Zavrieť

Porady

termostatické hlavice

Ahojte poraďáci,
mám novostavbu RD, kúrim plynom, mám kondenzačný kotol Buderus a radiatórové vykurovanie (korado), jeden okruh s termostatom na prízemí. Keď mi plynár oživoval kotol tak mi vravel, že teplotu mám ovládať iba termostatom, pričom termostatické hlavice majú byť stále na plno otovrené. Je to písané aj v manuáli na kotol. Toto je krásna teória ale prax je nasledovná pri naplno otvorených hlaviciach. V pivnici mám 20°, na prízemí 22° a v podkroví 25°C čiže pripadám si ako v trópoch.

Chcem sa opýtať či môžem napriek "radám" plynára a výrobcu kotla ovládať radiátory cez termostaické hlavice a trochu stiahnúť výkon v pivnici a v podkroví?

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mendo933 je offline (nepripojený) mendo933

    mendo933
    ano na to su, aby sa snimi regulovalo. Termostaticka hlavica by nemala byt v "referencnej" miestnosti, kde je termostat.
    Ja by som to spravil tak ze najprv si vyladim izby, lebo kazda izba ma ine tepelne straty a pochybujem ze radiatory su presne dimenzovane pre kazdu izbu presne a v nie kazdej izbe potrebujete trenkovu teplotu. Takze najprv to nastelovat na hlaviciach a nakoniec zapnut termostat.
    Dost zalezi aj aky mas termostat, ci mas ekviterm- nastavenie krivky, ktore cidla mas pozapinane a tak

    termostatické hlavice

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.