Zavrieť

Porady

Ako z Mágia nahrat do PC ?

Dá sa z Mágia prekopírovať záznam do PC?
vďaka
Naposledy upravil arizona : 18.12.10 at 05:15
Usporiadat
bubkoch bubkoch

bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

nie
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
kergulaan kergulaan

kergulaan je offline (nepripojený) kergulaan

bubkoch Pozri príspevok
nie
VYHODY DIGITALNEJ TV
0 0
kergulaan kergulaan

kergulaan je offline (nepripojený) kergulaan

No vlastne by to mozno islo, ak pod pojmom Magio myslis sluzbu a to tak, ze vystupny signal z Magia boxu zapojis na vstup do DVD nahravaca a odtial na TV a budes nahravat to na co sa pozeras. Dost na h***o ale pri digitale inej cesty niet.
Priamo z Magio boxu, uz nahrate to von nedostanes, ale znova mozes vyuzit cestu ako som opisal na zaciatku. T.j. pustis si nahraty film na Magiu a zaroven aj nahravanie na DVD.
MMCH ako aj z vacsiny DVD nahraty napr film na HDD von napr cez USB nedostanes i ked niektore typy to podporuju - no napalit to na DVD z HDD nie je problem.
0 0
bobino38 bobino38

bobino38 je offline (nepripojený) bobino38

Nepochopím, kvôli čomu by som si to mal dávať do PC, kde je obraz horší, ak je to kvôli upravam, tak to si radšej film stiahnem z netu.
0 0
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

Otazka znela ci sa da, alebo neda prekopirovat zaznam z magio boxu do PC. (je to IPTV, alebo DVB-S2 box), ale to je vlastne jedno, nepoznam ani jeden ani druhy, ale aspon je vidiet ako t-com vychadza v ustrety zakaznikom. Obmedzuje ich aj v zakladnych sluzbach (este stastie, ze nedodava dialkove ovladanie za priplatok k boxu )
0 0
salvosko salvosko

salvosko je offline (nepripojený) salvosko

Ja sice nemam rad T-Com ale v tomto maju pravdu. Obsah v TV je licencovany, takze akekolvek sirenie bez suhlasu majitela je porusovanie zakona.
0 0
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

ale tu nikto nehovori o nejakom dalsom sireni
0 0
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

Fero11 Pozri príspevok
ale tu nikto nehovori o nejakom dalsom sireni
Fero, aj kópia v PC alebo na DVD je považovaná za nelegálne šírenie, nakoľko súhlas autora má iba televízia, nie Ty.
V prípade šírenia - cez net, tretej osobe, predaja alebo iného poskytnutia.
Naposledy upravil Braňo : 10.12.10 at 08:07
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

salvosko Pozri príspevok
Ja sice nemam rad T-Com ale v tomto maju pravdu. Obsah v TV je licencovany, takze akekolvek sirenie bez suhlasu majitela je porusovanie zakona.
Aky je rozdiel, ked si pre vlastnu potrebu nahram z magio boxu,alebo z videorekorderu?
To by sa ani videorekordery nemohli pouzivat na nahravanie z TV, nie?
0 0
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

Braňo Pozri príspevok
Fero, aj kópia v PC alebo na DVD je považovaná za nelegálne šírenie, nakoľko súhlas autora má iba televízia, nie Ty.
Tak teoreticky by som to ani v TV nemohol pozerat podla toho co pises.
Nevyznam sa v zakonoch, ale ak zakon nieje blbo napisany, tak by ho mal pochopit kazdy sedliacky rozum. Niesom si celkom isty, ale niekde som videl napisane, ze nelegalne nieje ani to, ked si film stiahnes z netu a napalis si ho. Nelegalne je to, ked ho poskytnes tretej osobe (+ este horsie mozes dopadnut ak to urobis za uplatu)
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

to Braňo: Si na omyle - vytvorenie kópie, alebo záznamu pre svoju potrebu nie je trestné, nespadá pod žiadnu licenciu. Môžeš si urobiť kópiu zo software, z hudby, z videa, z TV relácie a nikto ťa nepostihne. Podmienkou je, že to nesmieš šíriť ďalej (teda verejne predvádzať, požičiavať za úplatu, predávať).

