Zavrieť

Porady

Obrazky z excela

Ahojte.
Mam subor v exceli aj s obrazkami. Tieto obrazky by som potreboval co najlahsie a najrychlesie ulozit do PC. Ako na to? Da sa to samozrejme printscreenom, ale to sa mi zda byt zbytocne zdlhave...
Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Pietro1785 Pozri príspevok
    Ahojte.
    Mam subor v exceli aj s obrazkami. Tieto obrazky by som potreboval co najlahsie a najrychlesie ulozit do PC. Ako na to? Da sa to samozrejme printscreenom, ale to sa mi zda byt zbytocne zdlhave...
    Dakujem
    Tie obrázky tam bude pravdepodobne vložené ako obrázky, nie?

    Sú 2 možnosti:

    1. Otvor ten súbor excel a zároveň aj obrázkový editor (napr. IrfanView). V exceli klikni pravým tlačítkom myši na obrázok, daj kopírovať, v obrázkovom editore daj nový prázdny obrázok a daj vložiť. Potom ti stačí len uložiť ten skopírovaný obrázok.

    2. ak máš viac obrázkov a nechce sa ti po jednom robiť tento postup, tak si otvor excel súbor, klikni na "Uložiť ako..." a vyber ako "webovú stránku *.html, *htm". Možno ti zahlási nejakú chybu, či nekompatibilitu, ale to odignoruj. Daj to uložiť napr. na plochu. Na ploche sa ti vytvorí nový adresár s názvom, ako bol názov Excel súboru a v tom adresári nájdeš všetky obrázky uložené v grafickom formáte ako samostatné súbory.

    Pietro1785 je offline (nepripojený) Pietro1785

    Pietro1785
    dakujem za odpoved. Vyuzil som druhu moznost - obrazky sa pekne ulozili.
    Skusal som to predtym vkladat do photoshopu kopirovanim, ale vzdy sa stratila kvalita obrazkov, neviem preco.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.