Zavrieť

Porady

elektro otazka

Dobry den.Prerabam starsi rodinny dom a z casti aj elektrinu (zasuvky,svetla).Pôvodne kable su hlinikove, ja davam medene.Viem, ze pri ich vzajomnom dotyku dochadza ku oxidacii a môze takyto spoj strelit.Ako ich mam k sebe spojit?Môzem v elektroskatulke cez svorkovnicu alebo v cokoladke?Bude to v poriadku?Nemôzem totiz potiahnut zo stavebnych dôvodov novu vetvu od hodiny.Dakujem za radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    canbo je offline (nepripojený) canbo

    canbo
    Pri rekonštrukcii starých elektro-rozvodov stavebné dôvody sú iba výhovorka.
    Určite dnešné spotrebiče a komfort bývania nejde dokopy s hliníkovými vodičmi.

    Každá rekonštrukcia je prevádzaná podľa dnes platných noriem .

    vlado.porada je offline (nepripojený) vlado.porada

    som Vlado vlado.porada
    canbo Pozri príspevok
    Pri rekonštrukcii starých elektro-rozvodov stavebné dôvody sú iba výhovorka.
    Určite dnešné spotrebiče a komfort bývania nejde dokopy s hliníkovými vodičmi.

    Každá rekonštrukcia je prevádzaná podľa dnes platných noriem .
    Kedze prerabam iba tri izby, tak nemôzem tahat novu vetvu z rozvodnej skrine.Da sa to nazvat stavebnym dôvodom?Ja myslim ze hej.Nechcem totiz prerabat cely dom.A co sa tyka spotreby spotrebicov,po rekonstrukcii bude este trosku mensia,resp. svetelny okruh bude pouzivat LED svetla.Logika mi hovori,ze zasuvkovy okruh musi vydrzat to, co pred rekonstrukciou.Takze tak.
    Mimochodom,potreboval som poradit na konkretnu otazku.Dakujem za Tvoj nazor.

    mio001 je offline (nepripojený) mio001

    mio001
    Na spajanie Cu a Al vodicov sa pouzivaju tkz. CUPAL podlozky. Z jednej strany je med a z druhej hlinnik. Ked sa nepouziju vznika tam rozdielny prechodovy odpor, teplo atd.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.