Zavrieť

Porady

Dlzka materskej a vyska Rodicovskeho prispevku od 1.1.2011

Tak sa toho vela popisalo vela povravelo a teraz v decembri bz som chela mat v tomto ohlade konecne jasno.
precitala som si clanok http://www.cas.sk/clanok/186130/od-n...ch-cakaju.html

a rada by som mala od vas potvrdene ci tomu royumiem spravne
takze ak som na MD od jula 2010 moja MD bude trvat nie 28tyzdnov ale 34tyzdnov? a predlzi sa mi automaticky? alebo treba o nieco niekde poziadat?

A ak mi MD skonci budem dostavat Rodicovskz prispevok 190Eur mesacne do veku troch rokov dietata?

dakujem za komenty rady a odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    Ešte stále to nie je v NRSR schválené, asi dnes by sa to malo schvaľovať, potom pokiaľ niekto detailne nesleduje schôdzu je dobré počkať, kým to nezverejnia v schválenom znení (predpokladám najneskôr v pondelok by to mohlo byť známe). Až potom sa bude dať presnejšie povedať, čo bude platiť.

    danasv je offline (nepripojený) danasv

    danasv
    Dakujem za odpoved, vedela som ze dnes je to na rokovani no prekvapilo ma prave,ze v tom clanku to pisu ako hotovu vec. tak som bola zvedava ci mne mi neunikli nejake infosky. Kedye schodzu nesledujem online, tak sa to zrejme dozvieme vo vecernych spravach a na ofic potvrdenie pockam teda kym to vydaju v zbierke. Vdaka este raz.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    danasv Pozri príspevok
    Dakujem za odpoved, vedela som ze dnes je to na rokovani no prekvapilo ma prave,ze v tom clanku to pisu ako hotovu vec. tak som bola zvedava ci mne mi neunikli nejake infosky. Kedye schodzu nesledujem online, tak sa to zrejme dozvieme vo vecernych spravach a na ofic potvrdenie pockam teda kym to vydaju v zbierke. Vdaka este raz.
    To ma vytáča na redaktoroch a reportéroch - niekde započujú nejakú informáciu JPP a hneď to dajú do médií, ako by to bolo už platné. Naháňajú senzácie...

    Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

    Kvaka
    Chobot Pozri príspevok
    To ma vytáča na redaktoroch a reportéroch - niekde započujú nejakú informáciu JPP a hneď to dajú do médií, ako by to bolo už platné. Naháňajú senzácie...
    V NRSR boli tieto zmeny navrhnuté v spoločnej správe výborov, ktoré novelu upravovali. Každý si to tam mohol prečítať, teda aj redaktori. Pravdou však je, že novela, spoločná správa výborov a pozmeňujúce návrhy poslancov sa prejednávali až v druhom čítaní 2.12., nakoniec bol zákon schválený v treťom čítaní a mal by byť vydaný v zbierke zákonov.
    Kto chce vedieť viac, môže si to pozrieť aj tu:
    http://www.nrsr.sk/Default.aspx?sid=...&MasterID=3422
    Je tam vidno, ako poslanci schvaľovali nielen body spoločnej správy k novele, ale aj pozmeňujúce návrhy k novele, sú tam pripnuté aj návrhy poslancov, aj výsledky hlasovania.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Kvaka Pozri príspevok
    V NRSR boli tieto zmeny navrhnuté v spoločnej správe výborov, ktoré novelu upravovali. Každý si to tam mohol prečítať, teda aj redaktori. Pravdou však je, že novela, spoločná správa výborov a pozmeňujúce návrhy poslancov sa prejednávali až v druhom čítaní 2.12., nakoniec bol zákon schválený v treťom čítaní a mal by byť vydaný v zbierke zákonov.
    Kto chce vedieť viac, môže si to pozrieť aj tu:
    http://www.nrsr.sk/Default.aspx?sid=...&MasterID=3422
    Je tam vidno, ako poslanci schvaľovali nielen body spoločnej správy k novele, ale aj pozmeňujúce návrhy k novele, sú tam pripnuté aj návrhy poslancov, aj výsledky hlasovania.
    Ešte stále nie je isté, či bude platiť v takom znení, ako bol schválený. Čaká sa na podpis prezidenta, ktorý ho môže vetovať. Ak ho nepodpíše, budú ho musieť znovu v parlamente schvaľovať a to by nestihli do 1.1.2011.

    Takže stále nie je definitívne, že to bude platiť.

    Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

    Kvaka
    Chobot Pozri príspevok
    Ešte stále nie je isté, či bude platiť v takom znení, ako bol schválený. Čaká sa na podpis prezidenta, ktorý ho môže vetovať. Ak ho nepodpíše, budú ho musieť znovu v parlamente schvaľovať a to by nestihli do 1.1.2011.

    Takže stále nie je definitívne, že to bude platiť.
    Máš pravdu, ja som len chcela napísať, že to nebola správa JPP.
    Čítala som o tom na stránke NRSR hneď ako to tam bolo priložené a hneď som niekde na porade na tie zmeny upozornila. A opakovane aj na to, že zákon ešte schvaľuje prezident.
    Len neviem, prečo tam stále nie je ešte schválené znenie.

    Dlzka materskej a vyska Rodicovskeho prispevku od 1.1.2011

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.