Zavrieť

Porady

Zrážka zo mzdy - deponovanie mzdy

Poraďáci ahojte,

má niekto skúsenosti s deponovaním mzdy (neviem či som to správne nazvala). Je to sitácia, keď exekútor zašle príkaz na začatie exekúcie, mzdárka má začať zrážať zamestnancovi predmetné zrážky, ale ešte ich nevypláca oprávnenému (na exekučnom príkaze ešte nie je uvedené číslo účtu kam zrážky posielať, ale exektúror mi povedal, že mám zatiaľ vykonať deponovanie platby).

Nerozumiem presne o čo tu ide a hlavne, či to má oporu v zákone (zadržať mzdu zamestnancovi).

Ďakujem za akúkoľvek radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    hksforge je offline (nepripojený) hksforge

    hksforge
    Je to v poriadku, je vydané povolenie od súdu na exekúciu, exekútor začal exekučné konanie a povinnému /dlžníkovi/ beží lehota na odvolanie sa ... Ak sa dôvodne neodvolá, exekútor ti pošle číslo účtu na rozhodnutí s vyznačenou právoplatnosťou a vykonateľnostou. Ja túto zrazenú časť mzdy mám zaúčtovanú na analytike účtu 325.

    Tinaho je offline (nepripojený) Tinaho

    Tinaho
    To znamená, že zamestnancovi vyknám exekučnú zrážku a tú zaúčtujem 331/325, keď mi príde číslo účtu, tak celú túto čiastku zašlem na príslušné číslo účtu (325/221), to znamená príde mi napr. 5.1.2011 už exekučný príkaz s číslom účtu, tak tam zašlem zrazenú čiastku a potom tam, hneď pošlem aj zrážku zo mzdy za 12 mesiac?

    Zrážka zo mzdy - deponovanie mzdy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.