Zavrieť

Porady

Vlhke-mokre kuty okien

Mate niekto nejake skusenosti s mokrymi-vlhkymi rohmy plastovych okien? Ale nie priamo okna ale murivo v rohoch kde su okna osadene. Obcas vidim v rohoch mokry flak ale väcsinou len na zapadnej strane bytu (obyvacka, kuchyna). Aj okna su zarosene v dolnej casti. Ale to bude len vetranim a potom zavretim okna...
Usporiadat
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Tepelné mosty,nesprávne "vypenené",alebo vôbec.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

aj ja mám ten problém, dá sa to opraviť tak, že sa dajú vonkajšie rohy okna "obložiť" nejakým polystyrénom?
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Dá sa to tak urobiť.Pozor pri nezateplených vencoch a betonovych prekladoch nad oknami.Tie sa musia zatepliť celé.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

lenže potom budem mať časť rámu okna "skrytú do polystyrénu", alebo najskôr orýpať vonkajšiu stenu po obvode okna?
- ináč ja ten polystyrén som rozmýšľal iba tie časti vonkajšej steny, ktoré sú kolmé na to okno po obdove, neviem sa rozumieme...
a aký hrubý polystyrén by stačilo? ak to mokvá iba trochu pri nízkych teplotách?
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Samozrejmé čím hrubší tým lepší.Mala by stačiť 20mm vrstva.
PS na jar sme dokončili pasívny rd 30cm polystyrénu na obvodových stenách.Bol som to pozrieť.Včera tam dokonávali rekuperáciu .Od leta to ešte nevychladlo momentálne sa tam etše"nekúri"a teplota v interiéri bola príjemných 18,5°C.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

No ja mám podobný problém,
plastové okná mám 5 rokov, posledné 2 sa mi začali rosiť v spodnej časti, aj ked dvihnem žalúziu tak sa kondenzuje voda na oknách a steká na parapetu a potom mi rohy vlhnú.

Nechápem prečo to robí posledné dva roky, ked predtým bol pokoj. Detto kúri sa rovnako, vetrá sa rovnako a neviem prísť na chybu.
Bytovka je zateplená 5 rokov - súčastne zo zateplovaním som menila okná.
0 0
stanco007 stanco007

stanco007 je offline (nepripojený) stanco007

Xanti Pozri príspevok
No ja mám podobný problém,
plastové okná mám 5 rokov, posledné 2 sa mi začali rosiť v spodnej časti, aj ked dvihnem žalúziu tak sa kondenzuje voda na oknách a steká na parapetu a potom mi rohy vlhnú.

Nechápem prečo to robí posledné dva roky, ked predtým bol pokoj. Detto kúri sa rovnako, vetrá sa rovnako a neviem prísť na chybu.
Bytovka je zateplená 5 rokov - súčastne zo zateplovaním som menila okná.
No, my sme byt kupili v lete a okna boli robene v lete 2006. Zaruka je ako väcsinou 5 rokov. Nam nielen, ze sa rosia a to cca az do vysky 15-20cm od ramu na dolnej casti okna ale co ma viac stve a co je problem je, ze nam praska resp. sa robia trhliny okolo tych okien. Este v lete nic nebolo a volal som aj s predchadzajucim majitelom a on za 4 roky nemal problem s tym... To rosenie mali ale ze to je normalne u plastovych okien... Som zvedavy co povedia v tej firme... Jednoznacne budem ziadat napravu a podla mna bude potrebne znova nanovo osadit tie okna lebo oni ako keby "sadali-padali" nadol, zle vysparovane... kto to zaplati netusim... A aj robit sa to bude najskor v maji. Teraz budem ziadat tie prasklina aspon nejak zatesnit... Ci to urobi firma v ramci zaruky alebo to zaplati predchadzajuci majitel neviem... Byt mame polroka a neexistuje aby sa nieco take stalo... ( pre pripad krajnej nudze mam aj poistku ale tu by som nerad pouzil lebo pridem o bonus a ta zavada nebola mnou zapricinena...)
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Xanti Pozri príspevok
No ja mám podobný problém,
plastové okná mám 5 rokov, posledné 2 sa mi začali rosiť v spodnej časti, aj ked dvihnem žalúziu tak sa kondenzuje voda na oknách a steká na parapetu a potom mi rohy vlhnú.

Nechápem prečo to robí posledné dva roky, ked predtým bol pokoj. Detto kúri sa rovnako, vetrá sa rovnako a neviem prísť na chybu.
Bytovka je zateplená 5 rokov - súčastne zo zateplovaním som menila okná.
Rosia sa rámy okien,omietky,alebo sklá?
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
stanco007 Pozri príspevok
No, my sme byt kupili v lete a okna boli robene v lete 2006. Zaruka je ako väcsinou 5 rokov. Nam nielen, ze sa rosia a to cca az do vysky 15-20cm od ramu na dolnej casti okna ale co ma viac stve a co je problem je, ze nam praska resp. sa robia trhliny okolo tych okien. Este v lete nic nebolo a volal som aj s predchadzajucim majitelom a on za 4 roky nemal problem s tym... To rosenie mali ale ze to je normalne u plastovych okien... Som zvedavy co povedia v tej firme... Jednoznacne budem ziadat napravu a podla mna bude potrebne znova nanovo osadit tie okna lebo oni ako keby "sadali-padali" nadol, zle vysparovane... kto to zaplati netusim... A aj robit sa to bude najskor v maji. Teraz budem ziadat tie prasklina aspon nejak zatesnit... Ci to urobi firma v ramci zaruky alebo to zaplati predchadzajuci majitel neviem... Byt mame polroka a neexistuje aby sa nieco take stalo... ( pre pripad krajnej nudze mam aj poistku ale tu by som nerad pouzil lebo pridem o bonus a ta zavada nebola mnou zapricinena...)
Pomohlo by foto tých postihnutých miest.
0 0
stanco007 stanco007

stanco007 je offline (nepripojený) stanco007

220870 Pozri príspevok
Pomohlo by foto tých postihnutých miest.
Tak nejake foto z okien....
PC140333.jpg  
PC140334.jpg  
PC140335.jpg  
PC140340.jpg  
PC150349.jpg  

1/1
0 0
stanco007 stanco007

stanco007 je offline (nepripojený) stanco007

V lete boli okna ok a aj 4 roky dozadu co boli namontovane... Teraz v decembri sa toto stalo vo vsetkych 3 izbach... praskliny su zvrchu a aj zbokov... to je ako mozne? Pochopim keby jedno... Ale naraz vo vsetkych izbach???
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
To sú nesprávne osadené okná.Omietka ostení(špaliet)musí zasahovať,prekrývať rám okna v interiéri min 5 mm v exteriéri min 10mm.Je to preto ,že pena a plast časom a rozdielom teplôt čiastočne menia tvar .Omietka ktorá je tvarostála nemení svoj tvar a na takom mieste skôr či neskôr popraská, alebo odpadne.
Vlhnutie môže mať dve príčiny.Buď sú nesprávne osadené parapety vonkajší aj vnútorný(nedostatočne vypenený priestor pod parapetmi),alebo tam vzniká tzv.tepelný tieň,nevidím tam radiátor.Tie praskliny sa nedajú reklamovať,parapety ak je to spôsobené nimi tak asi áno.
Naposledy upravil 220870 : 15.12.10 at 11:35
3 0
stanco007 stanco007

stanco007 je offline (nepripojený) stanco007

220870 Pozri príspevok
To sú nesprávne osadené okná.Omietka ostení(špaliet)musí zasahovať,prekrývať rám okna v interiéri min 5 mm v exteriéri min 10mm.Je to preto ,že pena a plast časom a rozdielom teplôt čiastočne menia tvar .Omietka ktorá je tvarostála nemení svoj tvar a na takom mieste skôr či neskôr popraská, alebo odpadne.
Vlhnutie môže mať dve príčiny.Buď sú nesprávne osadené parapety vonkajší aj vnútorný(nedostatočne vypenený priestor pod parapetmi),alebo tam vzniká tzv.tepelný tieň,nevidím tam radiátor.Tie praskliny sa nedajú reklamovať,parapety ak je to spôsobené nimi tak asi áno.
A co by bolo teraz najlepsie urobit??? Urcite musim tie spary zatesnit aj zvnutra a aj zvonku... A ked bude teplo, tak nanovo ich vybrat a osadit??? Ci uz ked su raz plastove posadene uz sa nemaju vyberat a nanovo vyspravovat??? Kolko by to asi stalo vybrat okna a nanovo ho osadit a vysparovat?
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Pokiaľ sú okná dobre osadené tak ich netreba vyberať.Navrhujem pritrieť praskliny štukovým akrylom a premalovať.Ak by to praskalo ďalej tak až potom by som to riešil oškrabaním farby na osteniach a omietnutím ostení vsrstvou omietky tak aby prekrývala rám okna.
1 0
stanco007 stanco007

stanco007 je offline (nepripojený) stanco007

220870 Pozri príspevok
Pokiaľ sú okná dobre osadené tak ich netreba vyberať.Navrhujem pritrieť praskliny štukovým akrylom a premalovať.Ak by to praskalo ďalej tak až potom by som to riešil oškrabaním farby na osteniach a omietnutím ostení vsrstvou omietky tak aby prekrývala rám okna.
Takze ich asi nebude potrebne ani vyberat asi? Uvidim mal by sa na to prist pozriet pan z firmy co to robila a navrhne co s tym... Ja som tiez planoval to nejakym pripravkom utesnit ( musim najst nieco dobre ) a ked to bude dalej praskat, tak sa uvidi potom. A tie spary treba upchat aj zvonku pocitam nie? Ale tam su mensie ako vo vnutri. Tam tiet tym stukovym akrylom?
0 0
stanco007 stanco007

stanco007 je offline (nepripojený) stanco007

Teraz som na to pozeral poriadne podla toho ako si pisal, ze v interiery ma byt ta omietka 0,5cm a vonku 1cm a nie je to... Je okno a tak je mur-omietka. Vobec omietka neprekryva okno...
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

220870 Pozri príspevok
Rosia sa rámy okien,omietky,alebo sklá?
Rosí sa sklo,
voda steká potom dole a po ráme sa dostáva na parapet a do kútov okien a tam sú vlhké mapy, a začínajúca plieseň.
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Xanti Pozri príspevok
Rosí sa sklo,
voda steká potom dole a po ráme sa dostáva na parapet a do kútov okien a tam sú vlhké mapy, a začínajúca plieseň.
Rosí sa je v mojom prípade slabý výraz, okno je pri takýchto mrazoch úplne mokré. Keď takto prituhne, nerobím ráno nič iné, len utieram parapety..
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

No u mňa je to cca 5-10 cm nad rám okna. Ak mám dvihnutú žalúziu, ak nie tak je to oveľa vyššie.
A sem tam použijem aj stierku na okno aby som to stiahla a utrela.
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Moje žalúzie sú do pol okna vytiahnuté, viac nemôžu byť, lebo si pripadám ako vo výklade. Už som sa s tým zmierila, že utieram a utieram.. Ale hlavne, že nič neplesnie.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať