Zavrieť

Porady

co s peniazmi

syn dostal za uraz poistne asi 19000 sk, a neviem co stymito peniazmi robit. platim mu poistku so setrenim mesacne, minut by som ich nechcel, najradsej by som mu zalozil nejake sporenie, kde by sa prispievalo prilezitostne- narodeniny, atd., ale neviem ake, poradte ak vas nieco napadlo. dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    mmv38 Pozri príspevok
    syn dostal za uraz poistne asi 19000 sk, a neviem co stymito peniazmi robit. platim mu poistku so setrenim mesacne, minut by som ich nechcel, najradsej by som mu zalozil nejake sporenie, kde by sa prispievalo prilezitostne- narodeniny, atd., ale neviem ake, poradte ak vas nieco napadlo. dakujem.
    19000 SKK v eurách je nejakých 630 EUR. S takou sumou žiadne terno nenarobíš ani na tom nezbohatneš. Z tej sumy životné poistenie neurobíš, na stavebné sporenie by si musel dať takú sumu každý rok. Nemá zmysel o tom toľko špekuľovať. Ak máš v banke bežný účet, vytvor k nemu termínovaný. JE zbytočné hľadať banku a vyberať, či je lepšie 1,8 alebo 2,1 %. Vyberaj podľa jednoduchosti.

    Koľko rokov má tvoj syn? Ak je tesne pred pubertou, nechaj mu tie peniaze ako vreckové na nejakom termiňáku. Z toho mu potom môžeš prideľovať mesačne napr. 30 EUR. Alebo ak máš internet, tak založ konto v mBanke a urob úložku na 12 mesiacov - tam je 2,5 %. Neskôr môže syn účet využívať, dostane k tomu aj platobnú kartu.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    mmv38 Pozri príspevok
    syn dostal za uraz poistne asi 19000 sk, a neviem co stymito peniazmi robit. platim mu poistku so setrenim mesacne, minut by som ich nechcel, najradsej by som mu zalozil nejake sporenie, kde by sa prispievalo prilezitostne- narodeniny, atd., ale neviem ake, poradte ak vas nieco napadlo. dakujem.
    AKo koruny, keď už druhý rok máme €? Ak sú to predsa len euráčiky, tak šup s nimi do banky , napr. sporiaci účet.
    Naposledy upravil Tweety : 06.12.10 at 12:00 Dôvod: oprava jurášikov

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    vyskúšaj poštovú banku, realitné fondy sú do konca decembra bez poplatku, výnos cca 6%, alebo klasické sporenie-neviazaný vklad 2,5%. dala som sa aj na jedno aj na druhé, obe mi dajú možnosť dostať sa k peniazom podľa potreby.
    a ako je to s tými Sk?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    mmv38 Pozri príspevok
    syn dostal za uraz poistne asi 19000 sk, a neviem co stymito peniazmi robit. platim mu poistku so setrenim mesacne, minut by som ich nechcel, najradsej by som mu zalozil nejake sporenie, kde by sa prispievalo prilezitostne- narodeniny, atd., ale neviem ake, poradte ak vas nieco napadlo. dakujem.
    KOlko má rokov ? Neuvažoval nad stavebným sporením ? Aj keď je do konca roku len pár týždňov, získa nárok na ročnú štátnu prémiu.

    (poplatok za uzatvorenie zmluvy sa odvíja od cielovej sumy, nech sa nedá nahovoriť na zmluvu s vysokou cielovou sumou).

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    Chobot Pozri príspevok
    19000 SKK v eurách je nejakých 630 EUR. S takou sumou žiadne terno nenarobíš ani na tom nezbohatneš. Z tej sumy životné poistenie neurobíš, na stavebné sporenie by si musel dať takú sumu každý rok. Nemá zmysel o tom toľko špekuľovať. Ak máš v banke bežný účet, vytvor k nemu termínovaný. JE zbytočné hľadať banku a vyberať, či je lepšie 1,8 alebo 2,1 %. Vyberaj podľa jednoduchosti.

    Koľko rokov má tvoj syn? Ak je tesne pred pubertou, nechaj mu tie peniaze ako vreckové na nejakom termiňáku. Z toho mu potom môžeš prideľovať mesačne napr. 30 EUR. Alebo ak máš internet, tak založ konto v mBanke a urob úložku na 12 mesiacov - tam je 2,5 %. Neskôr môže syn účet využívať, dostane k tomu aj platobnú kartu.
    Moja reč...

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    a ešte je tu aj ZUNO..............
    http://www.zuno.sk/
    .........ale nejako zvlášť ma neoslovili.

    mmv38 je offline (nepripojený) mmv38

    mmv38
    Chobot Pozri príspevok
    19000 SKK v eurách je nejakých 630 EUR. S takou sumou žiadne terno nenarobíš ani na tom nezbohatneš. Z tej sumy životné poistenie neurobíš, na stavebné sporenie by si musel dať takú sumu každý rok. Nemá zmysel o tom toľko špekuľovať. Ak máš v banke bežný účet, vytvor k nemu termínovaný. JE zbytočné hľadať banku a vyberať, či je lepšie 1,8 alebo 2,1 %. Vyberaj podľa jednoduchosti.

    Koľko rokov má tvoj syn? Ak je tesne pred pubertou, nechaj mu tie peniaze ako vreckové na nejakom termiňáku. Z toho mu potom môžeš prideľovať mesačne napr. 30 EUR. Alebo ak máš internet, tak založ konto v mBanke a urob úložku na 12 mesiacov - tam je 2,5 %. Neskôr môže syn účet využívať, dostane k tomu aj platobnú kartu.
    prave o to ide, ze syn ma 5 rokov, na sporenie mu prispievam na ine konto mesacne - poistka+ setrenie, takze na dalsi ucet by sa prispievalo sporadicky-narodeniny atd, ide o to, aby mi tie peniaze nezostali doma len tak, dakujem.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    mmv38 Pozri príspevok
    prave o to ide, ze syn ma 5 rokov, na sporenie mu prispievam na ine konto mesacne - poistka+ setrenie, takze na dalsi ucet by sa prispievalo sporadicky-narodeniny atd, ide o to, aby mi tie peniaze nezostali doma len tak, dakujem.
    Keď chceš na dlho odložiť peniaze, tak napr. VUB má na 36 mesiacov Flexivklad Extra za 2,5%. A 3 roky máš po starostiach...

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    Neviem, hovorime naozaj o 600 €? Ked ich das do banky na superterminovany vklad so superurokom 3 percenta, tak za tie roky budu mat aj tak mensiu hodnotu ako maju teraz...

    Pokial sa nejedna o desattisice eur, kupila by som mu bicykel.

    Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

    Oliwa
    zk24 Pozri príspevok
    Neviem, hovorime naozaj o 600 €? Ked ich das do banky na superterminovany vklad so superurokom 3 percenta, tak za tie roky budu mat aj tak mensiu hodnotu ako maju teraz...

    Pokial sa nejedna o desattisice eur, kupila by som mu bicykel.
    No neviem, pre 5 ročné dieťa bicykel za 630 eur?
    Alebo si snáď myslela dospelácky bicykel a čakať, kým dočiahne na pedále? To hádam nie... Skôr môže za ten čas zhrdzavieť...

    horka je offline (nepripojený) horka

    horka
    Podla mna to treba uložiť na termínovaný vklad, napríklad poštová banka má neviazaný vklad 2,5 % p.a. čo je dosť slušné a ked nie, vlož mu to napríklad na stavebné sporenie.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.