Zavrieť

Porady

dobrovolne nemocenske poistenie

dobry vecer, chcela by som si preverit par veci ci tomu dobre rozumiem a bola by som velmi vdacna za pomoc.
1: Momentalne som na rodicovskej dovolenke, som zamestnanec banky.Chcela by som sa dobrovolne pripoistit. Co z toho pre mna vyplyva: keby som ja bola chora tak dostanem za tie dni /samozrejme po 270 dnoch platenia dobrovolneho pripoistenia/ nejake peniazky aj ked som na rodicovskom? Treba si pytat nejaky papier od doktora? Keby bolo chore moje dieta a starala by som sa o neho tiez na rodicovskej dovolenke tak tiez dostanem prasule? A co manzel? Keby som sa o neho starala tak to bude tiez platene z mojeho dobrovolneho poistenia alebo by musel byt aj on dobrovolne pripoisteny?
2: Ako si mam vyratat kolko by som mala platit mesacne na DNM? Mam rodicovsky 256e do 2 rokov dietata
3:Planujeme s manzelom odist zit do Polska, on je poliak. Trvaly pobyt by som si chcela nechat na Slovensku a zaroven platit na Slovensku DNP. Bude sa mi to zaratavat aj do dochodku ako odpracovane roky? Samozrejme ze si budem platit zdravotne,socialne aj v Polsku. Z toho vyplyva ze budem platit poistenie v 2 statoch a v obidvoch sa mi to bude zaratavat do dochodku?
Dopredu velmi pekne dakujem za odpovede na moje pre mna tazke otazky.
S pozdravom
Monika
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    dobrovolne nemocenske poistenie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.