Zavrieť

Porady

dodatkova dovolenka 2009/2010 - preplatenie

Zamestnancovi patri podla kolektivnej zmluvy verejnej spravy 30 dni dovolenky v roku 2010 (v tom 5 dni dodatkovej dovolenky). Z roku 2009 sa mu prenieslo celych 25 dni. V roku 2010 vycerpal zatial 11 dni,dalsich 14 vycerpa teraz v decembri. Zostane mu 30,z ktorych si chce opat preniest 25 do roku 2011 a zaroven ziada o preplatenie zostavajucich 5 dni. Ma na to narok??
Naposledy upravil Dav : 12.12.10 at 10:53
Usporiadat
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

Nie, nema, dovolenku za rok 2010 moze cerpat do konca roka 2011. Dovolenku z roku 2009 vycerpa, nemas mu co preplacat.
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

evellina1 Pozri príspevok
Zamestnanecovi patri podla kolektivnej zmluvy verejnej spravy 30 dni dovolenky v roku 2010 (v tom 5 dni dodatkovej dovolenky). Z roku 2009 sa mu prenieslo celych 25 dni. V roku 2010 vycerpal zatial 11 dni,dalsich 14 vycerpa teraz v decembri. Zostane mu 30,z ktorych si chce opat preniest 25 do roku 2011 a zaroven ziada o preplatenie zostavajucich 5 dni. Ma na to narok??
odkiaľ máš, že ide o dodatkovú dovolenku? to nie je dodatková dovolenka, ale zamestnanci vo verejnom záujme majú všetci okrem učiteľov (tí majú nárok na 45 dní) nárok na 25, alebo 30 dní dovolenky v zmysle vyššej KZ.




kuk na KZ vyššieho stupňa a tým sa riaď, tam sú minimálne nároky zamestnancov vo verejnom záujme, samozrejme, ak vo vašej internej KZ máte niečo naviac, ako v KZ vyššieho stupňa, tak sa riadiš v tých výhodnejších bodoch vašou KZ.

http://www.stuba.sk/new/docs//stu/in.../KZVS_2010.pdf
2 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

ešte ma napadlo, za rok 2009 mal nárok 30 dní, on si z toho 5 dní vyčerpal, keď si mu do roku 2010 preniesla len 25 dní?
0 0
evellina1 evellina1

evellina1 je offline (nepripojený) evellina1

Ano. Tych 5 dni vycerpal.
Naposledy upravil evellina1 : 10.12.10 at 06:11
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

evellina1 Pozri príspevok
Ano. tych 5 dni vycerpal.
ale vyššie píšeš, že tých 25 dní si vyčerpá a mala by si mu potom preniesť nie 25 dní, ale 30 z roku 2010 do roku 2011, tým pádom bude mať dovolenku 60 dní.
0 0
evellina1 evellina1

evellina1 je offline (nepripojený) evellina1

Vy ma nechapete. Mne sa jedna co s tymi piatimi dnami? Je to dodatkova dovolenka a hotovo. Moze sa preplatit ci nie?? Vseobecne dodatkova dovolenka - moze sa preplatit?

@renca - k 1.1.2011 bude mat 55 dni (25 dni z roku 2010 + 30 novych na rok 2011), ale to ma netrapi teraz...
Naposledy upravil evellina1 : 10.12.10 at 06:11
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

evellina1 Pozri príspevok
Vy ma nechapete. Mne sa jedna co s tymi piatimi dnami? Je to dodatkova dovolenka a hotovo. nie, nie je Moze sa preplatit ci nie??? Vseobecne dodatkova dovolenka - moze sa preplatit?

@renca - k 1.1.2011 bude mat 55 dni (25 dni z roku 2010 + 30 novych na rok 2011), ale to ma netrapi teraz... porušuješ zákon, nevadí ti to?
ak ste zamestnanci odmeňovaní v zmysle zákona o odmeňovaní niektorých zamestnancov vo verejnom záujme č.553/2003, tak o "dodatkovej dovolenke" nemôže byť ani reč, tu myslím problém začína a aj končí. prečo si tvrdohlavo trváš na tej dodatkovej dovolenke?

