvek ti namiesaju rovnaky odtien - vyborna vec najma pri detoch, ktore velmi radi zacarbu stenu farbickou, ci si tam otlacia svoju rucicku

    Ak ti mozem poradit, neber si hned 10 kg odtiena farby, ktory sa ti paci, ale vezmi si na skusku najprv 1 kg daneho odtiena a zaroven 1 kg odtiena, ktory je od tvojho vysnivaneho o 2-3 stupne svetlejsi. Budes prekvapeny, o kolko krajsie posobi na stene svetlejsi odtien ako tie tmavsie odtiene (tolko aspon moja skusenost).
    Naposledy upravil mahony1 : 02.12.10 at 19:28

    lover je offline (nepripojený) lover

    lover
    mahony1 Pozri príspevok
    My sme kupili z Hornbachu uz viacero farieb, mame s nimi natretu obyvackovu stenu a po 3 rokoch nevidim ziaden problem. Super vec je to, ze ked si odlozis kod danej farby, kedykolvek ti namiesaju rovnaky odtien - vyborna vec najma pri detoch, ktore velmi radi zacarbu stenu farbickou, ci si tam otlacia svoju rucicku

    Ak ti mozem poradit, neber si hned 10 kg odtiena farby, ktory sa ti paci, ale vezmi si na skusku najprv 1 kg daneho odtiena a zaroven 1 kg odtiena, ktory je od tvojho vysnivaneho o 2-3 stupne svetlejsi. Budes prekvapeny, o kolko krajsie posobi na stene svetlejsi odtien ako tie tmavsie odtiene (tolko aspon moja skusenost).
    Dakujem!

    BTW. vie mi niekto helfnut este s tymto:
    1. Je potrebne penetrovat sadrokartonove stropy? (cim?)
    2. Je rozdiel v penetracii bieleho a zeleneho SDK?
    3. Je mozne natierat zeleny a klasicky SDK a sadrove stierky tym istym penetrakom a farbami, alebo je nutne toto odlisovat a taktiez pouzit na SDK nejaky specialny nater v kupelni?

    DAKUJEM!

    vankusik29 je offline (nepripojený) vankusik29

    vankusik29
    My ideme tiez teraz malovat, kupili sme farbu HET Klassic ma vysoku belost na stropy. Na steny ju namiesame s HET colorovacimi farbami, a penetrak sme tiez objednali od HET nech to je vsetko na kompletku od jedneho vyrobcu.

    marleau je offline (nepripojený) marleau

    marleau
    Je potrebné dať pozor,aby na napr.starý Primalex nešiel napr. Caparol,to odpadne.Ináč nechápem,prečo chcete miešať farby v týchto megaobchodoch.

    Fellini je offline (nepripojený) Fellini

    Fellini
    My sme sa bohužiaľ rozhodovali narýchlo a večer pred objednaným maľovaním sme išli kúpiť farbu do Hornabachu. Nakoniec sme si ju tam dali namiešať, a pri pokladni ma skoro vystrelo pri sume 103 eur. Je pravda, že farba je bohovská, a dokonca oteruvzdorná, ale takáto cena za tri izby je do plaču:-((((
    čiže miešané farby v Hornabachu sú kvalitné, trvácne a dobre vyzerajú, ale cena je privysoká.
    Primalex Fortissimo color - vrele odporucam !!!! My sme sa pre nu rozhodli po predchadzajucej porade s chlapmi od "fachu", ktory nam sice neodporucili priamo tuto farbu,len nam bolo povedane, ze setrit by sme zrovna na tomto mieste nemali. Totizto islo nam aj o zakrytie mensich (miestami aj vacsich) nedostatkov stierky, co sa touto farbou do znacnej miery podarilo ( avsak museli sme upravit riedenie-menej vody). A ma aj vyhodu, ze sa da zlahka zmyt (aj to je uz odskusane ). P.S. - Az po zakupeni, som doma pri podrobnejsom studovani obalu zistil, ze fabrika vyrabajuca Primalex patri do koncernu PPG.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.