Zavrieť

Porady

registracia SZČO na daňovom úrade - pokuta

Ahojte!
Chcela by som sa Vás spýtať na jednu vec. Priateľ (futbalista)sa od 1.augusta2010 stal na základe hráčskej zmluvy živnostníkom a zabudol na registráciu na daňovom úrade, teraz to na DU ohlasil a nakoľko mu už raz bola odpustená pokuta za rovnaké nedodržanie lehoty registrácie (prišiel s tým za nimi sám), pani na DU mu povedala že druhýkrát už pokuta odpustená nebude a že takisto bude určite oveľa vyššia. Každý rok má presne na čas podané daňové priznanie a nakoľko často menil kluby tu na slovensku či v zahraničí aj v polročných intervaloch popri všetkých tých behaniach na úradoch sa ani nečudujem že na niečo zabudol. Prosím Vás o radu! Nie je v zákone nejaká časť na ktorú by sa dalo odvolať ?
Ďakujem vám veľmi pekne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    berry je offline (nepripojený) berry

    berry
    No neviem či by mu to prešlo druhý krát. Zas až taký ochotný DÚ nie je .
    Ak môžem poradiť , nech si na to niekoho nájde, kto by mu to vybavoval. Tiež mám známeho futbalistu a ten má na to v čechách účtovníčku , ktorá mu to robí už roky (tiež mení kluby ako ponožky)
    To že má toho veľa a na niečo zabudol , nie je dôvod na odpustenie pokuty .

    sedi je offline (nepripojený) sedi

    sedi
    len som chcela vedieť či náhodou niekto nemá podobnú skúsenosť..tak ja sa mu snažím robiť všetko ohľadom účta ale fakt neviem ako nám také niečo mohlo vypadnúť z hlavy.. ale nechápem potom akú pokutu vyrúbia tým ostatným chalanom čo nie sú registrovaní ani na zdravotnej či sociálke a DU a neplatia si žiadne odvody ani nič potrebné ..neviem neviem či aj spodky im nakoniec zostanú ale aj tak díky za odpoveď

    berry je offline (nepripojený) berry

    berry
    No čo sa týka tých ostatných chalanov (ako si napísala) tak pokiaľ im DÚ na to nepríde , tak sa v podstate nič nedeje, ale ak im na to príde, tak im hrozí až väzenie za krátenie daní a poistného. A dajú im všetko doplatiť spätne aj s poriadnou pokutou, takže radšej sa prihlásiť aj keď s oneskorením :-)

    registracia SZČO na daňovom úrade - pokuta

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.