Zavrieť

Porady

Poplatok za overenie listiny

Ahojte Poraďáci,
nevie mi niekto poradiť, kam zaúčtovať poplatok za overenie listiny uhradený v hotovosti (nie kolkami)? Na 538 - dane a poplatky alebo 518 - ostatné služby?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

    Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac Martin Mocko
    Andy 33 Pozri príspevok
    Ahojte Poraďáci,
    nevie mi niekto poradiť, kam zaúčtovať poplatok za overenie listiny uhradený v hotovosti (nie kolkami)? Na 538 - dane a poplatky alebo 518 - ostatné služby?
    538, keďže ide o poplatok podľa zákona č. 145/1995 o správnych poplatkoch.

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    Martin Mocko Pozri príspevok
    538, keďže ide o poplatok podľa zákona č. 145/1995 o správnych poplatkoch.
    ... aj v prípade notára ?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Andy 33 Pozri príspevok
    Ahojte Poraďáci,
    nevie mi niekto poradiť, kam zaúčtovať poplatok za overenie listiny uhradený v hotovosti (nie kolkami)? Na 538 - dane a poplatky alebo 518 - ostatné služby?
    Za službu overenia listín u notára: služba, 518AE.

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    Tweety Pozri príspevok
    Za službu overenia listín u notára: služba, 518AE.
    ... súhlasím; v zadaní nebolo uvedené, kto overil podpisy - na otázku či 538 alebo 518 pritom bola jednoznačná odpoveď, že 538....

    Andy 33 je offline (nepripojený) Andy 33

    Andy 33
    Stefan2005 Pozri príspevok
    ... súhlasím; v zadaní nebolo uvedené, kto overil podpisy - na otázku či 538 alebo 518 pritom bola jednoznačná odpoveď, že 538....
    listiny boli overené pracovníkom mestského úradu, nie notárom.

    Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

    Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac Martin Mocko
    Tweety Pozri príspevok
    Za službu overenia listín u notára: služba, 518AE.
    Nie je jedno, kto overuje listinu? V skutočnosti ide o poplatok podľa zákona č. 145/1995 - bez ohľadu na skutočnosť, kto výkon prevedie. Preto by som sa radšej priklonil k účtu 538.

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    Martin Mocko Pozri príspevok
    Nie je jedno, kto overuje listinu? V skutočnosti ide o poplatok podľa zákona č. 145/1995 - bez ohľadu na skutočnosť, kto výkon prevedie. Preto by som sa radšej priklonil k účtu 538.
    §1 zákona 145/1995 - "Tento zákon upravuje správne poplatky (ďalej len "poplatky"), ktoré vyberajú orgány štátnej správy, obce, štátne archívy /1/ a zastupiteľské úrady (ďalej len "správny orgán")."

    Notár vykonáva notársku činnosť a ďalšiu činnosť za odmenu, ktorej výšku a spôsob určenia upravuje vyhláška Ministerstva spravodlivosti Slovenskej republiky č. 31/1993 Z.z. o odmenách a náhradách notárov v znení jej noviel.

    Poplatok za overenie listiny

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.