Zavrieť

Porady

kupnopredajná zmluva

súrne hľadám právnika ,ktorý by mi vedel skontrolovať kupnopredajnú zmluvu,vypracovanú právnikom kupujúceho
Usporiadat
dana9 dana9

dana9 je offline (nepripojený) dana9

právnik
Priloz ju sem a mozme sa na to pozriet
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
JankaII JankaII

JankaII je offline (nepripojený) JankaII

no to by som takto verejne nedávala,predsa je to vypracovaná zmluva so všetkými náležitosťami..cena ,inicialy,... radšej by som to súkromne riešila aj keď asi by sa to nemalo ,aby aj ostatní boli poučení ,ale v tomto prípade by som bola rada ,keby som to mohla porušiť a vážne mám záujem o odborníka v tejto oblasti
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Iniciály sa dajú premazať.
A odborník, žiaden Ti zadarmo neporadí konkretne. Môžeš si zaplatiť vlastného právnika aby Ti prešiel zmluvu, alebo ju zverejni to gro čo si chceš overiť bez údajov, kt. ťa identifikujú alebo identifikujú majetok a pomôžu Ti všetci veľmi radi.
0 0
dana9 dana9

dana9 je offline (nepripojený) dana9

právnik
Ahoj,
tak hned na zaciatok by som zasadne pripomienkovala sposob uhrady kupnej ceny - je to absolutne neseriozne - az 7 dni po zapise vlastnickeho prava.
Osobne odporucam vinkulaciu kupnej ceny, zriadenu na naklady kupujuceho, ktora bude na tvoj ucet prevedena bezodkladne po predlozeni LV, eventuelne po podani navrhu na vklad -
je to seriozne voci obom strananm a obe strany su maximalne chranene (v ramci moznosti)
Naposledy upravil dana9 : 07.12.10 at 10:24 Dôvod: preklepy
1 0
dana9 dana9

dana9 je offline (nepripojený) dana9

právnik
keby po zapise! az po doruceni ozunamenia spravy katastra!!!!

skoro som odpadla
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Ved zápis do katastra trvá až 60 dní, pokiaľ nie je zrýchlený.

A vinkulácia penazí na účte v banke, alebo notárska úschova je lepšia.
1 0
JankaII JankaII

JankaII je offline (nepripojený) JankaII

veď to ma zarazilo
0 0
JankaII JankaII

JankaII je offline (nepripojený) JankaII

ten zápis má byť zrýchlený,vraj majú známu riaditeľku katastra a má to byť do 15 dní
0 0
dana9 dana9

dana9 je offline (nepripojený) dana9

právnik
Je to maximalne neseriozne, skus im navrhnut nieco takteo (pripadne nech sa estekolegovia z porady vyjadria :-))

Kúpnu cenu podľa čl. ....... bod ............. tejto zmluvy bude kupujúcim vinkulovaná v plnej výške v prospech predávajúceho v .................., a.s., ................ a to do 3 pracovných dní od podpísania tejto zmluvy s tým, že podmienky uvoľnenia vinkulovanej sumy budú určené nasledovne:

Celá vinkulovaná kúpna cena bude uvoľnená vinkulujúcou bankou v prospech účtu predávajúceho vedeného v ................, a.s. č.ú. .................. bezodkladne, najneskôr však do troch bankových dní po predložení originálu alebo notársky overenej kópie výpisu z LV č. .................... na ktorom budú prevádzané nehnuteľnosti ................. zapísané v prospech kupujúceho ako ich výlučného vlastníka s tým.

Vinkulácia kúpnej ceny musí byť zriadená najmenej na dobu ........... kalendárnych mesiacov; prípadný bankový úrok prirastený počas vinkulácie k vinkulovanej kúpnej cene patrí kupujúcemu.

Kupujúci je povinný odovzdať listinu o vinkulácii kúpnej ceny a/alebo oznámenie o vinkulácii kúpnej ceny vystavenú a potvrdenú vinkulujúcou bankou predávajúcemu najneskôr do 4 pracovných dní od podpisu tejto zmluvy.

Prezentáciu dokumentu pre uvoľnenie vinkulovanej kúpnej ceny v prospech predávajúceho je oprávnená vykonať voči vinkulujúcej banke ktorákoľvek zo zmluvných strán.

a este tam dopln, ze ak kupujuci nepredlozi do styroch dni listinu o vinkulacii, mas pravo od zmluvy odstupit. a navrh na vklad sa poda az po predlozeni takejto listiny
3 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

