Zavrieť

Porady

Energeticky napoj

Radi by sme zacali distribuovat energeticky napoj v Europe, nieco podobne znamenu Red Bullu, s malinko rozlisnymi vlastnostami.

Vedel by nas niekto nakopnut na trat po ktorej je treba zacat ist v oblasti predaja a distribucie energetickych napojov v krajinach Europskej Unie ci pripadne ine kontinenty ako Amerika, Australia a pod?

Na Slovensku uz je povoleny predaj napoju ale cez inu distribucnu spolocnost, radi by sme informacie nabrali na inom mieste ako u spominanych distributorov.

Dakujeme za kazdu radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    V podstate ide o potravinarsky produk.
    Takze je dobre si rozmysliet akymi kanalmi ta konkurencna spolocnost robi distribuciu.
    Ak nam napises viac o tom akym sposobom robi distribuciu konkurencia, tak ti mozme napisat ako dalej. Vies, bez faktov sa tazsie radi.
    Ale skusim aspon takto - ak oni predavaju cez hypermarkety a supermarkety, ty budes distribuovat napr. cez siete cerpacich stanic.. a pod..

    mrsinko je offline (nepripojený) mrsinko

    mrsinko
    Dakujem za radu!

    Napoj je predavany cez vyrobcu do distribucnej siete ktora predava sucasne :

    -Alkohol
    -Vino a Sampanske
    -Teple napoje
    -Nealko
    -Barove cukrovinky

    Cize siet je velmi dobre zabehnuta na Slovenskom trhu.

    Marketing robi vyrobca>distribuciu robi spominany distributor. Iba tato spolocnost ma prava tento produkt predavat na Slovenskom trhu. Ich kanaly su cerpacie stanice, supermarkety, defacto kazdy kto ma o produkt zaujem.

    Nas zaujima otazka ci "potravinarsky produkt"(energeticky napoj) ktory je povoleny k predaju v Slovenskej republike, si vyzaduje dalsie testy,analyzy alebo ine certifikaty v ostatnych statoch Europskej unie (napr. Ceska republika,Polsko,Madarsko) ktore by boli potrebne k legalnemu predavaniu napoja, alebo staci len produktovu specifikaciu na napoje prepisat do ceskeho jazyka a nasledne uz nic nebrani v predaji napoja, oslovit distributorov v Cechach a inych statoch ktori by mali o predaj uvedeneho napoja zaujem.

    Dovod preco sa na tieto informacie pytam je v podstate ako zacat, ako funguje biznis s tzv "beverages", pozname klucovych ludi ktori nas dokazu posunut dalej avsak start tohto drinku nam je neznama, pretoze sme s niecim takym nikdy neobchodovali.

    Zaujma ma taktiez ako si ustrazit trh okrem exkluzivity, ako oslovit najvacsich ditributorov ci hypermarkety ako Tesco, Metro, cerpacie stanice Shell a pod. Tuto ulohu by mal zvladnut uz vybrany distributor pre danu krajinu avsak, nas ciel je sa rozbehnut hlavne na vlastnu pest.

    Dakujeme za kazdy nazor

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Ak nápoj má "povolenie" na Slovensku, tak v rámci EU toto povolenie je akceptované, ak dobre viem.

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Ak bol produkt testovany a uvedeny do obhu v ktorejkolvek krajine EU, tak je mozne ho distribuovat v celej EU a ziadne dalsie testy mozne nie su.

    Vyhradne zastupenie a podobne veci uz nie su mozne a su v rozpore s Lisabonskou zmluvou a nasledne lokalnym sutaznym pravom.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.