Zavrieť

Porady

Poskytnutý preddavok na nákup auta

Prosím Vás ako zaúčtovať poskytnutý preddavok na nákup auta, ktoré bude dodané až v budúcom roku? Podľa zmluvy sme zaplatili dopredu 1 % z nákupnej ceny. Môžem použiť účet 052 - poskytnuté preddavky na DHM? A keď mi príde k tomuto preddavku faktúra, zaúčtujem iba daň 343/321 v tomto roku? Keďže celková faktúra za vozidlo príde až v budúcom roku, keď bude dodané. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    babi2 je offline (nepripojený) babi2

    babi2
    gjana Pozri príspevok
    Prosím Vás ako zaúčtovať poskytnutý preddavok na nákup auta, ktoré bude dodané až v budúcom roku? Podľa zmluvy sme zaplatili dopredu 1 % z nákupnej ceny. Môžem použiť účet 052 - poskytnuté preddavky na DHM? A keď mi príde k tomuto preddavku faktúra, zaúčtujem iba daň 343/321 v tomto roku? Keďže celková faktúra za vozidlo príde až v budúcom roku, keď bude dodané. Ďakujem.
    Keď mi príde daňový doklad k DPH, na základe uhradeného preddavku, neúčtujem na účet 321, na tento účet účtujem až pri ostrej faktúre.
    Ja by som si vytvorila 052.001 a 052.002 a účtovala takto:
    Príklad: úhrada preddavku 119 € zaúčtované 052.1/221
    Daňový doklad k zaplatenému preddavku 052.2 = 100 €, 343 = 19 €/052.1 - 119 €

    gjana je offline (nepripojený) gjana

    gjana
    babi2 prosím ťa a teraz keď mi bolo autíčko dodané a ja som dostala faktúru na ktorej je samozrejme preddavok odpočítaný môžem účtovať nasledovne?:
    042,343020/321 .......... celková suma
    321/052.2, 343020 alebo 321/052.2, 343019 a ešte jeden zápis 343019/343020?????? ............ odpočítanie preddavku
    Vopred ďakujem.

    Poskytnutý preddavok na nákup auta

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.