Zavrieť

Porady

elektricka pripojka

na pozemku kde planujem stavat je len 1 faza(v starsej budove),rad by som tam uz teraz prehodil na 3 fazy. ZSE vsak ziada reviznu spravu,pokial nemam este ani plan na dom, co vtom pripade,to sa da spravit pripojka len na hotovy dom ?
A co vlastne je revizna sprava,co vsetko sa vnej robi ?
Mam moznost nechat si tu 1 fazu a platit o nieco vyssiu energiu,a prehodit to az po postaveni,ale radsej by som to vyriesil uz teraz,ak je sposob.
dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    canbo je offline (nepripojený) canbo

    canbo
    Iba slušne vás odpinkli.
    ? 1A co vlastne je revizna sprava,co vsetko sa vnej robi ?
    Je to predpísaný postup kontroly elektrického zariadenia s technickými predpismi.( Porovnanie elektroprojektu zo skutočným stavom zariadenie , skúšanie ochrán...)
    ?...to sa da spravit pripojka len na hotovy dom ?
    Dá, postupovať v súčinnosti z rozvodným závodom. Majú vypracovaný postup pri zriaďovaní prípojky, podla tohto posúdiť stav jestvujúcej prípojky - oplatí sa ju rekonštruovať .alebo zriadiť novú.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    A nežiadajú revíznu správu prípojky?

    qwert1 je offline (nepripojený) qwert1

    qwert1
    mne ide o to,mat tam spravenu docasnu skrinu s isticmi,z kt. budem tahat elektriku na stavbu,pripadne budem docasne byvat v starej budove.Revizna sprava sa tyka projektu domu,ci len samotnej pripojky ,cize po hranicu plota,kam podla noveho davaju elektrikari hodiny ?

    canbo je offline (nepripojený) canbo

    canbo
    qwert1 Pozri príspevok
    mne ide o to,mat tam spravenu docasnu skrinu s isticmi,z kt. budem tahat elektriku na stavbu,pripadne budem docasne byvat v starej budove.Revizna sprava sa tyka projektu domu,ci len samotnej pripojky ,cize po hranicu plota,kam podla noveho davaju elektrikari hodiny ?
    "dočasné" v elektrike je prísnejšie ako trvalé riešenie a tým aj drahšie.
    Revízna správa sa týka aj,aj.
    Pre rozvodné závody prípojky.
    Prípojka pozostáva : 1. Napojenie na zdroj (stlp...), kábel.
    2. Poistková skriňa.
    3. Rozvádzač merania, jeho prívod - kábel,aj uzemnenie..

    !!! Každá zmena ( rozšírenie,navýšenie výkonu) na prípojke musí byť riešená podľa teraz platných noriem a pripojovacích podmienok rozvodných závodov !!!
    K vydaniu kladnej revíznej správy je potrebné predložiť projekt a východiskovú revíznu správu. Čo u staršieho RD silno pochybujem .
    Najlacnejšie riešenie JE to čo vyzerá najdrahšie - zriadiť novú prípojku. Postup pri zriaďovaní prípojky je na porade popísaný.

    qwert1 je offline (nepripojený) qwert1

    qwert1
    projekt sa da spravit aj v starom dome,nech to nieje stavebny odber,ten je drahsi.Spravim si tam par zasuviek pripadne aj,ak to musi ist do projektu, elektromer hodit na plot a zakreslit do katastralnej mapy,pozriet kadial idu ostatne siete,aby to splnalo normy.
    Otazka : meria sa rozdiel medzi odberom faz ? ..teda pokial mam zapnutu na jednej faze pracku,inak nic,je to drahsie ako keby mam ten isty vyvazeny odber na vsetkych 3 fazach ?? Alebo je toto uz praca elektrikarov aby si jednotlive zatazenie vyvazovali,a projektanta el. planu,nech im vtomto trochu pomoze ?

    qwert1 je offline (nepripojený) qwert1

    qwert1
    tak si hned aj odpovedam,podla elektrikara si toto uz riesia ZSE,pripadne velkoodberatelia,u domacnosti je to jeden kotuc na 3 cievky. Mozno nejake vzorce na ten kotuc ak vie niekto,ale rozdiel by tam nemal byt v spotrebe ci zatazim jednu na 9A alebo vsetky fazy po 3A.
    A pokial je na viac rezimov(lacnejsi nocny),tak sa tusim davaju dvoje hodiny.

    Snoophy je offline (nepripojený) Snoophy

    Snoophy
    Ja som mal starý RD ( skôr 100r padajuca budova) a než som začal vybavovať buracie povolenie a plany som zavolal do ZSE a telefonicky prehlasil majitelazo svokra na mna a pri tom telefonáte som nahlásil že chcem mať namiesto 1f 3fázy a behom par dni prišla zmluva zo zmenou fáz a vyškou A.

    Musím povedať že pri všetkých papierovačkách pri dome , stavbe som s ZSE nemal žiadne problemy a všetko šlo telefonicky.
    Oproti BVS 100 a 1!!!!

    BVS robilo chyby jednu za druhou a ešte aj za to pytali prachy lebo to museli opraviť ale ja som sa nedal :-)

    Zavolajte ešte raz a nič sa nepýtajte ako to máte atd. rovno povedzte že chcete zmenu tarify a spraví to za 5min.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.