BTW: pokiaľ si za program zaplatil, je tvojim majetkom a máš právo si urobiť zálohu, za TV predsa platíš, teda máš právo si uložiť (a môžno neskôr aj pozrieť) záznam. Pokiaľ by si narážal na platenie za tzv. archív v rôznych službách (Magio a pod,) neplatíš za program, ale za uloženie a stiahnutie k sebe.
Naposledy upravil misoft : 09.12.10 at 17:37
0 0
jancii7 jancii7

jancii7 je offline (nepripojený) jancii7

presne ako pisal "kergulaan" , mam to odskusane, to co vidis nahrajes na HDD-rekorder(obecne DVD-rekorder) a potom to hodis do PC
0 0
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

misoft Pozri príspevok
to Braňo: Si na omyle - vytvorenie kópie, alebo záznamu pre svoju potrebu nie je trestné, nespadá pod žiadnu licenciu. Môžeš si urobiť kópiu zo software, z hudby, z videa, z TV relácie a nikto ťa nepostihne. Podmienkou je, že to nesmieš šíriť ďalej (teda verejne predvádzať, požičiavať za úplatu, predávať).

BTW: pokiaľ si za program zaplatil, je tvojim majetkom a máš právo si urobiť zálohu, za TV predsa platíš, teda máš právo si uložiť (a môžno neskôr aj pozrieť) záznam. Pokiaľ by si narážal na platenie za tzv. archív v rôznych službách (Magio a pod,) neplatíš za program, ale za uloženie a stiahnutie k sebe.
Pre vlastnú potrebu to nie je trestné, avšak ešte podotýkam, ani uloženie takéhoto súboru na internete nie je legálne.
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
bobino38 Pozri príspevok
Nepochopím, kvôli čomu by som si to mal dávať do PC, kde je obraz horší, ak je to kvôli upravam, tak to si radšej film stiahnem z netu.
1. a prečo by mal byť v PC horší obraz, ak je monitor FullHD ? Okrem toho dnešné LCD,LED,... televízory sa bežne dajú prepojiť a ovládať s PC.

2. nie všetko je na net-e, resp. nie v tej kvalite; a nemusia to byť zrovna filmy - sú relácie, ktoré pre iných nemusia byť atraktívne, resp. v ktorých vystupujú ľudia z blízkeho okolia, rodiny a pod....

P.S. prečo by som si musel sťahovať napr. finále MS vo futbale v HD kvalite, keď si to viem hneď nahrať ?
1 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Braňo
Pre vlastnú potrebu to nie je trestné, avšak ešte podotýkam, ani uloženie takéhoto súboru na internete nie je legálne.
A čo ti vraví pojem SkyDrive od MS? Pokiaľ by si to nevedel, je to úložisko (internetový HDD) a tam si môžem ukladať. A je to na internete. A teraz buď múdry.
0 0
salvosko salvosko

salvosko je offline (nepripojený) salvosko

Ale ved Magio vie nahravat predsa. Tu islo to dostat do PC na disk.
Pre svoju potrebu mozes, to Magio vie, ale do PC to už neni len pre vlastnú potrebu ... Či?
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

ale do PC to už neni len pre vlastnú potrebu
iba ak by si mal PC na verejnosti a voľne prístupné - inak je to stále pre vlastnú potrebu.
0 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

Ja si z Mágia bežne prehrávam filmy na DVD recorder a z HD to napáliť na DVD nie je problem. Určite by to šlo aj nahrať aj priamo na PC ale nikdy som nemala potrebu to vyskúšať.
Postup na HD DVD recordéra. Kábel z mágia mi ide priamo do DVD recordéra a DVD recorder priamo do televízie. Toť vsjo
0 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

Výhoda. V DVD recorder si pekne povystrihuješ reklamy.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať