Zavrieť

Porady

vrátenie platby za faktúru

Dobrý deň, uhradila som faktúru firme na účet uvedený na faktúre. Na tento účet som uhradila ešte 3 ďalšie faktúry v priebehu mesiaca. Na konci mesiaca mi firma oznámila, že tento účet už majú mesiac zrušený a platby im nedošli.
Tieto sa mi vrátili na Bankový účet a ja som všetky 4 faktúry uhradila na nový účet firmy. Avšak mám problém, neviem ako mám zaúčtovať vrátené platby za faktúry. Môže mi niekto poradiť?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    Ak uhrádzala DF, napr. za material, tovar a podobne tak v JU to bol VOD. Preto by som navrhoval vrátené platby zaúčtovať ako iný POD a tým sa z daňového hladiska tento pohyb peňazí vynuluje. Ak by to dala ako príjem cez priebežné položky, tak druhú úhradu DF na správny účet by dala ako ? Znova ako VOD ? Potom by to mala 2x ako VOD. Priebežné položky neriešia vzťah medzi VOD a POD.
    Pekný deň želám...

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    Stalo sa to aj mne. V Ju si si zauctovala pociatocnu platbu do nakladov OZD. Banka Ti vsak peniaze vratila a ty si to znova uhradila. Vratenie PP bankou uctujem tak, ze si ich dam do vydavkov NZD z prijmov so znamienkom - a poznacim si v PD, ze sa jedna o vratenu platbu z FA č. .... a ked ju nasledne znova uhradim, tak si to znovu zauctujem do vydavkov NZD ale so znamienkom kladnym, tym padom sa mi to vyparuje. V konecnom dosledku mi to tak ci tak ovplyvni vydavky len raz. Cez priebezne polozky by som to moc neuctovala, lebo tam mam pohyby penazi medzi bankou a hotovostou a medzi bankami( peniaze na ceste). Inac, ked som mala kontrolu bolo to odskrtnute ako dobre, a neboli k tomu ziadne pripomienky.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Ja by som opravila záznamy v účtovnom denníku. Mylné platby by som zaúčtovala ako VND, vrátené platby ako PND...a tie správne platby by som zaúčtovala ako VOD.

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    Paula
    Ja by som opravila záznamy v účtovnom denníku. Mylné platby by som zaúčtovala ako VND, vrátené platby ako PND...a tie správne platby by som zaúčtovala ako VOD.
    Len doplním, že je to to isté, len v opačnom poradí.

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    Je to to iste, len nerada prepisujem, opravujem nieco, co uz bolo zauctovane ako prvotne. Da sa to riesit roznymi sposobmi. Ale je to dobre tak, ci onak.

    Heni je offline (nepripojený) Heni

    Heni
    ak by bola úhrada faktúry a následné vrátenie platieb na tom istom výpise z účtu, tak by som si to poznačila na výpis a do peňažného denníka by som to nezapisovala. iba potom tú správnu úhradu na správny účet obvyklým spôsobom...

    vrátenie platby za faktúru

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.