JankaII Dnes, 12:34 PM
ten zápis má byť zrýchlený,vraj majú známu riaditeľku katastra a má to byť do 15 dní
No za zrýchlený zápis treba zaplatiť 265,50 € aby to bolo do 15 dní, a ver tomu na katastry sa nepretrhnú aby to urobili za dva dni, ale čakajú na posledné možné termíny.
1 0
dana9 dana9

dana9 je offline (nepripojený) dana9

právnik
Xanti Pozri príspevok
No za zrýchlený zápis treba zaplatiť 265,50 € aby to bolo do 15 dní, a ver tomu na katastry sa nepretrhnú aby to urobili za dva dni, ale čakajú na posledné možné termíny.
Suhlasim a navyse samotne dorucovanie tiez trva relativne dlho. takze by vzniklo relativne dlhe obdobie, kedy by si nemala ani pozemok, ani peniaze.
1 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

dana9 Pozri príspevok
Suhlasim a navyse samotne dorucovanie tiez trva relativne dlho. takze by vzniklo relativne dlhe obdobie, kedy by si nemala ani pozemok, ani peniaze.
Dá sa požiadať kataster, že si to dotyčný prevezme sám. Ale to potom treba každú chvílku volať na kataster či je povolený vklad už.

Vlastná skúsenosť : odo dňa podania na kataster do držania LV v ruke pri zrýchlenom konaní 17 kalendárnych dní a medzi tým kopa telefonátov.
1 0
JankaII JankaII

JankaII je offline (nepripojený) JankaII

takže ich asi aj zo zmluvou pošlem do ...kelu a zdá sa mi ,že s tou notárskou úschovou by to bolo najlepšie
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Určite tú zmluvu treba opraviť, aby bola vyvážená pre obe strany a aby neznevýhodňovala len kupujúceho.
0 0
JankaII JankaII

JankaII je offline (nepripojený) JankaII

ďakujem za rady a ak vás ešte niečo napadne ,prosím napíšte ..zachvíľu sa musím odpojiť
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
dana9 Pozri príspevok
keby po zapise! az po doruceni ozunamenia spravy katastra!!!!

skoro som odpadla
Ja som sa pre zmenu skoro kávou oblial ...od smiechu ...
Nikdy by som sa na takúto cestu platby nedal ...neexistuje .

Len tak na okraj ...
Momentálne tiež mám v procese riešenia jednu zmluvu - záhradu predávam .

Predbežná - ústna dohoda znie tak , že sa vypracuje zmluva , urobia sa overovačky podpisov a pred vkladom do katastra kupujúci peniaze na drevo položí ...
0 0
doktor23 doktor23

doktor23 je offline (nepripojený) doktor23

právnik - nesporová agenda (nezastupujem na súde, nie som advokát) ...viac
buchač Pozri príspevok
Ja som sa pre zmenu skoro kávou oblial ...od smiechu ...
Nikdy by som sa na takúto cestu platby nedal ...neexistuje .

Len tak na okraj ...
Momentálne tiež mám v procese riešenia jednu zmluvu - záhradu predávam .

Predbežná - ústna dohoda znie tak , že sa vypracuje zmluva , urobia sa overovačky podpisov a pred vkladom do katastra kupujúci peniaze na drevo položí ...
Ty sa na to pozeráš zo svojho pohľadu. A čo ak sa stane, že Ti exekútor dá exekučné záložné právo na všetky Tvoje nehnuteľnosti počas vkladového konania? Kataster konanie preruší a ak Ty nič nespravíš, lebo si salámista (len uvádzam príklad) a kupujúci nemá ani peniaze, ani Tvoju záhradu.
Je jasné, že Ty sa na to pozeráš tak, ab ysi bol Ty spokojný, ale zmluva má byť vyvážená .... na obidve strany
1 0
bobekoad bobekoad

bobekoad je offline (nepripojený) bobekoad

Sory, pozeral som tu zmluvu, ale ak nechces spristupnit udaje v nej vytmavene, tak zmluvu stiahni a opat ju prilep na poradu ale v takom zneni ze tie udaje jednoducho zmaz.
0 0
JankaII JankaII

JankaII je offline (nepripojený) JankaII

dík
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
doktor23 Pozri príspevok
Ty sa na to pozeráš zo svojho pohľadu.
Máš pravdu ...nehádam sa ...
A čo ak sa stane, že Ti exekútor dá exekučné záložné právo na všetky Tvoje nehnuteľnosti počas vkladového konania?
Nehrozí ...teda v mojom prípade ....klopem ale na drevo , nestraš radšej
Kataster konanie preruší a ak Ty nič nespravíš, lebo si salámista (len uvádzam príklad)
Kua ...ale si sa trafil ......mám niektoré veci na saláme , fakt je , ale v takýchto prípadoch som smrteľne vážny !!!
a kupujúci nemá ani peniaze, ani Tvoju záhradu.
Opakujem sa...nehrozí !!!
V mojom prípade verím na to staré podanie ruky , na spečanie obchodu .
Aj keď momentálne jeden spor riešim , to podanie ruky bol z tej druhej strany len prázdne gesto .

Je jasné, že Ty sa na to pozeráš tak, ab ysi bol Ty spokojný, ale zmluva má byť vyvážená .... na obidve strany
Správne ...jednoznačne .
Je potrebné sa učiť na chybách iných a nie na svojich ...
Zajtra tú druhú stranu sudca bude riešiť , to prázdne gesto ...dúfam , že to spečatí - spočíta...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať