Zavrieť

Porady

výber z účtu...

ahojte náš šofér potreboval zaplatiť pokutu,ktorú znáša sám a nemal vlastne peniaze tak použil služobnu kartu, z ktorej vybral 650PLN čo bolo 166,07eur. Akým spôsobom to mám teraz zúčtovať v PU? musim prijať tých 650pln do valutovej pokladne alebo stačí tých 166,07eur zaúčtovať ako záloha zamestnancovi + nejaká dohoda o vrátený zálohy?

Ďakujem...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

    JAJA11
    tinkas Pozri príspevok
    ahojte náš šofér potreboval zaplatiť pokutu,ktorú znáša sám a nemal vlastne peniaze tak použil služobnu kartu, z ktorej vybral 650PLN čo bolo 166,07eur. Akým spôsobom to mám teraz zúčtovať v PU? musim prijať tých 650pln do valutovej pokladne alebo stačí tých 166,07eur zaúčtovať ako záloha zamestnancovi + nejaká dohoda o vrátený zálohy?

    Ďakujem...
    Ja by som to zaúčtovala ako pohľadávku voči zamestnancovi a vysporiadala príjmom príslušnej sumy do pokladne od zamestnanca v EUR. V podstate on použil neoprávnene peniaze firmy a musí ich vrátiť. Firmu nemusí zaujímať či to bolo v PLN alebo EUR, firmu zaujíma len koľko EUR odišlo z jej účtu

    JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

    JAJA11
    tinkas Pozri príspevok
    Ďakujem JAJA11....a nemáte nejaku dohodu o zaplatení zálohy?
    Ja osobne by som len urobila príjmový doklad do pokladne (pokiaľ nie je zamestnanec problémový a hneď to vráti. Zaúčtovala by som to ako chybnú platbu (zamestnanec omylom použil firemnú kartu). Na príjmový doklad by som dala aj podpis zamestnanca. Prípadne by ste mohli urobiť list tomuto zamestnacovi, v ktorom ho žiadate o vrátenie neoprávnene použitej karty vo výške....

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.