Zavrieť

Porady

zmena ucelu pouzitia

ahojte poradaci,
velakrat mi uz porada pomohla pri mojich otázkach. pridávam prvýkrát, tak snád správne a niekto sa co najskor najde, kto mi pomoze.
Firmy xy postavila bytovku, v ktorej je 16 bytov. dph si odpočítala celú zo vsetkych bytov pretoze boli urcené na predaj. časť z nich predali. koeficient v predchádzajúcich rokoch bol 1, takze bez problemov.
kedze trh sa vyvinul tak ako je to teraz, tak firma nechce predávat tieto byty za nízke ceny, preto sa rozhodli, ze niektoré z nich budú prenajímat.
mam otazku. mozem povazovat bytovku ako jeden celok, aby firma nemusela prepocitavat dph, kedze tieto byty v budúcnosti chce aj tak predat?/myslím zmenu účelu použitia/ alebo musím z bytov /z kazdeho samostatne/ cast dph vratit?
a pokial aj tieto byty prenajíma a koeficient sa nezmení o viac ako 0,1 aj tak by musela cast dph z odpoctu bytov vracat? ale mam zmenu účelu pouzitia nehnutelnosti riesit az ked sa mi koeficient zmení o viac ako 0,1. PROSÍM!!! dakujem :-)
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    zadávaš duplicitne - prečo?
    tu som ti napísala odpoveď
    http://www.porada.sk/1583056-post20.html

    ROLETA je offline (nepripojený) ROLETA

    ROLETA
    ano, uz som nasla, dakujem pekne. este aj tak mam nejaké otázky, aby som neurobila chybu. na poradu som zadavala prvýkrát tak mam trosku zmätok :-)))

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    musíš čakať na odpoveď, a ak neprichádza - tak na druhý deň, alebo aj po niekoľkých hodinách nájdi svoju tému a napíš "posúvam" ako nový príspevok, tým sa tvoja otázka dostane do popredia.
    k tomuto zadaniu hore zaklikávam vyriešené - klikni a uzavri tak tému ty.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.