ak mu skutočne zostalo z roku 2009 25 dní a nie 30, nie je dôvod nič preplácať, ale ak je to tak, že namiesto 30 dní si mu svojvolne preniesla len 25 dní, tak mu to oprav v softe na 30 zostatok a 30 nárok, v tom prípade má nárok na preplatenie 5 dní.
0 0
evellina1 evellina1

evellina1 je offline (nepripojený) evellina1

Mne sa jedna o 5 dni z tych 30tich na rok 2010. Rok 2009 je v poriadku podla skutocnosti,samovolne som nic neprenasala. Ide o to,ze zamestnanec teraz sam trva na preplateni 5 dni,lebo je v domneni ze o ne pride,nakolko ich uz nestiha vycerpat.
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

a mimochodom, v zmysle ZP sa dodatková dovolenka čerpá prednostne, čo stále nie je tvoj prípad
0 0
zuzanna zuzanna

zuzanna je offline (nepripojený) zuzanna

a ked zamestnanec ma dovolenku z roku 2009 este 9 dni a z roku 2010 mu zostalo 25 dni a tych 9 dni uz nevycerpa lebo mame roboty vyse hlavy tak mu môzem preplati 5 dni z tých 9 a oznamit ze 4 dni prepadnu????
0 0
evellina1 evellina1

evellina1 je offline (nepripojený) evellina1

Konecne sme doma (: Ved o to ide,tych prednostnych 5 dni chce preplatit.
Naposledy upravil evellina1 : 10.12.10 at 08:54
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

evellina1 Pozri príspevok
Mne sa jedna o 5 dni z tych 30tich na rok 2010. Rok 2009 je v poriadku podla skutocnosti,samovolne som nic neprenasala. Ide o to,ze zamestnanec teraz sam trva na preplateni 5 dni,lebo je v domneni ze o ne pride,nakolko ich uz nestiha vycerpat.
Celú dovolenku z roku 2010 si môže čerpať do 31.12.2011. Za rok 2010 mu nepreplácaš v roku 2010 žiadnu dovolenku.
0 0
evellina1 evellina1

evellina1 je offline (nepripojený) evellina1

Ja som taka stastna! Dakujem vam dievcata,myslim ze len renca sa do toho mojho problemu vzila a nakoniec pochopila (: Este pls poradte aj zuzanne,co sa tu pytala svoje o 10,20PM.
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

evellina1 Pozri príspevok
Ja som taka stastna! Dakujem vam dievcata,myslim ze len renca sa do toho mojho problemu vzila a nakoniec pochopila (: Este pls poradte aj zuzanne,co sa tu pytala svoje o 10,20PM.
jasné, tebe sa nepáči, že som ti vyvrátila tvoju mylnú predstavu o dodatkovej dovolenke

PS: čo som mala približne pochopiť?
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

zuzanna Pozri príspevok
a ked zamestnanec ma dovolenku z roku 2009 este 9 dni a z roku 2010 mu zostalo 25 dni a tych 9 dni uz nevycerpa lebo mame roboty vyse hlavy tak mu môzem preplati 5 dni z tých 9 a oznamit ze 4 dni prepadnu????
prepadne mu všetko, lebo sa prepláca nad 4 týždne zostatku dovolenky z roku 2009.
0 0
zuzanna zuzanna

zuzanna je offline (nepripojený) zuzanna

zuzanna Pozri príspevok
a ked zamestnanec ma dovolenku z roku 2009 este 9 dni a z roku 2010 mu zostalo 25 dni a tych 9 dni uz nevycerpa lebo mame roboty vyse hlavy tak mu môzem preplati 5 dni z tých 9 a oznamit ze 4 dni prepadnu????
a toto mam dobre
0 0
evellina1 evellina1

evellina1 je offline (nepripojený) evellina1

To kto tu pomazal tie prispevky?? Cele to stratilo pointu...
0 0
zuzanna zuzanna

zuzanna je offline (nepripojený) zuzanna

mzdarka renca Pozri príspevok
prepadne mu všetko, lebo sa prepláca nad 4 týždne zostatku dovolenky z roku 2009.
takze vsetka dovolenka ktoru nevycerpal za rok 2009 mu prepadne renatka dik moc za radu
0 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

zuzanna Pozri príspevok
takze vsetka dovolenka ktoru nevycerpal za rok 2009 mu prepadne renatka dik moc za radu
nesuhlasim, povodna informacia .... 5 dni preplatit 4 prepadnu, je spravna ...

Za časť dovolenky, ktorá presahuje štyri týždne základnej výmery dovolenky, ktorú zamestnanec nemohol vyčerpať ani do konca nasledujúceho kalendárneho roka, patrí zamestnancovi náhrada mzdy v sume jeho priemerného zárobku.
1 0
zuzanna zuzanna

zuzanna je offline (nepripojený) zuzanna

mzdarka renca Pozri príspevok
prepadne mu všetko, lebo sa prepláca nad 4 týždne zostatku dovolenky z roku 2009.
toto je myslim spravne ja som to tiez tak pochopila ako renca
0 0
Načítať ďalšie