Zavrieť

Porady

Rady do mrazničky

image0011.jpg  
image0022.jpg  
1/1
Dnes som obdrzala zaujimavy email, o ktory sa rada s vami podelim.

Rada do mrazničky:
Taky vás štve pořád zavazovat a gumičkovat pytlíky s různými drobnými
zbytky do mrazáku anebo do lednice?
Někdo praktický vymyslel toto:
Odřízneme část láhve se závitem. Víčko odšroubujete. Mikrotenový pytlík
naplníte, čím chcete, třeba i polévkou.
Horní okraj sáčku protáhnete zespoda tím uříznutým kouskem plastu
a přes ohnuté okraje mikrotenu zašroubujete víčko!
(Pochopitelně, že velikost pytlíku musí být přiměřená k velikosti
víčka, moc nechumlal a víčko šlo pořádně zašroubovat).
Pokud jste tomu nerozuměli, koukněte na obrázky.
Usporiadat
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
olybaba Pozri príspevok
Dnes som obdrzala zaujimavy email, o ktory sa rada s vami podelim.

Rada do mrazničky:
Taky vás štve pořád zavazovat a gumičkovat pytlíky s různými drobnými
zbytky do mrazáku anebo do lednice?
Někdo praktický vymyslel toto:
Odřízneme část láhve se závitem. Víčko odšroubujete. Mikrotenový pytlík
naplníte, čím chcete, třeba i polévkou.
Horní okraj sáčku protáhnete zespoda tím uříznutým kouskem plastu
a přes ohnuté okraje mikrotenu zašroubujete víčko!
(Pochopitelně, že velikost pytlíku musí být přiměřená k velikosti
víčka, moc nechumlal a víčko šlo pořádně zašroubovat).
Pokud jste tomu nerozuměli, koukněte na obrázky.
Ti teda poviem ...tedy fakt musel být někdo pratickej ..."zlatý český ručičky ..."

Vieš si predstaviť koľko voľného priestoru Ti ostane medzi tými balíčkami ????

Osobne mám za to , že oveľa praktickejšie je ukladanie potravín do Tetra pacov ...
- upravíš podľa veľkosti
- naukladáš ako tehličky do mrazáku
- žiaden voľný priestor - zbytočný
- nehovoriac už o tom , že aký je fajn prehľad o uložených potravinách ...

Roky tak robím ...
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

no,ja to praktizujem tiez inak,a vyhovuje mi to.
hotove jedla si delim hned do hranatych väcsich kelimkov od ramy,they a pod. na porcie,na kazdy si nalepim nazov jedla ktore je vnutri.v kazdom kelimku je vlastne jedna porcia.
do rovnakych kelimkov mrazim drobne ovocie/maliny,jahody,ribezle....
potom mam rozne igelitky,v ktorych mam rozdelene osobitne:
parky
salamy,slaninu a ine udeniny
mäso
zeleninu
ryby,huby
syry a maslo
-tak si vzdy vyberiem igelitku ktoru potrebujem a nevala sa mi to hore dole v mrazaku,nemusim sa prehrabat z vrchu na spodok,kym nieco najdem
polievky a zakusky,mrazim nie na porcie,ale vo väcsich dozach.
zostatky ryze alebo cestovin vo vreckach a dam si to do igelitky so zeleninou....
3 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Ja všetko dávam do mikroténových sáčkov, určených do mrazničky, upravím ich na placky, rúrkou s versatilky vysajem vzduch a omotám navrchu drôtik. Takéto sáčky ukladám na seba. Mám tak uloženú moju fazuľku, hrášok, jahody, maliny, vňate, a všetko, čo sa dá upraviť na placky. Mäso moc nemrazím, ale keď kúpim viac v akcii, nakrájam a upravím rovnako, nie sú to síce až také dokonalé placky, ale sáčky majú vysatý vzduch. Vždy sa mi všetko krásne zmestí. Hotové jedlá (ale to je skôr výnimka, ja radšej varím čerstvé), dávam do nízkych misiek s vrchnákom, sú určené priamo na takéto uskladnenie, mám tri veľkosti.
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
buchač Pozri príspevok
Ti teda poviem ...tedy fakt musel být někdo pratickej ..."zlatý český ručičky ..."

Vieš si predstaviť koľko voľného priestoru Ti ostane medzi tými balíčkami ????

Osobne mám za to , že oveľa praktickejšie je ukladanie potravín do Tetra pacov ...
- upravíš podľa veľkosti
- naukladáš ako tehličky do mrazáku
- žiaden voľný priestor - zbytočný
- nehovoriac už o tom , že aký je fajn prehľad o uložených potravinách ...

Roky tak robím ...
Piťko-amater Pozri príspevok
Mraznička je prioritne určená na zmrazovanie a skladovanie surového mäsa.

Mraziť iné tovary je len mrhanie el.energiou.
......
0 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

Ale pokiaľ máš svoju záhradu alebo si doma niečo chováš - tak nie je. Nech mi nikto nepovie že tá dovážaná zelenina (čo sa tvári akože je čerstvá) má lepšiu chuť ako zmrazená zelenina dopestovaná v záhrade. A to už ani nehovorím o výrobkoch z domáceho prasiatka. A tiež vlastnoručne uvarené zmrazené polotovary sú chutnejšie ako z obchodu a ešte viem čo je tam pomleté.
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Absolútne súhlasím, hubatá.
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Piťko-amater Pozri príspevok
Mraznička je prioritne určená na zmrazovanie a skladovanie surového mäsa.

Mraziť iné tovary je len mrhanie el.energiou.
Ja ovela radsej zjem ovocie, ktore viem ako som vypestovala ako kupene a dovazane ktovie odkial a pestovane - ani nechcem povedat ako. Preto skladovanie zeleniny a ovocia v mraznicke urcite nie je mrhanim energiou ale uchovanie svojho zdravia.
3 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
hubatá Dnes, 10:03 PM
Ale pokiaľ máš svoju záhradu alebo si doma niečo chováš - tak nie je. Nech mi nikto nepovie že tá dovážaná zelenina (čo sa tvári akože je čerstvá) má lepšiu chuť ako zmrazená zelenina dopestovaná v záhrade. A to už ani nehovorím o výrobkoch z domáceho prasiatka. A tiež vlastnoručne uvarené zmrazené polotovary sú chutnejšie ako z obchodu a ešte viem čo je tam pomleté.
viac
Kvaka Dnes, 10:15 PM
Absolútne súhlasím, hubatá.
...len jedno mi potom povedzte ...

To máte doma nejakú linku zmrazovaciu ???
Nikdy totiž nedocielite ...NIKDY ten zmrazovací efekt ako vo výrobnej sfére , kde sa dusíkom zmrazujú potraviny ...myslím , konkrétne zeleninu .
Mäso ? ..to je niečo iné , tam je to v poriadku , nahádžeš do mrazáku , dáš mrazenie na full a ideš ...

Ozaj , hubatá , súhlasím aj s tou zeleninou ...vždy je lepšia domáca ...
No ale jedno mi povedz .
Mám , povedzme , záhradku ...urodí sa mi požehnane , ale nemám to kde uskladniť ???
Nemám totiž dom .
Bežný človiečik v bloku bývajúci je rád , ak má jednu väčšiu mrazničku a do nej natrepe hlavne tie mäsové produkty ...
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Juri, do tetrapackov balíš aj mäso?
0 0
ilona ilona

ilona je offline (nepripojený) ilona

Ja tiež využívam mrazničku aj na hotové jedlá,alebo lepšie povedané polotovary.Keď robím niektoré jedlá,ktoré sú pracnejšie ako napr. plnená paprika, vždy ju robím ako na 2 x, 1x ide do mrazničky a potom už urobím len paradajkovú omáčku. Také buchty na pare,mäso keď meliem na fašírku a pod. strašne to ušetrí čas.Plním to väčšinou do mikroténových sáčkov a nádob určených na mrazenie.
1 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

ilona Pozri príspevok
Ja tiež využívam mrazničku aj na hotové jedlá,alebo lepšie povedané polotovary.Keď robím niektoré jedlá,ktoré sú pracnejšie ako napr. plnená paprika, vždy ju robím ako na 2 x, 1x ide do mrazničky a potom už urobím len paradajkovú omáčku. Také buchty na pare,mäso keď meliem na fašírku a pod. strašne to ušetrí čas.Plním to väčšinou do mikroténových sáčkov a nádob určených na mrazenie.
Mikroténovými sáčkami myslíš vrecká na mrazenie? Mraziť v tom, čo sa bežne označuje ako "mikroténové sáčky" (desiatové sáčky) neodporúčam, lebo mrazené jedlo napáchne (najmä pečivo), nedá sa na ne písať (resp. aj keď niečo napíšeš, po čase je to nečitateľné), ani lepky (etikety) na nich nedržia.
U nás sa tiež mrazia polotovary vlastnej výroby, napr. zelenina do polievky - zvlášť nabalíčkovaná do nedeľnej, do fazuľovej polievky; viazaničky vňate; perky; nastrúhané uhorky na šalát; nastrúhaná cuketa; tento rok mama napiekla na Vianoce na začiatku decembra, napečené porozdeľovala po porciách do nádob (v každej nádobe je rôzne pečivo) a zamrazila.
Využívame hlavne nádoby na mrazenie (Tupperware) a vrecká na mrazenie, len pri nich je taký malý problém, že keď sa s nimi pohne, tak sa nedajú do zásuvky napchať tak, ako boli predtým .
Naposledy upravil Llívia : 14.12.10 at 06:33
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

osky Pozri príspevok
no,ja to praktizujem tiez inak,a vyhovuje mi to.
hotove jedla si delim hned do hranatych väcsich kelimkov od ramy,they a pod. na porcie,na kazdy si nalepim nazov jedla ktore je vnutri....
Ako lepíš názvy jedla? Používame klasické lepky (etikety) - také, ako sa bežne používajú v obchode, a dosť často sa stáva, že sa odlepia.
Ani označovanie (permanentnou) fixkou nie je bohviečo, niekedy je nápis po čase nečitateľný.
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Do sacku vlozim listok s napisom obsahu. Ale listok musi byt z tvrdsieho papiera - zostali nam po detoch vykresy a tie postriham a pisem na ne.
1 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Výkres sa neprilepí na jedlo?
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Listok sa prilepi, ak je jedlo velmi mokre, ale nerozmoci sa a po rozmrazeni sa da dobre odstranit.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Marína Pozri príspevok
Juri, do tetrapackov balíš aj mäso?
...najprv do mikroténového sáčka a potom do krabičky ...

Mäso , huby ...hlavne tieto suroviny ...
Zeleninu ani nie ...už nie , viď vyššie spomenuté dôvody ...
2 0
účtovník 007 účtovník 007

účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac
a ja obvykle, keď dávam niečo do mrazničky, tak si vždy poviem: "To si zapamätám, veď to je napohľad jasné." A čo čet nechce, za mesiac netuším, čo som si tam tak starostlivo zabalila. Varím niekedy podľa toho, čo zo sáčika vylezie.

PS: papier vhodný do mrazničky
Vypýtajte si pár listov papiera od predavačky v mäsne, do ktorých balia mäso. Z jednej strany lesklé a z druhej biele nepriepustné. Tieto nastrihajte, napíšte názov a lesklou stranou priložte k mäsu. Nikdy sa papier nerozmočí, nepotrhá a po rozmrazení sa dá pekne oddeliť.
10 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

buchač: to isté už niekoľko rokov používam. Ale na rozdiel, ja to z krabičky vyberiem a nechám len v mikroténe a ukladám si to ako tehly.
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

Llívia Pozri príspevok
Ako lepíš názvy jedla? Používame klasické lepky (etikety) - také, ako sa bežne používajú v obchode, a dosť často sa stáva, že sa odlepia.
Ani označovanie (permanentnou) fixkou nie je bohviečo, niekedy je nápis po čase nečitateľný.
kupujem v tescu alebo inde tu uzku malu priesvitnu lepiacu pasku.
na uzky dlhy kusok papiera/sirka je len taka aku ma paska/ si napisem nazov jedla,cely papierik prelepim paskou tak,aby mi vytrcalo aj mimo papiera z kazdej strany-tak je vlastne napisane prekryte paskou a nemoze sa stat,ze sa mi to rozmaze.
nalepim to na cisty a suchy vrchnacik,alebo kelimok a dobre popritlacam.este sa mi nestalo,ze by sa to odlepilo.
2 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

Piťko-amater Pozri príspevok
Mraznička je prioritne určená na zmrazovanie a skladovanie surového mäsa.

Mraziť iné tovary je len mrhanie el.energiou.



keby si ty musel kazdy den vstavat o piatej a chodit domov o siedmej vecer,pri tom by si nasiel doma svoju polovicku co caka hladna na teba,co uvaris a podla moznosti velmi rychlo a dobre.....pochopil by si,ze to nie je mrhanie energie.
mrhanim energie -tej tvojej a casu ktory ani nemas, by bolo kazdy den zacat varit o siedmej a jest najskor o osmej vecer,to ta aj chut a hlad prejde....potom uz ani nemas energiu na nieco ine,chces len spat a spat.....a okrem toho,pokym to uvaris tecu ti nervy z toho aka hladna a nervozna je tvoja polovicka
ale ked mas daco hotove v mrazaku,vies,ze ked si rano vytiahnes navarene,nechas to dakde v drese polozene,tvoja polovicka si to po prichode z prace najde uz rozmrazene a smari to do mikrovlnky,kde to ma rychlo teple.vyklopi si to na tanier a papa.zalezitost maximalne piatich minut.
prides domov,tvoja polovicka je vysmiata a spokojna s plnym bruskom a caka na teba s kavickou alebo cajikom.pochvali ta ako dobre si navaril....
a ty mas sväty pokoj.
2 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať