Zavrieť

Porady

Pre-taktovanie 2-jadrového procesora

Dobrý deň,
Nevie mi niekto z Vás poradiť, že ako mám postupovať pri pre-taktovaní svojho 2-jadrového procesora typu DualCore Intel Pentium E5200, 2500 MHz (12.5 x 200) a základnú dosku typu Asus P5Q SE.


Ďakujem
Naposledy upravil Agostino : 05.12.10 at 13:31
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Stevo5 je offline (nepripojený) Stevo5

    Stevo5
    Agostino
    Fero11 má pravdu: "je zlozite napisat googlovy slovo "PRETAKTOVANIE" ??" - mal by si si pozrieť ako na to, nie je to tak jednoduché. So zvyšovaním taktu CPU sa ti zvyšuje aj takt RAM a podobne. Napríklad pri takte zbernice 200 MHz x násobič 10 = 2000MHz takt procesora. Ak zodvihneš zbernicu na 210 x 10 = 2100 MHz takt procesora. RAM preto musíš pred zvyšovaním taktu procesora podtaktovať, zvýšením taktu zbernice sa ti to "vráti" zasa vyššie. Všetko so všetkým súvisí. Tieto súvislosti si naštuduj a pomaly skúšaj taktovať.
    Nezabudni že sa ti bude pravdepodobne zvyšovať teplo v skrinke, prever si chladenie a "prievan" v skrinke.
    Naposledy upravil Stevo5 : 06.12.10 at 10:25

    maurer2 je offline (nepripojený) maurer2

    maurer2
    No a ked to nebodaj prezenies tak pojde procak do KREMIKOVEHO NEBA a mozes zhanat novy studova nieco a potom skusat

    mecky je offline (nepripojený) mecky

    mecky
    maurer2 Pozri príspevok
    No a ked to nebodaj prezenies tak pojde procak do KREMIKOVEHO NEBA a mozes zhanat novy studova nieco a potom skusat
    ono to nieje az take jednocuche "odpalit " CPU, pokial to neprezenie so zvisovanim voltaze tak ziadne riziko v podstate nehrozi

    to stevo: zvysovat nasobic CPU sa na beznych cpu neda, zvysuje sa takt zbernice

    to Agostino
    E5200 je realne dostat na takty niekde okolo 3,2-3,6 Ghz
    pre teba bude najblizsi asi tento navod
    http://pctuning.tyden.cz/index.php?o...7412&Itemid=57

    Stevo5 je offline (nepripojený) Stevo5

    Stevo5
    mecky
    smozrejme máš pravdu, nedobre som sa vyjadril, ospravedlňujem sa ak som niekoho uviedol do omylu.
    Myslel som to tak ako píšeš, veď ako inak by som mohol upozorňovať na súvislosť so zvyšovaním taktu RAM...

    Môj príspevok vyššie upravím.

    Pre-taktovanie 2-jadrového procesora

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.