Zavrieť

Porady

Rady do mrazničky

Dnes som obdrzala zaujimavy email, o ktory sa rada s vami podelim.

Rada do mrazničky:
Taky vás štve pořád zavazovat a gumičkovat pytlíky s různými drobnými
zbytky do mrazáku anebo do lednice?
Někdo praktický vymyslel toto:
Odřízneme část láhve se závitem. Víčko odšroubujete. Mikrotenový pytlík
naplníte, čím chcete, třeba i polévkou.
Horní okraj sáčku protáhnete zespoda tím uříznutým kouskem plastu
a přes ohnuté okraje mikrotenu zašroubujete víčko!
(Pochopitelně, že velikost pytlíku musí být přiměřená k velikosti
víčka, moc nechumlal a víčko šlo pořádně zašroubovat).
Pokud jste tomu nerozuměli, koukněte na obrázky.
Usporiadat
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Lujza.j, leukoplast sa neodlepí a fixka sa nezmaže?
Fixku používam na označovanie sáčkov určených na mrazenie, ale často sa stane, že sa zotrie a je nečitateľná.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
....zotrie , nezotrie ...

Hm , keď už , tak používaj predsa tú fixu , ktorá je určená na písanie na fóliu ...tzv. nezmazateľná - respektíve len s liehom sa dá ...

Takú požívam na popis CD ...
Centropen 2846 PERMANENT ...
0 1
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Buchač, fakt ani pri špeciálnej diéte by som nevarila každý deň - radšej veľa naraz a šup do mrazáka.
(Vtedy, keď som nebývala doma, som si robila srandu z toho, že nie je taká kombinácia chladničky s mrazákom, kde by bol mrazák väčší než chladnička )
MT: sáčkové polievky som jedávala len tie desiatové od Knoru (aj to iba nejaké 2-3 druhy), tiež som ich zalievala väčším množstvom vody, než bolo v návode. Doma varila tieto polievky mama (tiež dávala do nich zemiaky, cestovinu, nejaké mäso - podľa typu). A dávala do nich viac vody, ako bolo písané. Lenže keďže som tie polievky nejedávala (nechutia mi a sú na mňa moc slané), nevedela som, že treba dať viac vody. Poučenie do budúcna (ktoré mi je asi ... nič platné )
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

buchač Pozri príspevok
....zotrie , nezotrie ...

Hm , keď už , tak používaj predsa tú fixu , ktorá je určená na písanie na fóliu ...tzv. nezmazateľná - respektíve len s liehom sa dá ...

Takú požívam na popis CD ...
Centropen 2846 PERMANENT ...
A čo myslíš, že akú používam? Nezotierateľná, a predsa v tom mrazáku nejako nevydrží. (Na niečom vydrží, na niečom nie. Možno to závisí aj od sáčku.)
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

leukoplast sa neodlepí
0 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
Llívia Pozri príspevok
A čo myslíš, že akú používam? Nezotierateľná, a predsa v tom mrazáku nejako nevydrží. (Na niečom vydrží, na niečom nie. Možno to závisí aj od sáčku.)
Llivi, používam do mrazničky také veľké lepky, na ktoré sa už dávno tlačili adresy a potom sa lepili na obálky. Držia poriadne
4 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Obaly z Kinder vajíčok naplním zelenou vňaťou a keď potrebujem do polievky mám k dispozícii akurátnu dávku. Navyše mi nezaberú veľa miesta v mraziaku - naopak vyplnia prázdne miesto.
3 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Na mrazenie vňate sa dajú použiť aj nádobky na ľad.
(Nakrájanú vňať sme takto mrazievali, ale už dlhšie ju dáva mama buď do téglika napr. od Ramy, alebo priamo do vrecka na mrazenie).
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Llívia Pozri príspevok
Na mrazenie vňate sa dajú použiť aj nádobky na ľad.
(Nakrájanú vňať sme takto mrazievali, ale už dlhšie ju dáva mama buď do téglika napr. od Ramy, alebo priamo do vrecka na mrazenie).
ja som to zmiešala s vodou a keď to zamrzlo tak som to "nalúskala" do mikroteňáku tak som to robievala aj so šťavou z jablk keď bola dcéra malá a hrozilo, že by jablká nevydržali
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať