Zavrieť

Porady

cs link, čo s tým???

...potreboval by som info o karte cs link..registroval som kartu v piatok večer a doteraz mi nefunguje žiadny program..satelit je natočený dobre, chytá v pohode programy (ČT 24, TV LUX atď)signál a jeho kvalita je na úrovní 70 - 90 % ..ale čo by malo byť v ponuke karty (je na jeden rok) t.j. STV 1, STV 2 atď, tak to nejde..môže to byť spôsobené tým, že bola registrovaná v piatok večer alebo je niekde chyba, nejaké nastavenia???
Usporiadat
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

Mas natocenu zle parabolu. Ak sa nemylim, tak TV LUX je len na Thore 8°W a cslink vysiela z Astry 23.5°E, takze musis pootocit parabolu o 24.3° na vychod
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
fiso3 fiso3

fiso3 je offline (nepripojený) fiso3

...áno ale v menu je nasmerovaná na astru 23,5...ale je ich tam niekoľko...nemôže byť problém v nastavení alebo v menu???
0 0
Taserda Taserda

Taserda je offline (nepripojený) Taserda

Treba natočiť tak ako píše Fero 11.V menu problem nie je.
0 0
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

To co je v menu je fuk ....
Ty musis mat nastavene na astru 23,5°E fyzicky. A kedze si pisal, ze TV LUX ide a ten na astre 23,5°E urcite nieje, tak z toho som vychadzal, ze to mas zle.
Mrkni na http://www.lyngsat.com/packages/cslink.html a skus si niektore frekvencie preskenovat aby si zistil kde si (ak ti nieco najde, tak to porovnaj s tou strankou, ci to sedi (CT24 je aj na 0,8°W a aj na 23,5°E, takze podla toho sa neda orientovat (ak neberieme do uvahy frekvenciu)))
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Presne ako Fero píše - to čo je v menu, je len informácia, ale tanier ti v skutočnosti čumí niekde na Mars a nie na satelit.
0 0
fiso3 fiso3

fiso3 je offline (nepripojený) fiso3

...chalani nepoznáte niekoho v okolí Senca, kto by to vedel za normálnu cenu???...
0 0
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

ak si aspon trocha zrucny, tak to mas zadarmo.
Chod na stranku http://www.dishpointer.com/
Do "Your location: e.g. streetname, zip code, (lat, lon):" zadaj svoje mesto a nad linkamy All Satellites | Motorized Systems | Multi-LNB Setups: vyber druzicu 23,5E Astra 3A atd... klikni na GO a na mape ti ukaze smer paraboly + uhly ako mas nastavit parabolu (samozrejme tie uhly nemusis merat a nastavovat, len nastav smer pokym nezachytis nejaky signal a potom to uz len doladis)
Samozrejme v tej mape si nastav presne dom kde byvas a budes vediet kde ju natocit
dp.JPG  
2 0
fiso3 fiso3

fiso3 je offline (nepripojený) fiso3

...vyzerá to dobre....ďakujem za dobrú radu..hneď zajtra to skúsim...
0 0
fiso3 fiso3

fiso3 je offline (nepripojený) fiso3

...a ešte posledná otázka...satelit mám nastavení na astra 23,5 1D...to je úplne zle pre CS link???...
0 0
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

Spolocnost SES Astra vlastni viac druzic, cca 13 vid http://www.ses-astra.com/business/sk...leet/index.php Astra 23,5 1D tam nieje, zrejme bola premenovana na inu, alebo presunuta inde a pod.
Satelit (predpokladajme parabolu) nemas na pozicii 23,5°E kedze si pisal, ze chytas TV LUX.
Aky mas sat box ?
0 0
fiso3 fiso3

fiso3 je offline (nepripojený) fiso3

...značka opticum...je to niečo lacné a základné bez HD a týchto všelijakých vymožeností ..
0 0
fiso3 fiso3

fiso3 je offline (nepripojený) fiso3

...a ešte som zabudol mám to presne nastavené na astra 23,5E 1D a signál je na nejakých 90 % a kvalita 75 % ...je tam rozdiel medzi astra 23,5 3A o akej si písal?...
0 0
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

opticum 4060 ?
videl som ten box uz hodne davno aj som ho nastavoval, ale uz sa nepamatam ako to tam bolo, ale viem ze je tam jodne blbe nastavovanie favoritnych kanalov.
Niekde cez menu sa musis dostat na tu astru co je na 23,5, tam budu prednastavene niektore frekvencie, tak niektoru (napr tu co je na nej STV markiza atd ...) si nastavis aby ti take pasiky (grafy) ukazovali kvalitu a uroven signalu a potom budes otacat parabolou az kym sa nejaky signal neobjavi (na zaciatok staci aj par % potom sa uz len doladuje)
Teraz ti viac neviem poradit, musis skusat
0 0
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

fiso3 Pozri príspevok
...a ešte som zabudol mám to presne nastavené na astra 23,5E 1D a signál je na nejakých 90 % a kvalita 75 % ...je tam rozdiel medzi astra 23,5 3A o akej si písal?...
co mas v prijimaci neviem, parabola musi byt nastavena fyzicky, kvalitu a uroven mas v pohode, dolezite je, kde skutocne si. Skus si preskenovat nejake frekvencie, na ktore som ti dal vyssie odkaz
0 0
fiso3 fiso3

fiso3 je offline (nepripojený) fiso3

...dnes som to skúšal a nič...stále sa točím okolo astry 23,5E 1D...a nejde mi to..asi je treba urobiť niečo v menu alebo počkám do zajtra a ráno tam zavolám, či náhodou nie je niečo s kartou, lebo napr. pri markíze alebo joj mám signál okolo 90 % a kvalitu okolo 75 % ale stále mi vypisuje, že nemám signál...a predsa nemože to byť tým, že bola sobota a nedeľa, nemal mi kartu kto registrovať???
0 0
paloo paloo

paloo je offline (nepripojený) paloo

TA3 ide volne 11797H 27500 3/4
Na to kartu nepotrebuješNabudúce sa pýtaj keď budeš kupovať satelit,lebo to čo si kúpil sa tak nazvať ani nedá...
0 0
JOJ JOJ

JOJ je offline (nepripojený) JOJ

Pouzivate motor na natacanie?
0 0
fiso3 fiso3

fiso3 je offline (nepripojený) fiso3

..nie nepoužívam motor na otáčanie...len ešte stále nerozumiem a nikto mi neodpovedal, či to čo mám astra 23,5 E 1D je dobrá družica na CS Link, alebo potrebujem astra 23,5 E 3A???...a čo s tým má TA3 aj tak mám na ňu sgnál okolo 90 % a mi napíše slabý signál...
0 0
paloo paloo

paloo je offline (nepripojený) paloo

TA3 vysiela na tejto družici čo potrebuješ volnečiže ak si na správnej pozícii tak uvidíš obraz TA3Ak ho nevidíš si niekde inde...
0 0
JOJ JOJ

JOJ je offline (nepripojený) JOJ

Nastavit na parabole Elevaciu-sklon na 34,3° + nastavit tu frekvenciu kde vysiela TA3 a tocit pomaly parabolou na vychod.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať