Zavrieť

Porady

Aký je rozdiel?

Dobrý deň,chcela by som sa spýtať aký je rozdiel medzi podnikaním na ŽIVNOSŤ a podnikaním pod IČO?chcela by som si otvoriť obchod s textilom a obuvou a neviem čo je výhodnejšie a aký je v tom rozdiel?!
ešte by som chcela vedieť čo treba vybaviť,keď chcem obchod prevádzkovať vo svojich priestoroch(budova vo vlastnom dvore) a nie v prenajatých?vopred ďakujem za všetky odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    ešte by som sa chcela spýtať čo v prevádzke okrem registr.pokladne treba(účt.knihy a pod.)

    Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

    Ice dive
    Denisa Lőrincz Knapová Pozri príspevok
    Dobrý deň,chcela by som sa spýtať aký je rozdiel medzi podnikaním na ŽIVNOSŤ a podnikaním pod IČO?chcela by som si otvoriť obchod s textilom a obuvou a neviem čo je výhodnejšie a aký je v tom rozdiel?!
    ešte by som chcela vedieť čo treba vybaviť,keď chcem obchod prevádzkovať vo svojich priestoroch(budova vo vlastnom dvore) a nie v prenajatých?vopred ďakujem za všetky odpovede.
    no ak sa povie, podnikanie pod ičom jedná sa po ľudí, ktorí podnikajú na základe iného ako živnostenského zákona napr. finančný sprostredkovatelia, právnici a pod... avšak vo všetkom ostatnom sa na nich prihliada ako keby boli živnostníci napr. pri zdravotnom poistení a pod... zväčša musia títo ľudia splňať určité podmienky aby mohli vykonávať svoju podnikateľskú činnosť... ak chceš podnikať s predajom textilu, tak môžeš podnikať jedine na živnosť, alebo založiť sro... čo je výhodnejšie záleží od teba, napr. ak by si podnikala ako sro, mohla by si si prenajať časť priestorov od seba ako fyzickej osoby, ak budeš podnikať na živnosť tak logicky sama sebe nemôžeš nič prenajať...

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    IČO nie je hlavný ukazovateľ. Ako fyzická osoba ručíš celým svojim majetkom, ako eseročka, majetkom spoločnosti, pokiaľ nejaký vôbec má. Podľa mňa výhodnejšie je podnikať ako sro. Ochrániš si svoj vlastný majetok.
    Ďakujem vám veľmi pekne za odpovede.Áno,podnikanie po IČO som myslela,bez založenia živnostiTak že viac by sa mi oplatilo keby som si otvorila s.r.o.-cku napriklad s manzelom?s.r.o.-cka sa zaklada tiez na zivnost. urade?

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    Denisa Lőrincz Knapová Pozri príspevok
    Ďakujem vám veľmi pekne za odpovede.Áno,podnikanie po IČO som myslela,bez založenia živnostiTak že viac by sa mi oplatilo keby som si otvorila s.r.o.-cku napriklad s manzelom?s.r.o.-cka sa zaklada tiez na zivnost. urade?
    Treba si pripraviť všetky k tomu potrebné dokumenty, potom ísť na živnostenské a následne na zápis do OR. Sú tu samozrejme profesionálne firmy, ktoré urobia všetko za Vás a ušetria aj na súdnom poplatku pri elektronickom podaní do OR.
    A viete mi povedať aké dokumenty na to budem potrebovať? alebo aspon link na stránku,na ktorej to nájdem

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    Denisa Lőrincz Knapová Pozri príspevok
    A viete mi povedať aké dokumenty na to budem potrebovať? alebo aspon link na stránku,na ktorej to nájdem
    Spoločenská zmluva - na živnostenský úrad
    Do OR : Vyhlásenie správcu vkladu, nájomnú zmluvu k sídlu alebo súhlas vlastníka + LV, podpisový vzor konateľa

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.